Nový zkušebník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.08.08 23:30
nový zkušebník

Už dlouho jsem měla v hlavě představu zkušebníku coby notýsku, ve kterém by se dalo listovat a mít všechno pěkně přehledně, a dneska jsem se konečně dostala k realizaci.
Asi vás to některé zmate, takže tady malé seznámení:

Hned na začátek musím říct, že ne bohužel ve všech prohlížečích je písmo tak pěkně na linkách jako na obrázku. Opera ho zobrazuje dobře, Firefox jak kdy a IE, jehož tupá palice neumí správně zpracovávat výšku tagu BR, nikdy. Pokud to máte rozjeté a štve vás to, klikněte v horní liště databáze na Nastavení a přepněte si pozadí notýsku z linkovaného na čisté.

Ovládání je myslím celkem intuitivní. Šipkami v pravém a levém horním rohu se listuje. Číslo stránky je dole. Když dolistujete až do konce, v závislosti na počtu vůní ve zkušebníku se můžete setkat s drobným bugem, kdy ty poslední najedou ještě jednou na další stránce. Neznamená to, že je máte ve zkušebníku několikrát! Je to jen estetická vada, kterou se pokusím odstranit :)

Barevné záložky vlevo nahoře slouží pro filtrování - můžete si nechat zobrazit všechny vůně ve zkušebníku nebo jen ty, které máte/nemáte vyzkoušené. Zelené +, červené - a šedé N filtruje vůně podle názoru. Záložky vpravo nahoře slouží k řazení podle abecedy - podle názvu nebo značky - nebo chronologickému (tak, jak jste vůně zařazovaly do zkušebníku).

Samotné vůně jsou v sešitku vypsané tak, jak vidíte na obrázku. Je-li u vůně poznámka, zobrazí se pod ní, v opačném případě tam samozřejmě není nic. Status se zobrazuje slovně vedle názvu a je barevně odlišený.

Ty drobné ikonky pod názvem uvidíte jenom ve svém zkušebníku a jsou to akce, které můžete s vůní provádět - to samé, jako ve starém zkušebníku. Zleva doprava: otazníček znamená „tuhle vůni chci vyzkoušet“; fajfka „mám vyzkoušeno“ (ale nemám ještě zhodnoceno); veselý smajlík „vyzkoušeno a líbilo se“; kamenný ksich „neutrální názor“; zamračený smajlík „vyzkoušeno a nelíbilo se“; pozn. - napsat poznámku; chci! - přidá vůni do tužebníku; červený křížek - vymazat ze zkušebníku.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 23.08.08 23:35

Ada - som v nemom úžase! :shock: Uaaaaaaaaaaaa­aaaau!!! Idem to studovat, vyzera to super…

Doplnujem dojmy:

Perfektna je moznost zoradenia parfemov - podla nazvu, podla znacky a chornologicky…
Paci sa mi aj cela grafika a ten vtipny nápad so zošitkom:)

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

hafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5522 příspěvků 23.08.08 23:41

Estelle - souhlasím s tebou - Ada je stejně šikovná a chytrá holka :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 66 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 23.08.08 23:44

Ada rulezzz… :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 24.08.08 00:14

Ado, ÚÚÚŽASNĚ vymyšlené - šikovné, přehledné a moc hezké :-D :-D Jdu si také honem hrát :-) :-D

Děkujeme !! :-)

Na poličce 0 parfémů 54 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 24.08.08 07:42

zase krásné překvápko… :D …nemám slov!!! :D :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Oreion
Parfémová maniačka 700 příspěvků 24.08.08 09:53

Skvělá novinka, jsem nesmírně potěšena :lol: Děkuji Adě! :wink:

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Jaroslava
Učednice 123 příspěvků 24.08.08 09:59

Mně nejde listovat v tom sešítku :cry: .....vyjede mi jen tohle…Warning: mysql_fetch_as­soc(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /server1/webs/ko­nicky.net/web/a­da/data/zkuseb­nik.php on line 179
Já jsem s tím počítačem fakt TATAR :shock:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.08.08 10:40

Protože ve zkušebníku nic nemáš!
Nicméně ta chyba by tam neměla být, na tu se kouknu.

Jaroslava
Učednice 123 příspěvků 24.08.08 11:06
Ada píše:
Protože ve zkušebníku nic nemáš!
Nicméně ta chyba by tam neměla být, na tu se kouknu.
:D Už to umím :D děkuju moc.
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Šárka
Učednice 77 příspěvků 25.08.08 15:43

Nový zkušebník vypadá moc pěkně, i to třídění je super, jen mi chybí, že se z něj nemůžu na vůně rovnou proklikat zpátky, tj. že názvy vůní nejsou odkazy jako dřív. :cry: Jinak je to nádhera..

Na poličce 24 parfémů 65 miniatur 0 odstřiků 63 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 25.08.08 15:50

A jo. Já jsem to tam zapomněla dát.

Arome Šárka
Učednice 77 příspěvků 25.08.08 16:35

Tisíceré díky! :)

Na poličce 24 parfémů 65 miniatur 0 odstřiků 63 vzorků V tužebníku 17 parfémů

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 25.08.08 18:21

Jedním slovem PARÁDA, to nemá chybu. Díky… :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Christabella
Parfémová maniačka 820 příspěvků 18.11.08 12:15

Ado, mám na Tebe ohledně zkušebníku prosbičku, která ale samozřejmě, jako vždy, nijak nespěchá: poslední dobou si už k vyzkoušeným vůním nedělám moc poznámky, jelikož trvá věčnost než se k vůni proklikám a než se tak stane, obvykle zapomenu, co jsem si k vůni chtěla napsat :lol: - ať si vůně seřadím jakkoli (dle názvu, značky nebo chronologicky), většinou se dlouhému listování stejně nevyhnu - bylo by tedy, prosím, možné vedle šipky listující po dvoustránkách doplnit ještě jednu šipku hopkající po 10 stránkách pro urychlení listování? :wink:

Na poličce 0 parfémů 54 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist