Obchod snů...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 13.06.09 21:25
Obchod snů...

Asi jsem se úplně zbláznila, ale ráda bych v nejbližší době začala tak trochu „fušovat“ do parfémů, tedy do prodeje parfémů. Jsem studentka, tak bych to brala spíše jako koníčka a brigádu a určitě bych to nechtěla rozjet „ve velkém“. Stačil by mi živnosťák a možnost odebírat parfémy z velkobchodu, nic víc… Ceny bych si také představovala lidové, mně by klidně stačilo z prodeje tak padesát korun:-)

Jestli si myslíte, že si stavím vzdušné zámky, napište, čekám cokoliv:-) A hlavně asi rady jak popř. začít… Zkušenosti s živností již půl roku mám, vím kam zajít, kde co a jak vyplnit…

A jestli by Vám to přišlo jako dobrý nápad, tak třeba pište, jak by měl takový obchod snů podle Vás vypadat, třeba bych se jednou inspirovala… A třeba taky za týden mne moje podnikatelská mánie přejde:-)

Na poličce 38 parfémů 529 miniatur 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 13.06.09 21:45

Nápad je to moc hezký, tak ať Ti to vyjde!
Moc se mi líbí systém kdy za každý nákup dostáváš bodíky a pak je můžeš u nějakého nákupu proměnit za slevu, lidi se pak k tobě spíš vrací - čím víc nakoupí tím víc pak ušetří :-)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 13.06.09 21:54

Myslíš? A díky za tip!

Já bych to viděla takto:

1. vzoreček by byl samozřejmostí
2. Pak ještě nějaký malý dáreček
3. Pak ty bodíky a pak sleva za ně
4. pak ještě jedno takové praktické překvápko
5. doprava max do tří prac. dní (raději do dvou)
6. chtěla bych se za každých okolností vyvarovat toho, aby objednané zboží nebylo skladem
7. nejlevnější cena na internetu a to výrazně nejlevnější
8. ale obchod bych vlastní asi neměla, to by mne stálo majlant…prostě hlavně minimalizovat náklady, brala bych to jako koníčka…

Jen opravdu nevím, zda to má smysl…jestli bych si alespoń těch pár kaček vydělala :-( A také nevím o dalších možných nástrahách…

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 13.06.09 22:00

Všechny ty dárečky a vzorečky spolu s nejnižší cenou - jen aby si to vydělalo aspoň samo na sebe.

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 13.06.09 22:06

No však ano, jak říkám, stačilo by mi za každý prodaný parfém málo…nejde mi o nějaký závratný zisk, jen menší přivýdělek…

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 13.06.09 22:13

Myslím, že záleží hodně na cílové skupině a na tvých možnostech, co budeš schopná sehnat a za jakou cenu. Konkurence je dost veliká.
Ale já jsem Poseroutka Obchodní, obchodovat nemůžu, protože bych si všechno nechala a neprodala nic :lol: .

Šikulky podnikavé obdivuju.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

B4rča
Parfémová maniačka 825 příspěvků 13.06.09 22:29

Držím palce, ať Ti to vyjde. Nápad je to krásný, jenom nevím, jestli těch dárečků nebudeš muset trochu ubrat. Třeba jenom ze začátku, než by to něco vyneslo. Pak bys mohla postupně rozšiřovat služby. To by záleželo na situaci, jak by se to vyvíjelo. Každopádně myslím, že o zákaznice bys nouzi neměla, vždyť se známe - odolat není tak lehký :lol: :wink:

Takže hodně štěstí

Na poličce 19 parfémů 2 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 13.06.09 22:48

Díky holky, za podporu. Ale stejně, nevíte, kde by mohly být problémy? To je vážně tak jednoduché si ke stávající živnosti přidat další, uzavřít smluvu s dodavateli a „jede se“?

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.06.09 22:55

No, nevím, obchodnice nejsem, ale tak jednoduché se mi to nejeví! Hlavně myslím, že musíš mít nějaký kapitál na počáteční nákup, aby bylo co prodávat. Asi bys to měla probrat s někým, kdo už v tom podniká! A taky nezapomeň, že z příjmu se platí daně.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 13.06.09 22:58
janas píše:
No, nevím, obchodnice nejsem, ale tak jednoduché se mi to nejeví! Hlavně myslím, že musíš mít nějaký kapitál na počáteční nákup, aby bylo co prodávat. Asi bys to měla probrat s někým, kdo už v tom podniká! A taky nezapomeň, že z příjmu se platí daně.

Jojo, to všechno vím. Akorát s tím počátečním kapitálem… Na internetu jsem objevila jednu firmu, která nepožaduje, abych si od ní koupila xxx kusů parfémů, klidně stačí po kusech… Sklad bych určitě neměla (nebo zatím)…

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 13.06.09 22:59

Zkus mrknout a zeptat se v tématu „Jak to chodí v parfémovém byznysu“. Taky myslím, že to není tak jednoduché. Uděláš si webové stránky? Budeš mít od každého něco na skladě? Máš na to peníze? Nebo budeš teprve shánět na základě poptávky? .....

A netřeba používat citaci, když odpovídáš na předchozí příspěvěk. :wink:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 13.06.09 23:02
evik77 píše:
Zkus mrknout a zeptat se v tématu „Jak to chodí v parfémovém byznysu“. Taky myslím, že to není tak jednoduché. Uděláš si webové stránky? Budeš mít od každého něco na skladě? Máš na to peníze? Nebo budeš teprve shánět na základě poptávky? .....A netřeba používat citaci, když odpovídáš na předchozí příspěvěk. :wink:

Ne, e-shop nechci…alespoń zatím, bez toho se objedu, pokud nechci nijak extra vydělávat a stačí mi měsíčně pár kaček navíc. Sháněla bych na základě poptávky, asi bych měla smlouvu se sklady a měla od nich aktuální informace o skladových zásobách. Ale tohle bych zase vyvážila hodně, hodně nízkou cenou a dárečky… Zatím mám tedy tuto představu, ale nevím, jestli je realizovatelná…

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 13.06.09 23:03

To nejlíp poznáš realizací :-)

maricka
Nevyléčitelná závislačka 1075 příspěvků 13.06.09 23:06

Holky, jestli to vyjde, tak slibuji, že se budu snažit seč se dá a u mne vždy najdete nejpříznivější cenu na internetu a dostanete spoustu dárečků… Ale už vidím, jak zítra přijde přítel, já se mu svěřím a on jen zakroutí hlavou a ať si prý seženu normální brigádu a nevymýšlím zase ptákoviny…už to vidím :wink:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.06.09 23:08

Maričko, být tebou, tak bych asi začala jako prodejce pro větší firmu a až bych nabrala zkušenosti, tak teprve potom na vlastní pěst.
Takhle to jde třeba s prodejem zájezdů pro cestovky - za provize, tak myslím, že by to šlo i s parfémy.

Musíš počítat taky s tím, že se najdou jedinci, kteří nezaplatí a vymáhat prachy je náročné. Tím myslím i ty, kteří si u tebe práci objednají. (Jsem na volné noze od r.91.)

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist