objednání přes internet v cizině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 29.12.07 20:12

Ahoj všem!
Porad'te prosím, kdo má zkušenosti s objednáním přes internet v cizině,
chci si objednát parfem na strawberry.net, jak to tam mají s doručením? Dostanu parfem poštou? Mám obavy z toho, že to bude jít přes celnici, jednou mi totiž na zásilku ze USA připsali uhradit i clo, bylo to dost navic, skoro 20%, tak ted' si nechci napalit.
Jestli si objednám na strawberry.net, oni to posílají bez jakykoliv navyšení ?
Děkuji,
 Oleka

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Reakce:

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 29.12.07 20:15

pokud nebud na obalu uvedena vyšší cen než 623 Kč, clo bys platit neměla. Balíček chodí poštou a celní poště se nevyhneš.Bez event. zaplacení cla Ti na poště balíček nevydají. Jahoda clo vrací, alespoň se to píše - je to jejich dobrá vůle.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 29.12.07 20:21

Díky za odpověd! Bohužel, parfem bude stát víc, než 623 Kc., hrozně ráda zkouším značky, které nejsou massmarket. Chava, a mohla byste ještě říct, jak pak Jahoda to clo vrátí - zpátky platbou na účet ?

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 29.12.07 20:23

jo holka zlatá, tak vím jen, že na účet. Taky jsem žádala v listopadu a teprve z prosincového výpisu v lednu zjistím, zda vrátili. Ano, posílali mail, že to vrátí a že jejich banka dostala příkaz k převodu vratku cla, ale zda to mám na účtě, uvidím za týden.

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 29.12.07 20:37

můžeš mi pak sdělit , jestli ti to clo vrátili ? :) , prosím!

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 29.12.07 20:38

sama jsem zvědavá.

Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 01.01.08 16:15

A když ti teda napaří clo, tak jenom na jahodu napíšeš mail? a kolik je to procent, když je to více než těch 623?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 01.01.08 16:18

ne, musíš Jahodě doložit zaplacení cla, tj. já tam posílala celní výměr s uvedenou položkou a kopii zaplacené složenky. Oni tomu sice houby rozumí v češtině, ale je tam ta položka, tu poznají. Když ti odsouhlasí navácení částky, tak posílaí mail.

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 01.01.08 16:19

Procent by to mělo být 19 z celkové hodnoty zboží.

Arome P.e.t.r.a
Učednice 118 příspěvků 01.01.08 16:21

Ok, moc děkuju!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 02.01.08 15:58

Nejlépe naskenovat a poslat mailem.

Oleko a jak by to bylo při objednávce z Ruska? Tam jsou taky online obchody co zasílají do zahraničí, ne?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

danda1
Znalkyně 297 příspěvků 02.01.08 16:30

Mě přišel mezi svátky balíček z Jahody asi za 1000 a clo bylo (asi 250) a dnes taky v podobné hodnotě a s nálepkou bez cla. Asi jak mají na celnici náladu…

Ofocený doklad už jsem na jahodu posílala, reagovali poměrně hned, ale v mailu bylo, že to asi chvíli potrvá.

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 5 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 02.01.08 21:13
Ronna píše:
Nejlépe naskenovat a poslat mailem.Oleko a jak by to bylo při objednávce z Ruska? Tam jsou taky online obchody co zasílají do zahraničí, ne?

Co se týče Ruska - tak jsem nikdy tam neobjednavala přes on-line aby mi to poslali sem,
určitě taky by bylo clo. Když se podivám na jejich největší parfémový web-sait, tak dodávají jen do míst v Rusku, do zahraničí nedodavají.
V podstatě - je to logické, parfémy se většinou vyrábí v Evropě a USA, takže musíte je zavést do Ruska, a pak zase vyvést někam jinam do EU ? - to vypadá na dvojnásobek nákladů na cestu.
S Ruskem je ještě jeden velký problém - imitace a podělky jsou tam rozšiřené, takže bych osobně neradila zkoušet ottamtud něco objednavat.

Váš příspěvek

Nový článek:

Coco Chanel: odraz osobnosti ve sklech flakonů

Původně jsem chtěla napsat do zkoušecího vlákna pár postřehů o exkluzivkách od Chanelu, které se mi díky Arome-andělovi dostaly pod nos. V poslední době o nich bylo více slyšet díky tomu, že značka nově uvedla vůně z řady Les Exclusifs de Chanel v koncentracích EdP a ukončila výrobu koncentrací EdT. Když jsem ale začala schraňovat podrobnosti k vůním a pročítat řádky z oficiálních stránek, zjistila jsem, že nestuduji pouze esence a složky. Najednou se mi tu s jednotlivými vůněmi rozehrává životní příběh, na svou dobu velmi nekonvenční dámy - Gabrielle Chanel, známé jako Coco.

Celý článek »
TOPlist