Oblečení a líčení x parfém

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lalaith
sv. Parfema z Kecálburgu 3078 příspěvků 24.08.10 16:34
Oblečení a líčení x parfém

Napadlo mě, jestli nějak řešíte to, jak vůně sedí k oblečení které máte v tu chvíli na sobě, jestli vybíráte vůně k oblečení/oblečení k vůni? Nebo je vám to jedno? Snažíte se dosáhnout určitou kombinací parfému a oblečení nějakého efektu? Nebo je vám to jedno? :whistle: :?:

Jen mě to napadlo u vlákna o dekadentních vůních - myslím, že Miru (viz tato stránka viewtopic.php?f=25&t=­31882&start=15) tam psala nějaké zajímavé kombinace a mě přišlo, že tohle by si zasloužilo zvláštní téma…

Případně jestli taky potkáváte lidi, co jsou navonění, ale zdá se vám, že se to k nim jakoby nehodí? (samozřejmě chápeme, že se ten člověk třeba může cítit s tou vůní příjemně, ale může se třeba stát, že se vám bude zdát, že to k němu úplně nepasuje a může to být jen váš dojem…)
Konkrétně k tomuhle se mi vybavila jedna paní při těle nacpaná v elasťákách, velikým triku leopardího vzoru a v balerínách, přes které jí „přetékaly nohy“ notně přes míru sestříkaná Angelem… Prostě mi to přišlo nepatřičné… (a ano, pořád lepší, než kdyby smarděla, ale o to tu nejde…)

Na poličce 12 parfémů 9 miniatur 2 odstřiky 50 vzorků V tužebníku 10 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 24.08.10 16:50

Já mám většinu vůní spojenou s nějakou barvou, takže ji pak kombinuji s oblečením stejné barvy nebo takové barvy, která se podle mě k „barvě“ vůně hodí. Kromě toho si samozřejmě jinou vůni beru třeba na společenskou příležitost a jinou do tělocvičny na aerobic. Ale tu barevnost se snažím dodržovat. Má to ovšem význam jen pro mě, nikdo jiný ty „barvy“ vlastně nezná, takže někomu se třeba může zdát, že se vůně k mému momentálnímu outfitu třeba nehodí, ale já jsem spokojená, protože podle mé představy „barvy“ ladí.
(ke světlejší zelené nosím teď v létě třeba Cabotine nebo Calyx, k bílé Omnii Crystalline nebo Iced Green Tea, k modré například Lauru, ke žluté Féraud nebo Poeme atd.)

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 24.08.10 17:00

Líčení neřeším, nosím spíš méně výrazné. Ale u oblečení se zamýšlím, nebo spíš to beru podle citu. Jednou jsem jela vlakem k přítelovi a protože jsem potřebovala pohodlné oblečení, vzala jsem si botasky (ne ty úplně sportovní, nevím, jak to označit líp). Před tím jsem se ale navoněla Insolencí edp. No a připadala jsem si hrozně blbě, nepatřičně - botasky a Insolence? Ne-e :-(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Gita
Parfémová maniačka 948 příspěvků 24.08.10 17:23
tapuz píše:
Já mám většinu vůní spojenou s nějakou barvou, takže ji pak kombinuji s oblečením stejné barvy nebo takové barvy, která se podle mě k „barvě“ vůně hodí. Kromě toho si samozřejmě jinou vůni beru třeba na společenskou příležitost a jinou do tělocvičny na aerobic. Ale tu barevnost se snažím dodržovat. Má to ovšem význam jen pro mě, nikdo jiný ty „barvy“ vlastně nezná, takže někomu se třeba může zdát, že se vůně k mému momentálnímu outfitu třeba nehodí, ale já jsem spokojená, protože podle mé představy „barvy“ ladí.
(ke světlejší zelené nosím teď v létě třeba Cabotine nebo Calyx, k bílé Omnii Crystalline nebo Iced Green Tea, k modré například Lauru, ke žluté Féraud nebo Poeme atd.)

Dělám to stejně…
Většinou barvy na krabičkách, jsou také dobrým vodítkem (u mně to funguje).

Na poličce 86 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 24.08.10 17:32

Já vybírám vůně pocitově, podle toho, na co mám ten den náladu a oblečením se neřídím. Líčím se velmi jednoduše, takže s líčením už teprv neslaďuju. Samozřejmě mi u určitých vůní naskakuje v mysli představa ideálního oděvu, ale obvykle je to představa nerealizovatelná 8)

Jsem barbar, vzala bych si klidně kapsáče a k tomu Baghari :mrgreen:

Imho leopardí triko snad může vypadat dobře jen na ultraštíhlé supermodelce, ne na tetinách, které si v takových vzorech obvykle libují :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 24.08.10 20:07

…kombinací oblečení a parfému se dá docílit různých výsledků…:
příjemno
neutrálno
dekadence(viz jiné téma)
provokace
elegance
agresivita
flegmatičnost­.......

Každopádně vždy to mám spojeno s vnitřním rozpoložením + nepřímo tím něco „říkám“… …je to úžasný, co vůně dokážou…!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 24.08.10 20:21

Moje první reakce byla „je mi to jedno“, ale když se nad tím trochu zamyslím, tak vlastně není. Určitě bych si nevzala opulentní nebo výrazně krásný elegantní parfém k ošuntělým riflím a keckám. Stejně jako bych se na ples nenastříkala Adidasem.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Henri
sv. Parfema z Kecálburgu 2846 příspěvků 24.08.10 20:57

Já se taky moc nelíčím a líčení je stále stejné, takže tohle neřeším vůbec, o kombinaci parfému a oblečení bych už určitou představu měla, ale ta je zcela nerealizovatelná v praxi, parfémů je hodně a styl víceméně jeden a ten samý, na více stylů jsem moc líná a moc chudá :D

Ještě k poznámce o Angelovi a nevkusné dámě, zrovna dnes jsem o tom přemýšlela, proč potkávám tak hrozně moc nevkusných a nesympatických dam navoněných zrovna Angelem. A většinou tedy ještě převoněných, což tomu dodá korunu. (všem sympatickým aromačkám, co holdují Angelovi, se předem omlouvám). :D

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Salinas
Nevyléčitelná závislačka 1462 příspěvků 24.08.10 21:01

Protože Angel hlásá „Já na to mám!“ a to pěkně do širokého dalekého okolí.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 24.08.10 21:10

já mám vůně „k obleku“ a jinak to nedělím…

ačkoliv je to stejně jen iluze, když něco člověku sedne, tak to prostě sedne a je jedno co má zrovna na sobě :banana:

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 24.08.10 21:13
Salinas píše:

Angel Edp

Hlava:
meloun, kokos, mandarinka, jasmín, bergamot, cukrová vata, skořice
Srdce:
med, broskev, rybíz, švestka, orchidej, kandované mandle, meruňka, jasmín, lilie, růže, angrešt
Základ:
tonka, ambra, pačuli, pižmo, vanilka, čokoláda, karamel

„velebnosti, to musí bejt hnus“, ačkoliv jako dortík nebo kdyby se to dalo jíst, by to možná nebylo marný :D :lol:

barbucha  24.08.10 21:24

Ano, je. Vaše velebnost.
:twisted:

Taky se omlouvám místním milovnicím Angela, o kterých jsem přesvědčená, že, na rozdíl od mainstream aunties , ho nosí s grácií a úrovní :wink:

Jinak myslím, že většinu mé poličky můžu vzít kamkoliv, navíc když chodím stále stejně oblečená…a vlastně, jak si vzpomínám, jsem vhodnost řešila v poslední době jen jednou, při „velké večerní“. Černá sametová róba (s tylovými rukávy) mi přišla sama o sobě moc těžká , takže jsem to „přerazila“ No. 19…

Gita
Parfémová maniačka 948 příspěvků 24.08.10 21:25
FlirtBoy píše:
Salinas píše:

Angel Edp

Hlava:
meloun, kokos, mandarinka, jasmín, bergamot, cukrová vata, skořice
Srdce:
med, broskev, rybíz, švestka, orchidej, kandované mandle, meruňka, jasmín, lilie, růže, angrešt
Základ:
tonka, ambra, pačuli, pižmo, vanilka, čokoláda, karamel

„velebnosti, to musí bejt hnus“, ačkoliv jako dortík nebo kdyby se to dalo jíst, by to možná nebylo marný :D :lol:

Na mně se Angel rozvoní jemně a cítit je hlavně pačuli…
Ono je to hlavně o aplikaci :conf:

Psát hned o hnusu mi přijde dost přehnané.

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 24.08.10 21:43
Gita píše:Psát hned o hnusu mi přijde dost přehnané.

mně ne, beru to podle sebe - a stejně tak mě ze židle nezvedne, pokud někdo považuje za hnus moje Quorum nebo Kouros :D

ale přiznám se, že jak jsem si přečetl to složení, dostal jsem na něco sladkýho chuť :oops: 8)

Gita
Parfémová maniačka 948 příspěvků 24.08.10 21:49
FlirtBoy píše:
Gita píše:Psát hned o hnusu mi přijde dost přehnané.

mně ne, beru to podle sebe - a stejně tak mě ze židle nezvedne, pokud někdo považuje za hnus moje Quorum nebo Kouros :D

ale přiznám se, že jak jsem si přečetl to složení, dostal jsem na něco sladkýho chuť :oops: 8)

Mně jo :mrgreen:

Fakt je ten, že na mojí kůži vyznívá Angel jinak, než na kůži mojí mladé dcery…
Na dceři je cítit všechno to, co je ve složení :speechless:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist