Oblíbené, neparfémové, vůně v našem životě

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majla
Nevyléčitelná závislačka 1476 příspěvků 02.03.10 10:10
Oblíbené, neparfémové, vůně v našem životě

Snad sem tohle téma ještě patří. Napadlo mě, že kromě parfémů je ještě spousta jiých voňavých věcí, které každý den používám a které mi zpříjemňují den. Například já se v poslední době neobejdu bez vanilkové svíčky z Ikei, skořicové silice do aromalampy, vůně čokolády, krásně voní můj krém na ruce od Balei s ureou. Taky mám ráda vůni osvěžovače vzduchu-vanilka z dm. No a poslední objev je pro mě tělové mléko k vůni Love in Paris.To voní úžasně. Jinak miluji vůni vypraného prádla, s aviváží :oops: Nakamenovat prosím. No a vůni kávy.To už je závislost.
No a fascinuje mě vůně knížek a knihoven vůbec.Asi že jsem tam v podstatě vyrostla. :D

Na poličce 21 parfémů 1 miniatura 6 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
Reakce:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 02.03.10 10:28

Miluju vůni čaje, spousty druhů. A taky koření, zázvor a hřebíček a skořice a kardamom. A vůni mokré země na jaře, když se probouzí, a tlejícího dřeva v lese. A čerstvě pořezaného dřeva. A letní louky. A rozpáleného kovu… …a spousty dalších věcí. Každý okamžik má svoji vůni. A parfémy jsou jako obrazy, které můžou něco z toho připomínat :-)

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 02.03.10 10:39

To je zajímavé téma, taky už jsem o tom přemýšlela :) Tak u mě to nejsou přímo věci, které používám, ale strašně mi voní (omlouvám se, jestli se to už někde probíralo):

Šeříky (proto ikonka), rajčatové listy u babičky ve skleníku, pravý vanilkový esenciální olej, čerstvě posekaná tráva, teplé letní večery, vánoční stromeček, vůně nové kytary… a asi budu divná, ale moc mi voní, když se vaří kysané zelí nebo lák na okurky :D

Z kosmetiky mi voní tělové mléko Garnier pro citlivou pleť, údajně neparfémované, které voní jako marcipán :shock: a okurkový deodorant Dove.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 371 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4049 příspěvků 02.03.10 11:16

Mě voní benzin a nafta, nejlépe ve spojení s nějakým urostlým řidičem velkého stroje. A taky vůně dílny + chlap v montérkách. :oops: :mrgreen: Doufám, že jsem nikoho nepohoršila a nejsem moc off topic.

Ještě dodám, že manžel byl v době našeho seznámení strojvedoucí a v dílně se taky umí ohánět jedna báseň, takže jsem si svoje choutky jak vidno, ukojila dokonale. :P

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

marge
Učednice 131 příspěvků 02.03.10 11:19

Já zbožňuju vůni salátové okurky, čerstvě pořezaného dřeva, jablek se skořicí a fetuju lihové fixy:o)

Na poličce 5 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 41 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  02.03.10 11:23

Ano - kardamom…masala…a earl grey…na druhou stranu i rajčatové listy a listy pelargonie…afri­kány…

No a samozřejmě ložnice s čerstvě vysluněnými peřinami!

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 02.03.10 11:27

Ano, vůně trávy, dřeva,čerstvě vyprané prádlo na šnůře, když je z něho cítit i ta vlhkost.Také to,co patří k Vánocům a pak pořád cumlám malého, když ho vykoupu a namažu olejíčkem :lol:

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 02.03.10 11:33

No jo, fixy jsem zapomněla, a benzín jsem tam psát nechtěla :oops: :D Obojí lahůdka :lol:

RainyWeather
sv. Parfema z Kecálburgu 6963 příspěvků 02.03.10 11:40
Marianna píše:
Mě voní benzin a nafta, nejlépe ve spojení s nějakým urostlým řidičem velkého stroje. A taky vůně dílny + chlap v montérkách. :oops: :mrgreen: Doufám, že jsem nikoho nepohoršila a nejsem moc off topic.Ještě dodám, že manžel byl v době našeho seznámení strojvedoucí a v dílně se taky umí ohánět jedna báseň, takže jsem si svoje choutky jak vidno, ukojila dokonale. :P

Já měla slabost pro hasiče v těch jejich modrých overalech. Už jsem z toho naštěstí venku. Ale zcela tě chápu :oops: :ot:

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 02.03.10 11:52
Leisha píše:
Miluju vůni čaje, spousty druhů. A taky koření, zázvor a hřebíček a skořice a kardamom. A vůni mokré země na jaře, když se probouzí, a tlejícího dřeva v lese. A čerstvě pořezaného dřeva. A letní louky. A rozpáleného kovu…

Krásně napsáno, pod to se můžu podepsat..jen ten kov nic moc..jsem totiž ze zámečnictví - kovovýroby :D

Přidala bych vůni po bouřce a po dešti, naší kočky, když vyleze ze sena, čerstvě umytých vlasů, rozkrojeného melounu, skleníku s rajčaty,… a přirozenou vůně milované osoby :P

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 02.03.10 11:54

Mám ráda vůni suchého čaje (je jedno, jestli je zelený, černý, s příchutí či bez ) a čerstvě usušeného sena.

Na poličce 48 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Oreion
Parfémová maniačka 700 příspěvků 02.03.10 12:07

Voní mi vůně lesa, louky a také terpentýn :D

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1120 příspěvků 02.03.10 12:08

…horké letní odpoledne v borovém lese - teplá vůně pryskyřice… …vůně pořezaného dřeva - vyrostla jsem u dědy na pile… … vůně jasmínového keře v podvečer na zahradě… (a je jedno že to není pravý jasmín)!

Na poličce 52 parfémů 4 miniatury 13 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 02.03.10 12:11

ano, vůně dílny. Nebo kufru auta, kde se převáží prkna, vápno, nářadí a je to tam trochu cítit olejem. (asi bych si měla začít s Ukrajincem… :conf: )

masala, ajatin (jo, jsem divná), staré knihy a papíry vůbec, moře, jehličí, levandule, opuštěné kamené baráky a sklepy (takové to chladné zaprášené vlhko), seno, vzduch po bouřce, přezrálé banány..

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ippolita
Parfémová maniačka 832 příspěvků 02.03.10 12:40

kufor auta aj ja, aj interier, a niekedy aj bezin
cigaretovy dym na cloveku, ked uz zhasol cigaretu (ale len urcite znacky)
dielna, olej, kov s olejom, zamocnictvo
solvina
teply prach v podkrovi
nove a stare knihy, casopisy
topanky, kabelky, nielen kozene
horuci kov - zehlicka, horuci kov + teple vlasy
predajna kobercov - to je pre mna droga
niektore lepidla
opravovna topanok
diava
hlina, blato, raselina

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist