Odin New York

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 10.10.12 17:21
Odin New York

Značka, která má velmi krátkou historii, zato je jí prorokována budoucnost. Původně byl Odin jen název butiku s pánskou módou a doplňky, který si v roce 2004 v New Yorku založili Eddy Chai a Paul Birardi. Píše se o nich, že jejich záměrem bylo dopřát mužům nakupování ve stejně vybraném prostředí, jakého si užívají ženy, proto si dali velmi záležet na designové úpravě butiku. Svou nabídkou navíc dobře vystihli trend ležérní velkoměstské elegance a butik se rychle stal populárním (newyorský Fashion Magazine ho prý vyhlásil nejlepším obchodem s pánskou módou roku 2007).
A teď to podstatné – v roce 2009 Chai a Birardi doplnili lesk butiku parfémy vlastní výroby. I když si je objednávali u méně zkušených nosů, měli nejspíš šťastnou ruku a jasnou představu, co chtějí. Parfémy jsou na rozdíl od ostatního zboží butiku laděny unisexově a mají spojující ideu – exotické cesty. A od počátku jsou také číslované, což je také to jediné, čím se strohé kvadratické flakony vzájemně liší.

Momentálně je k mání:

01 Sunda – orientální kořeněná vůně inspirovaná starou námořní trasou, která vedla kolem Indie a pak Sundským mořem k ostrovům, odkud se dováželo koření

02 Owari – vůně inspirovaná Japonskem, jméno prý znamená Konec a současně název místního druhu mandarinek, základu této jemné citrusově pepřové vůně

03 Century – má být moderní chypré s vůní suchých dřevin jižní Evropy

04 Petrana – je postavená na vůni jordánské pouště a černého kosatce, jordánského národního symbolu

06 Amanu– vlhce zemitá pryskyřičná vůně s cedrem a jasmínem a s náladou skalnatých pobřeží jižního Středomoří a Turecka

07 Tanoke – čerstvá kořenitá vůně, která má připomínat volnou přírodu kalifornského vnitrozemí

08 Seylon – má prý být velmi autentickou interpretací vetiveru ze Srí Lanky v uklidňující zemité poloze

09 Posala - má zavádět do někdejší indiánské Ameriky, v jazyce Mivoků, kdysi usazených v Kalifornii, znamenalo ženské jméno Posala „Sbohem jarní kvítí“. Vůně má být kouřově koňaková, s tabákem a pryskyřicí.

10 Roam – má to být kadidlová vůně v kombinaci s aromaty vlhkého tropického pralesa. Ebenové dřevo okořeněné šafránem a pepřem, základ krémový s kokosovým mlékem a surovým kadidlem. Název tentokrát zjevně jen obecný, prostě Roam jakožto toulání se světem.

Komu chybí Pětka, nemýlí se. Byla vynechána záměrně, pochopitelně kvůli Chanelu.

A ještě pohádka o tom, proč jde o exotické cesty. Severský bůh Odin v touze po moudrosti a vědění vysílal do světa své posly, havrany Huginna a Munnina, aby mu přinášeli zprávy o cizích krajích a novinkách.

Příspěvek upraven 05.05.13 v 21:55

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Ukázat značku Odin

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 10.10.12 19:32

Zatím jsem zkoušela dvě vůně Odin. Nadchly mě, proto ten obsáhlý úvod. Myslím si totiž, že to není jedna z mnoha nových značek. Tahle je jiná. Má koncept, jsou to prostě šikovní hoši.

Petrana je zvláštní fialková vůně. Voní jako borové svahy kolem přehrad, když do nich pere slunce, všechno rozpaluje a pak z toho vytahuje vůně – je v tom rozehřáté dřevo se štiplavou a nakyslou pryskyřicí, fialky včetně listí, kvetoucí byliny (něco jako hodně silná dřevitá mateřídouška, ale nejen ta), sladké suché jehličí, skalnatý podklad. Horký písek, hodně písku (takže přece poušť). Je to vůně současně vlahá a lesní, ale i suchá písčitá. Je kouzelná.

Century je oproti Petraně méně komplikovaná, zato svéráznější. Je to exkurze na lesní pilu za slunného horkého dne. Vyschlé dřevo pukající na slunci horkem. Piliny, třísky a terpentýn. Všechno příjemně teplé a dřevitě nasládlé (velmi šikovně použitá ambra). Ani stopy po ostrosti ani štiplavosti, s touhe vůní se dá natáhnout a odpočívat. Při druhém zkoušení jsem vnímala i kvetoucí byliny a dřevnatý prach ke konci, který se podobal pudru.
Odložila jsem ji a den poté se mi po ní zastesklo. Je v ní tak nádherně útulno.

Ify
Parfémová maniačka 619 příspěvků 10.10.12 20:06

@dzona
Budu asi OT, ale moc děkuji za podrobný popis celkem neznámé značky. Toto, si myslím, by mělo být uvedeno jako samostatný článek - zaslouží si to - a opravdu se výše uvedené nedá srovnávat s „články“ z posledního období. Patrně si tohoto majitel webu vůbec nevšimne a to je velká škoda, jeho škoda ...........

Na poličce 137 parfémů 53 miniatur 54 odstřiků 128 vzorků V tužebníku 67 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 11.10.12 08:26

@Ify
Mě ta značka nadchla, takže tohle krátké představení jsem jim prostě musela udělat, aby nezapadli mezi množství dalších novinek. Možná se pletu, ale zatím mám pocit, že z nich může vyrůst hvězda. Přála bych jim to.

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 11.10.12 13:51

Poněkud OT: na jednom ze srazů jsem měl možnost krátce otestoval Odina od Juany. Byl nádherný, ale už si nepamatuju přesné číslo. Snad 06 Amanu?

Pokud nás Juana poslouchá, poprosil bych o upřesnění - a třeba recenzi. Aspoň malinkou anotaci, prosím! Díky.

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 11.10.12 13:56

@MS61

Juana měla 03 Century.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

MS61
Nevyléčitelná závislačka 1818 příspěvků 11.10.12 14:22

@jerry Díkec! Takže chypre (ozvláštněný), tak PROTO se mi to tak líbilo!

M.

Na poličce 43 parfémů 5 miniatur 29 odstřiků 97 vzorků V tužebníku 14 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 11.10.12 14:46

Mě nejdřív trochu překvapilo, že by tahle prosluněná dřevařina měla být chypré, protože co chypré, to trochu lezavo a ponuro.
Jenže proč vlastně ne, je to vlastně návrat ke kořenům tohohle typu vůní, vůně Kypru znovu a jinak. Tak to patrně mysleli. A vůně se povedla.

Kateryna
Učednice 84 příspěvků 12.10.12 08:35

Já jsem zkoušela 04 Petrana.
Je to nádherná vůně. Je v ní hodně fialek. Taky tam vnímám vodu, písčitý břeh, suché traviny a byliny. A je tam spousta slunce. Působí trochu komplikovaně a je prostě kouzelná.

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 13.10.12 19:24

Ještě chybí novinka 09 Posala.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 13.10.12 19:41

@Lyonella
No to koukám, před pár dny nic a teď novorozeně. Ani Odin ji ještě nemá na svých stránkách. Díky, pročtu a doplním.

Jitka
sv. Parfema z Kecálburgu 2219 příspěvků 18.10.12 23:21

Jen sem vložím jejich stránky:
http://www.odinnewyork.com/search.asp?…

U vůní je uvedeno jejich složení.
:)

Na poličce 28 parfémů 13 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 26.10.12 11:04

předběžně hlásím, že jsem zkouškou vůní velmi příjemně překvapena a zájemcům o zajímavé nikovky vřele doporučuju se Odinovi podívat na zoubek. víc napíšu snad během víkendu :)

kdyby mi zatím někdo mohl vysvětlit, kde se v „moderní dřevité suché chypre“ Century vzala ta hypnoticová vanila, byla bych ráda :think:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.10.12 11:33

@andry

S tou vanilkou je to i pro mě záhada - nic, co by se blížilo Hypnoticu, jsem nezaregistrovala (kdyby ano, tak bych rozhodně nebyla tak nadšená).
Jediné, co mě napadá je roční doba - ale dzona zkoušela před dvěma týdny a měla stejné dojmy jako já při zkoušení v teple.
Opravdu záhada :nevim:

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 04.11.12 22:15

Už jsem vyzkoušela skoro všechny Odiny, kromě Seylonu, jelikož mě vetiver moc neláká, a kromě zatím nedostupné Posaly. A pořád se mi nejvíc líbí Petrana a Century (a kuš s tím Hypnoticem, nic takového tam není).

Ale pověst nejpovedenější vůně značky má 07 Tanoke. Což je samozřejmě je to relativní a závislé na osobním vkusu, nicméně už sama představa spojení kadidla s lesním dřevem vypadá lákavě.
Jako všechny parfémy značky, je i 07 voňavou pohlednicí ze zcela konkrétního místa na Zemi. V tomto případě pohlednící sekvojového pralesa na pobřeží severní Kalifornie. Jak ten podle Tanoke voní? Zemitá a vlhkostí nasáklá vůně dřeva se prolíná s kadidlem, překvapivě čmoudícím, není to čisté a sladké kadidlo gurmánských orientálek. Očouzené jsou i lesní byliny, které se s dřevem mísí. Očouzené a skoro slané, až připomínají slané pražené oříšky, zmiňované někdy u klasických chypré jako Mitsouko nebo Femme Rochas. Slanost tu má ale svůj účel. Neboť prales se rozprostírá až k Pacifiku. Proto jsou v zemité lesní vlhkosti i stopy soli a také písku a skalisek.
Dobrá, ale proč tolik čmoudícího kadidla? Americká blogerka Maddy, která píše, že se v tomhle kraji narodila a z dětství si moc dobře pamatuje, jak to tam voní, nazvala svůj popis vůně Požár v sekvojovém pralese. Tak horké to zas není, spíš než požár imituje kadidlo doutnání. Jakoby se mezi stromy vznášel tmavý dým. Maddy nepřišla na to, co tím Corrine Cachen, tvořící parfém daleko odsud v Paříži, chtěla říct, na to byla příliš ovlivněná svou dětskou vzpomínkou.
Je totiž dost možné, že parfumérka les nechtěla podpálit. Že ušlechtilým dýmem kadidla chtěla dodat sekvojím velebnost, kterou působí. Že jí k tomu nestačila běžná lesní aromata, protože sekvoje prostě nejsou obyčejné čerstvé jehličnany, ale div přírody vyvolávající úžas. Lesní katedrála, i tak se to dá brát. Aby to nepůsobilo pochmurně, je dřevo příjemně sladké a navoněné překrásným lahodným zázvorem, zemina tajemně kořeněná.
Něco technických údajů – výdrž je jako u všech vůní Odin dobrá. Při své výraznosti se ale Tanoke drží blízko u těla. Jestli je to přednost či naopak, to už záleží na osobních preferencích.
A na závěr dvě věci, které mi vrtají v hlavě: Přes veškeré hledání se mi nepovedlo zjistit, co znamená slovo tanoke. Internet ho vůbec nezná (vyjma tohoto parfému). Hádám, že to nejspíš bude nějaký místní indiánský výraz.
A druhá věc – překvapilo mě, že ačkoli na fotkách mají parfémy Odin stejnou rumově rezavou barvu, tekutina v originálním značkovém vzorku je černá. Ladění vůně to ale odpovídá víc než rezavá.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist