Odstraňovač skvrn

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 08.08.11 13:23
Odstraňovač skvrn

Aromačky maminky, co máte malý prcky - poraďte mi prosím.

Neustále zápolím s nějakýma skvrnkama na dětském oblečení, většinou ani nevím od čeho to je, ale pravděpodobně ovoce, zelenina, fixy, modelína, opalovací krém. Peru v Persilu Sensitive, ale ten poslední dobou nějak nezvládá. Zkusila jsem koupit Vanish (ten v plastové dóze sypký) - ale fleky si žijí vesele dál, pak jsem zkoušela Ďáblíka na skvrny a to samé. Už jsem z toho dost na mrtvici, protože všechna trička flekatá, zničená :bang:

Máte některá něco vyzkoušeného, co opravdu funguje?

Předem díky za tipy :D

Na poličce 16 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 08.08.11 14:54

Nejlepší je Dr. Beckmann. Co nejde žlučovým mýdlem za asi 56 Kč, dorazím solí na skvrny Oxy Magic. Ale tu potřebuji málokdy, kilové balení mně vydrží dva roky i víc, podle počtu nehod v domácnosti. :D Vanish je naprd.

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Bea
Parfémová maniačka 939 příspěvků 08.08.11 17:58

Vanish moc nefunguje.
Ale dobré je (určitě účinnější než vanish) potřít normálním pracím gelem skvrnu a nechat pár minut působit, pak prát. To mi vždycky pustilo vše. Obecně pere lépe prací prášek téže značky, než gel, ale zase Persil a hlavně Ariel mají nejlepší prací účinnost prášek i gel. Napadá mne, jestli Persil senzitiv nemá nižší prací účinnost, než normání Persil? Zkusila bych koupit třeba Ariel gel a vždycky to na skvrnu při ládování pračky nanesla, počkala 10 min a pak pračku zapla.

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 24 parfémů

pipisek
Nevyléčitelná závislačka 1038 příspěvků 08.08.11 18:10

Super je SA8™ předpírací sprej od Amway. Používám už tak 8 let, dlouho vydrží a perfektně mi pustily všechny skvrny od mrkve apod. na bodyčkách.

Žlučové mýdlo z DM taky dobrý.

Na poličce 27 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 33 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 08.08.11 20:36

Holky díky! A jak prosím vypadá to žlučové mýdlo? Já mám od Dr. Beckmann toho ďáblíka na skrvny, ale děs. Ani na tom není návod jak používat, konzistence prášková… tak nevím zda smíchat s vodou nebo jak :roll:

Zítra kouknu v Dm, to mýdlo bude předpokládám někde u těchto ostraňovačů?

Na Amway jsem slyšela chválu, ale nemám nikde v okolí žádného distributora.

Mám zničené nové tričko, nějaké fleky na zádech, absolutně netuším od čeho, něco mi tam děti obtiskly, starší syn to má i na mikině. Mohl by to být možná opalovací krém. Jedině zkusím dát do čistírny, protože na tohle asi nepomůže nic.

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 08.08.11 21:25

Mamka používá takový prášek v malé krabičce, jmenuje se to Pertilex . Přidává to do každého praní. Ideální je to na světlé prádlo, které úplně prozáří a nenechá ho zašednout. No a na barevný je to dobrý třeba na takovéhle různé skvrny. Když je flek hodně zažraný, tak udělat z prášku kašičku a napatlat přímo na oblečení, nechat působit a pak normálně vyprat (opět s přídavkem Pertilexu).

Cena: cca 30Kč. Ale nevím, jak z dostupností. Jsme z většího města a jediné, kde jej prodávají, je Terno. :conf:

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

aangie
Nevyléčitelná závislačka 1857 příspěvků 08.08.11 21:29

To mýdlo používám na trávu, skvrny od jídla, písku, od krve… A na ponožky , ty totiž po každém lítání venku jsou na vyhození. Prášek je nezvládá vyprat. http://petrfiala.cz/…-mydlo-100g/

Na poličce 39 parfémů 5 miniatur 47 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

luciole
Nevyléčitelná závislačka 1103 příspěvků 09.08.11 01:12

Jo, jo potvrzuji, žlučové mýdlo vypere opravdu všechno… Když to nepustí hned, stačí pořádně namydlit a nechat do druhého dne a je to pryč.. :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4049 příspěvků 09.08.11 13:45

Třešně mi to nevypralo. Ty nevypralo vůbec nic, skvrny od nich na bílé látce byly už bohužel zaschlé. :? Taky dost zvládá Ariel Professional gel. Vanish moc nepomáhá, potvrzuju.

Jinak mám takový poznatek, že opakovaným praním se skvrna nakonec vzdá. Měla jsem šíleně zdělané bryndáky od mrkve a spol. Fleky jsem neřešila, ničím extra nedrhla, vždyť od toho ty bryndáky jsou, ne? Teď když jsem je prvnímu dítěti sebrala a dala je pro druhé dítě, tak jsem si uvědomila, že na nich žádné fleky už nejsou, prostě se opakovaným praním vypraly.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

Bridgett
sv. Parfema z Kecálburgu 2140 příspěvků 09.08.11 19:04

Hned zítra sjedu pro to žlučové mýdlo, díky za radu :D Z těch mýdel je dobrý taky klasická Lanza kostka, ta mi taky vyčistila dost fleků.

Marianno - s těma bryndákama jsem to měla stejně :D Při prvním prckovi zničené od mrkve a teď jak peru při druhém všechno postupně pustilo.

melisaa
Nevyléčitelná závislačka 1176 příspěvků 09.08.11 20:07

Asi to sem přímo nepatří, ale je to taky skvrna.. Jak odstraním z oblečení lak na nehty..!? Odlakovač..nic­..ředidlo..ta­ky nic :?

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 0 odstřiků 27 vzorků V tužebníku 1 parfém

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4049 příspěvků 09.08.11 21:35

To bych asi zkusila dát do čistírny … :conf:

Já si zdělala bílé tričko na doma hnědou barvou na vlasy, jak jsem barvila mami. Nepředpokládám, že bych to něčím odstranila. Všimla si toho až dcera, bylo to dávno zaschlé, chodila jsem s tím i po vsi :roll: , barva přesně jak od …

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

veronika.sk
sv. Parfema z Kecálburgu 3185 příspěvků 10.08.11 13:36

Koukala jsem že ten Pertilex jde objednat z netu

Na poličce 60 parfémů 7 miniatur 38 odstřiků 337 vzorků V tužebníku 36 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 11.08.11 23:13

Tím lépe ;-) Tomu, kdo by si jej mohl vyzvednout a ne zasílat poštou domu, tomu by se určitě vyplatil vyzkoušet.

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 11.08.11 23:21
melisaa píše:
Asi to sem přímo nepatří, ale je to taky skvrna.. Jak odstraním z oblečení lak na nehty..!? Odlakovač..nic­..ředidlo..ta­ky nic :?

Nůžkama. Bohužel. :angry:

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist