Odstriky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angelika
Učednice 72 příspěvků 15.04.08 15:55

Chtela bych se zeptat, jestli uz se Vam nekdy stalo, ze jste koupily nebo vymenily odstrik, ktery jste pak zprostredkovaly dal a konecny prijemce Vam napsal, ze nejde o original, ale nejakou napodobeninu ci o uplne neco jineho…
Prihodilo se mi to dnes a jsem z toho docela spatna, kdyz nemam vuni vyzkousenou v parfumerii nebo ze vzorku, nepoznam to:-( Navrhla jsem prijemkyni vratit penize a at mi odstrik posle zpet a take jsem kontaktovala zpetne holcinu, ktera mi odstrik puvodne prodala, ale mam pocit, ze nenadelam stejne nic:-(
Jak by jste takovou pripadnou situaci resily?
Diky za rady…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.04.08 16:02

Kromě padělku jsou ještě dvě možnosti: 1) odstřik se zkazil (odstříknuté vůně se kazí rychleji než v originálním flakonku); 2) kupující to také nesrovnávala vedle sebe, zná vůni jen z mlhavé vzpomínky nebo jinou verzi (před reformulací, jinou koncentraci) a zdá se jí jiná, přestože je to origo.
O jakou vůni šlo?

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Angelika
Učednice 72 příspěvků 15.04.08 16:29

Slo o odstrik Lanvin Eclat - koupila jsem ho v unoru tohoto roku jako odstrik v plastove flasticce a prelila ho hned do skla, protoze vim, ze v tom plastu se to nema skladovat… Vuni jsem odzkousela a zjistila, ze mi nesedi, tak jsem ji poslala o dum dal, tak jako to delam bezne, tohle se mi stalo poprve:-( Uz jsem mela prakrat podezreni, ze prislo neco jineho, jednou jsem to u vzorku poznala, byl zkazeny, ale v tomto pripade spis asi opravdu pujde dle kupujici o neco jineho, napsala mi:
„Znám tuto vůni moc dobře a spolubydlící ji měla teď nedávno a taky mi to potvrdila, že to není Lanvin, ale že jde o nějakou nepovedenou imitaci nebo něco jiného. Zkoušely jsme ji se spolubydlící nejmíň 3krát a ze začátku voní strašně lihově, opravdu se nejdená o Lanvin. Tak prosím příště nenabízej vůni, která není originál“

Mam doma jeste zbytek z toho odstriku, asi 1,5 ml ve vzoreckovce, tak to vezmu a zkusim srovnat v parfumerii, asi je opravdu lepsi predavat dal jen to, o cem je clovek na 100% presvedceny, ze to je v poradku, nez timto vzbudit v ostatnich neduveru:-(

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 15.04.08 16:54

Myslím, ze to sa može stat komukolvek, ze kupi - vymeni čudný odstrekpripadne parfem…Treba si pred kúpou/výmenou kuknúť do Hodnocení uživatelu, pripadne sa opytat niekoho odtialto.

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.04.08 17:04

Lihově může vonět zkažený odstřik… a Eclat i čerstvý má trochu lihový začátek. Imitace mívají mizerný spíš konec (ze začátku voní dobře, ale za půl hodiny je z nich laciný smrádek).
Je to poučení pro příště, v odstřiku prodávat jen to, čím jsem si jistá - mám ze spolehlivého zdroje nebo odstříkám vlastnoručně z originálu :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 02.01.14 18:57

Asi blbý dotaz, no je to dôvod, prečo nechcem kupovať „odstreky“- teda vzorky urobené zo štandardného balenia, nie vzorky od výrobcu. Myslím tie, ako ich predávajú na weboch xparfemy a parfums.cz/sk. Tam sa predsa nedá dokázať, že ide o vzorku z fake balenia, najmä keď vôňu nepoznám, nie? :nevim: Zaujíma ma to, pretože takýchto „odstrekov“ je veľký výber, len proste pochybujem nad možnosťou nepravosti… či im môžem dôverovať :?

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 78 vzorků V tužebníku 5 parfémů

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3732 příspěvků 02.01.14 19:18

@Mandorla Odstreky (v inzercii v sekcii „odstřiky“) sa tu predávajú zvyčajne vo veľkosti 10-12 ml a viac - v takejto veľkosti ich nekúpiš na e-shopoch. Predávajú sa tu parfémy, ktoré často slovenské či české obchody ani neponúkajú. A na arome sa predávajú originály, čiže im môžeš dôverovať (samozrejme, treba si pozrieť, o akého predajcu ide, ak si nedôverčivá, vyber si overeného predajcu podľa hodnotení, čím však nechcem naznačiť, že nováčikom nemožno vôbec dôverovať, pretože všetci sme raz začínali :)

Na poličce 47 parfémů 9 miniatur 4 odstřiky 123 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ayuri  02.01.14 19:26

@Mandorla

Nestretla som sa s tým, že by z práve tieto zmienené e-shopy predávali fejky, prečo by teda z nich mali robiť vzorky? Myslíš to tak, že vzorky urobia z falošného parfému, a zákazník si na základe tejto skúšky kúpi originál? 8o Ak máš pochybnosti, skúšaj vône v kamenkách. Nechápem túto paniku ktorá v poslednom čase vypukla. :roll: Bála by som sa skôr nákupu na AUKRO a pod. Tam je nedôvera na mieste.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 02.01.14 20:17

@Mandorla

Naprosto zbytečné obavy. ;)

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 02.01.14 23:29

Ďakujem za ubezpečenie, to som potrebovala vedieť. :palec: O pravosti vôní tu v inzercii nepochybujem ;) mne šlo hlavne o tie e-shopy.

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 78 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist