Odstriky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Angelika
Učednice 72 příspěvků 15.04.08 15:55

Chtela bych se zeptat, jestli uz se Vam nekdy stalo, ze jste koupily nebo vymenily odstrik, ktery jste pak zprostredkovaly dal a konecny prijemce Vam napsal, ze nejde o original, ale nejakou napodobeninu ci o uplne neco jineho…
Prihodilo se mi to dnes a jsem z toho docela spatna, kdyz nemam vuni vyzkousenou v parfumerii nebo ze vzorku, nepoznam to:-( Navrhla jsem prijemkyni vratit penize a at mi odstrik posle zpet a take jsem kontaktovala zpetne holcinu, ktera mi odstrik puvodne prodala, ale mam pocit, ze nenadelam stejne nic:-(
Jak by jste takovou pripadnou situaci resily?
Diky za rady…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.04.08 16:02

Kromě padělku jsou ještě dvě možnosti: 1) odstřik se zkazil (odstříknuté vůně se kazí rychleji než v originálním flakonku); 2) kupující to také nesrovnávala vedle sebe, zná vůni jen z mlhavé vzpomínky nebo jinou verzi (před reformulací, jinou koncentraci) a zdá se jí jiná, přestože je to origo.
O jakou vůni šlo?

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Angelika
Učednice 72 příspěvků 15.04.08 16:29

Slo o odstrik Lanvin Eclat - koupila jsem ho v unoru tohoto roku jako odstrik v plastove flasticce a prelila ho hned do skla, protoze vim, ze v tom plastu se to nema skladovat… Vuni jsem odzkousela a zjistila, ze mi nesedi, tak jsem ji poslala o dum dal, tak jako to delam bezne, tohle se mi stalo poprve:-( Uz jsem mela prakrat podezreni, ze prislo neco jineho, jednou jsem to u vzorku poznala, byl zkazeny, ale v tomto pripade spis asi opravdu pujde dle kupujici o neco jineho, napsala mi:
„Znám tuto vůni moc dobře a spolubydlící ji měla teď nedávno a taky mi to potvrdila, že to není Lanvin, ale že jde o nějakou nepovedenou imitaci nebo něco jiného. Zkoušely jsme ji se spolubydlící nejmíň 3krát a ze začátku voní strašně lihově, opravdu se nejdená o Lanvin. Tak prosím příště nenabízej vůni, která není originál“

Mam doma jeste zbytek z toho odstriku, asi 1,5 ml ve vzoreckovce, tak to vezmu a zkusim srovnat v parfumerii, asi je opravdu lepsi predavat dal jen to, o cem je clovek na 100% presvedceny, ze to je v poradku, nez timto vzbudit v ostatnich neduveru:-(

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3322 příspěvků 15.04.08 16:54

Myslím, ze to sa može stat komukolvek, ze kupi - vymeni čudný odstrekpripadne parfem…Treba si pred kúpou/výmenou kuknúť do Hodnocení uživatelu, pripadne sa opytat niekoho odtialto.

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 15.04.08 17:04

Lihově může vonět zkažený odstřik… a Eclat i čerstvý má trochu lihový začátek. Imitace mívají mizerný spíš konec (ze začátku voní dobře, ale za půl hodiny je z nich laciný smrádek).
Je to poučení pro příště, v odstřiku prodávat jen to, čím jsem si jistá - mám ze spolehlivého zdroje nebo odstříkám vlastnoručně z originálu :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 02.01.14 18:57

Asi blbý dotaz, no je to dôvod, prečo nechcem kupovať „odstreky“- teda vzorky urobené zo štandardného balenia, nie vzorky od výrobcu. Myslím tie, ako ich predávajú na weboch xparfemy a parfums.cz/sk. Tam sa predsa nedá dokázať, že ide o vzorku z fake balenia, najmä keď vôňu nepoznám, nie? :nevim: Zaujíma ma to, pretože takýchto „odstrekov“ je veľký výber, len proste pochybujem nad možnosťou nepravosti… či im môžem dôverovať :?

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 78 vzorků V tužebníku 5 parfémů

beliala
sv. Parfema z Kecálburgu 3741 příspěvků 02.01.14 19:18

@Mandorla Odstreky (v inzercii v sekcii „odstřiky“) sa tu predávajú zvyčajne vo veľkosti 10-12 ml a viac - v takejto veľkosti ich nekúpiš na e-shopoch. Predávajú sa tu parfémy, ktoré často slovenské či české obchody ani neponúkajú. A na arome sa predávajú originály, čiže im môžeš dôverovať (samozrejme, treba si pozrieť, o akého predajcu ide, ak si nedôverčivá, vyber si overeného predajcu podľa hodnotení, čím však nechcem naznačiť, že nováčikom nemožno vôbec dôverovať, pretože všetci sme raz začínali :)

Na poličce 41 parfémů 9 miniatur 5 odstřiků 123 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ayuri  02.01.14 19:26

@Mandorla

Nestretla som sa s tým, že by z práve tieto zmienené e-shopy predávali fejky, prečo by teda z nich mali robiť vzorky? Myslíš to tak, že vzorky urobia z falošného parfému, a zákazník si na základe tejto skúšky kúpi originál? 8o Ak máš pochybnosti, skúšaj vône v kamenkách. Nechápem túto paniku ktorá v poslednom čase vypukla. :roll: Bála by som sa skôr nákupu na AUKRO a pod. Tam je nedôvera na mieste.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 02.01.14 20:17

@Mandorla

Naprosto zbytečné obavy. ;)

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Mandorla
Učednice 163 příspěvků 02.01.14 23:29

Ďakujem za ubezpečenie, to som potrebovala vedieť. :palec: O pravosti vôní tu v inzercii nepochybujem ;) mne šlo hlavne o tie e-shopy.

Na poličce 7 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 78 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist