Molekulární parfémy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mety
Učednice 168 příspěvků 22.08.12 20:10
Molekulární parfémy

Dnes jsem si přečetla velmi zajímavý článek v Ona dnes z 20.8. o parfémech s vonnými molekulami. Píšou, že molekulární parfém je vyrobený pouze z jedné vonné molekuly a chová se prostě jako feromony. Prodávájí se asi jen ve stovce obchodů na světě. U nás je najdete v obchodě INGREDIENTS v Jáchymově ul. v Praze 1. Mají to být např. vůně kyslíku, pískových dun, prach na rozžhavené žárovce, zahřátý toner v kopírce apod. No to si teda fakt neumím představit, docela by stálo za to se tam jít mrknout, ovšem i ceny se pohybují v dosti vysokých cenových relacích, absolutně luxusní prý stojí kolem 5.000,– nevím ovšem velikost. Ale hlavně proč to píši, možná, že jsou mezi námi, takové znalkyně, které už něco zkusily, tak se zkuste s námi podělit.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Frankie  22.08.12 20:23

Máš na mysli toto?
http://www.arome.cz/…cules-41333/
http://www.arome.cz/…c-molecules/
 http://www.fragrantica.com/…lecules.html

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 22.08.12 20:50

Toner v kopírce a prach na žárovce zavání spíš Comme des Garcons :think:
a pokud by šlo o Escentric Molecules, tak to má do feromonů hodně daleko, pokud je to slavný Iso E Super cítit jak pryž :mrgreen:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

mety
Učednice 168 příspěvků 22.08.12 21:53

Holky díky, já to sem dala jen tak ze zvědavosti :think:

Frankie  22.08.12 21:59

V té parfumerii by měli mít jak Comme des Garcons, tak Escentric Molecules. Můžeš to omrknout. ;) http://ingredients-store.cz/znacky/

Fleur  22.08.12 22:11

Já jsem hleděla na název vlákna se zvědavostí - Olekulární parfémy! Chvilku jsem uvažovala, zda se Oleka nedala na výrobu parfémů :D.

barbucha  22.08.12 22:15

@Fleur
Taky mě to napadlo - jak už tady dlouho nebyla, že je očividně zaneprázdněná :mrgreen:

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 22.08.12 22:17

Mě napadlo, že zakladatelka vlákna má zaseklé klávesnice :think: (já např. mám momentálně zaseklý esko - asi mám pod nim ňákej drobek, tak musim víc tlačit :oops: )

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

mety
Učednice 168 příspěvků 23.08.12 09:07

Že mi tam na začátku vypadlo M jsem si všimla hned, po napsání příspěvku, ale jelikož jsem blbka na počítače už jsem to nedokázala opravit, :zed: ale jelikož vím, že jsou tady samá inteligentní děvčata tedy pardon i chlapci, věděla jsem, že hned budou vědět, která bije. Tak se všem omlouvám.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 23.08.12 20:59
@andry píše:
Toner v kopírce a prach na žárovce zavání spíš Comme des Garcons :think:
a pokud by šlo o Escentric Molecules, tak to má do feromonů hodně daleko, pokud je to slavný Iso E Super cítit jak pryž :mrgreen:

Na tobě je je Iso E Super cítit jako guma?

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 23.08.12 21:09

@dzona mno, pokud to nebyla nějaká jiná složka Escentric 01, např. mastix, což je údajně pryskyřice, pak z výběru přikládám vinu tomuto.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 23.08.12 21:18

Molekulu 1 jsi nezkoušela?
Zajímá mě to, protože jsem se snažila dočichat, jak přesně Iso voní, z toho, co mám. Poivre Samarcande má být z 71 % Iso E Super, pak mám doma Terre a Ence Noire, taky asi z poloviny tahle chemikálie. A to jsou dost odlišné vůně. Ale je v nich něco slabého, co je cítit těsně ještě před tím, než si člověk uvědomí tu hlavní část vůně, jakoby to před ní předstupovalo. Slabé a hladce dřevité. Docela mi to odpovídalo popisu Isa.

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 23.08.12 22:24

@dzona a nevíš, kde ještě má být/nebo kde to zjistím? abych nemystifikovala :mrgreen:
Molecule 01 jsem nezkoušela (a ani se mi nechce, ten Escentric 01 je divnej :think: ).
našla jsem toto: 1 Molecule 01 (escentric molecules, 2005) 100%
2 Perles de Lalique (Lalique, 2007) 80%
3 Poivre Samarcande (Herme`s, 2004) 71%
4 Escentric 01 (escentric molecules, 2005) 65%
5 Terre d'Hermes (Hermes, 2006) 55%
6 Incense Kyoto (comme des garcons, 2002) 55%
7 Incense Jaisalmer (comme des garcons, 2002) 51%
8 Fierce for Men (Abercrombie & Fitch, 2002) 48%
9 Kenzo Air (Kenzo, 2003) 48%
10 Encre noire (Lalique, 2006) 45%

a Perles je mi docela dobře známá. asi tu gumu dělají i ty ostatní složky, a asi tuším, co to teda je, ale hladce dřevité si nemyslím. spíš tak vystupující, trochu dráždivé/drhnoucí, mírně divné a nutící tu divnost opakovaně očichávat. dala jsem si teď na ruce obě, schválně. ale nemůžu si pomoct, zemito-dřevito-gumové. pogumované. a Perles je dobrá, zkus ji.

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 23.08.12 22:35

@andry
Mám stejný seznam. Z Perfume shrine, že jo? Je to tam dobře byť místy dost složitě popsané. Ale já mám to štěstí, že to na mě voní, tak, jak se píše. Řešila jsem to hlavně kvůlí Poivre Samarcande. Ta vůně je fakt pěkná, jenže tak slabá. A za ty peníze, no nechápala jsem to, tak jsem hledala složené a došla k Isu. To dělá v Poivre S. přesně to, co se o něm píše - rychle se ztrácí, pak se zase se vrací, ale pořád tak slabě. Asi ho mám už načichané, jen nechápu proč na tak slabé ingredienci tu vůni postavili. Proto by mě taky zajímalo, jak vlastně voní Molekula 1. Jestli je taky tak slabá.

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 23.08.12 22:42

@dzona ne, zahlídla jsem to na Fragrantice mezi recenzema na Perles :mrgreen: ale to ztrácení a vracení, na tom něco je. a znervózňuje mě to.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist