Opium

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 17.03.08 17:04

Holky, které ho znáte a používáte - má edt a edp stejné složení?
Co ty limitky ? Voní stejně nebo jsou úplně jiné ?
Používá některá z vás pánskou verzi ? Je rozdíl v pánských verzích edt a edp?
Teď mám kolem sebe papírky s edt dámskou a edp pánskou, a to je teda fakt bomba - nemůžu se vynačichat…:)

A co je to čínská galanga ?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

scarlet  17.03.08 20:44

já nejsem žádný velký a dlouholetý znalec, ale pouze mohu říct, že když jsem si poprvé přičichla k pánskému Opiu, byl to jak blesk z čistého nebe, něco ve smyslu Hemingwaye: země se pohnula. Dámské opium mě tak neoslovilo. v pánské části fora jeden muž označil opium za nejlepší vůni pro muže. Musím znovu někde očichat, abych si obnovila čichovou paměť.

magnus
Učednice 32 příspěvků 17.03.08 21:37

Cinska galanga je rastlina, ktora sluzi ako korenie, pripadne ako lieciva bylina. Je to nieco ako zazvor. Mozno znamejsi nazov je Galgan. Co sa tyka YSL Opia, tak ja ho obcas pouzivam, ale musim striedmo, pretoze je velmi silny a bolo by velmi nepatricne, keby som vsade kam pridem zamoril vzduch Opiom, ale inak krasna vona a dobry pomer cena/vykon :)

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Mirka
sv. Parfema z Kecálburgu 7253 příspěvků 18.03.08 08:20

Kerze - někde jsem totu psala - jo u EDP a EDT. EDP je hodně temné, zpočátku voní jako santálová tyčinka, pak ještě ztěžkne a ztmavne.
EDP je veselejší, ale nijak až tak výrazně mě neoslovilo.
Limitka Imperiale je hodně barevná, kořeněná, rozpustilá, až „uřvaná“, trochu „pouťová“. Na mě se asi tak po dvou hodinách usadila, rozležela až do večera krásně voněla.
Limitka Orchideé je střízlivější, trochu květinovější, méně kořeněná (jedna dáma postrádala skořici). Má čisté krásné linie, drží se hezky u těla. Je v ní několik „vonných proudů“, kdyby to byly barvy, tak zlaté, medové, tmavě červené. Já z ní hodně cítím karafiát. Na mě je i velmi čistá, až mýdlová. Pro mě je ze všech Opií nejpovedenější a prodala jsem pár odstřiků (100 ml flakon byl na mě moc) a měla jsem jen samé kladné ohlasy, a to i ve srovnání s ostatním druhy Opia.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 18.03.08 08:58

Kerze, já jsem ta dáma, která postrádala skořici v Opiu Orchideé :) Nicméně je to velmi podařená verze Opia, odstřik mám právě od Mirky a nemůžu si ho vynachválit. Ostatní odnože a limitky neznám. Jinak používám klasické Opium EdT. Možná to bude můj subjektivní dojem, ale v EdT tu zbožňovanou skořici cítím víc, než v EdP, kde zřejmě dominují jiné složky. EdP mi také připadá temnější. Co se týče reakcí okolí, maminka ho označila jako agresivní, švagrová se zas nemohla vynačichat, jak úžasně voním.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 18.03.08 09:30

scarlet - Pánské Opium co nejdříve vyzkouším :-) Dámská verze mě taky moc nezaujala, na můj vkus je v ní hodně santalu.

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.08 09:42

Holky, díky za reakce - nechcete mi některá výměnou pposlat vzora toho Orchidée ? Mně se hrozně líbí ta pánská verze - zkoušela jsem edp - žádné citrusy, výrazné, tak nějak svěže teplé, což zní sice blbě, ale mně to tak připadá. Ani se mi nezdá moc silné, jak píše Magnus . Když teď, druhý den čichám k tomu papírku, cítím už jenom luxusní mýdlo - což je, dle mého názoru ideální koncovka jakékoli vůně.
Magnus - děkuji za vysvětlení galangy. Nevíš, které vůně ji ještě obsahují - abych se ji naučila rozlišovat ?!

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 18.03.08 09:57

Kerze, můžu ti poslat vzora nebo 5 ml odstřik.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

magnus
Učednice 32 příspěvků 18.03.08 15:50

Kerze - no viem ze galangu obsahuju „svedske kvapky“, ale co sa tyka voni, tak som prave teraz urobil taky rychly google prieskum a zistil som ze galangu obsahuje este: BLV Notte pour Femme, BLV Perfume by Bvlgari for Men, GIORGIO ARMANI Emporio City Glam for Him, Due Uomo - Laura Biagiotti a dalej uz asi nic… ale nebol som v prieskume dokladny… :)

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 18.03.08 17:39
magnus píše:
Kerze - no viem ze galangu obsahuju „svedske kvapky“, ale co sa tyka voni, tak som prave teraz urobil taky rychly google prieskum a zistil som ze galangu obsahuje este: BLV Notte pour Femme, BLV Perfume by Bvlgari for Men, GIORGIO ARMANI Emporio City Glam for Him, Due Uomo - Laura Biagiotti a dalej uz asi nic… ale nebol som v prieskume dokladny… :)

Ty jsi úžasný! Díky. Všechny jmenované znám - budu se muset zaměřit na totožné složky…

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 21.03.08 19:00

Musím se podělit o dnešní zážitky z čichané. Nalákala jsem manžela do parfumerie, už ani neprotestuje a chodí se mnou dobrovolně. Já nevěděla kam dříve skočit a tak mě napadlo když už tam mám muže, vyzkoušíme něco na něho. Vyzkoušeli jsme pánské Opium!!! :P

Cestou domů zpátky to vypadá tak že já mívám zápěstí pod nosem a čichám a čichám. Musím říct že dnes se to obrátilo. Manžel stíhal řídit, druhou ruku pod nosem, pořád opakoval: to krásně voní :P Ani mě nenapadlo že je něčeho takového schopen. Hned zítra jdeme koupit pánské Opium!!!!
Děkuji všem dámám co zde chválili tuto vůni, protože nevyzkoušet a ochudit se o takový čichový zážitek by mě mrzelo, nevyzkoušet Opium je hřích ;)

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 21.03.08 19:40

Atyzku, pánské Opium je na cheapsmells asi za 400 korun, kdybyste chtěli pořídit levněji.
Mně se taky líbilo, a hlavně zůstává hezké až do konce, to se cení…

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 21.03.08 20:13
Ada píše:
Atyzku, pánské Opium je na cheapsmells asi za 400 korun, kdybyste chtěli pořídit levněji.
Mně se taky líbilo, a hlavně zůstává hezké až do konce, to se cení…
..na mého manžela sedlo jak ulité, myslím že ho budu muset i hlídat :D

Cenu už jsem zhlídla, jen mám obavu že láska je tak velká a musí ho mít hned, včera bylo pozdě.

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 14.05.08 20:48

Kéž by tomu mému se Opium líbilo! :(

Pánskou verzi si pamatuju z jednoho plesu před cca 5 lety, měl ho můj tanečník, hmmm..... nemohla jsem se odlepit. :)

Mám od Mirky Opium Orchidée a voní opravdu krásně!

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

Aadleta
Parfémová maniačka 766 příspěvků 28.07.12 15:38

Nevi prosim nekdo, zda se da koupit Opium v puvodni verzi nekde v kamence? Dekuji za odpoved.

Na poličce 83 parfémů 14 miniatur 47 odstřiků 736 vzorků V tužebníku 23 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist