Opium 2009

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

drobececek  12.02.11 17:13
Opium 2009

Jaký na to máte názor? Přeformulovali to moc, nebo je to nepatrná změna? K lepšímu (ach já naivka), k horšímu?

Zkoušela jsem EDP i EDT, a to ještě předtím,než se mi dostala do ruky starší verze. Dojmy rozhodně pozitivní. Takhle nějak jsem jakožto letitá závislačka na vonných tyčinkách a bývalá hipísačka chtěla vždycky vonět…

Pak se mi dostal do ruky odstřik starší EDT od barabizny, hned se navoněla do práce a málem jsem v kanclu padla blahem !

Také jsem si pročetla vesměs negativní názory na Fragrantice na novou verzi…následně znovu vytáhla svůj vzoreček 2009…a nějak se nedokážu zbavit dojmu, že to opravdu trošku zprznili. Nedokážu ale posoudit, nakolik se mi to jen zdá (kvůli těm rozhorleným recenzím), protože sugesce a podvědomí prevíti jsou.

Tak, co si myslíte?

Reakce:

drobececek  13.02.11 11:30
:(

Panenka
Parfémová maniačka 748 příspěvků 19.02.11 19:28

Mně se líbí, koupila jsem si ji a nosím ji ráda. Považuji ji za objev loňského roku pro sebe… Klasické Opium jsem tuším zkoušela ve svých začátcích na Arome a nevydýchala, od té doby jsem ho nezkoušela (ani poslední dobou nikde neviděla… nebo resp. jsem ho ani nesháněla, tak možná mi ušlo…), takže nevím, jak moc je jiné, ale konec konců možná radši ani vědět nechci - jsem spokojená s tím, co mám doma. :wink:

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 37 vzorků V tužebníku 3 parfémy

drobececek  13.03.11 17:06

Máš EDT nebo EDP?

Já se pořád nemůžu zbavit jistého tísnivého dojmu. Poslední obou mám pocit, že na mě 2009 voní štiplavě do pánska (mám na mysli EDT… EDP zkoušené v parfumerce u mě dopadlo na jedničku). Začátek je sáček pepře převrhnutý do coly, až po notné době cítím tu nezapomenutelnou vonnou tyčku (která už mi ale taky nepřijde tan nezapomenutelná). :(

Vůbec netuším, co si mám myslet.

Panenka
Parfémová maniačka 748 příspěvků 04.04.11 16:57

Mám EDT, aspoň myslím. Já z ní mám tísnivý pocit jenom když uvažuju, jestli se okolí nezhroutí, když ji požiju…

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 37 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 06.08.11 09:55

Tak jsem včera důkladně provětrala nové Opium 2009 - takže musím napsat, že reformulované samozřejmě je - YSL koupila firma Loreal takže podle mě reformulovali téměř vše co šlo do přebalu, navíc zrušili pánské Opium v Edp což je velká ale velká škoda. Takže k novému Opiu verzi eau de Parfum musím napsat asi toto - pokud nebudu zaujatá a nazačnu hned vykřikovat, že Opium celé pokazili tak můžu říct, že je zřejmě daleko nositelnější než původní, dalo by se říct, že s nikým nepraští, po chvíli se stane pěkně mýdlovou, uhlazenou vůni, určitě vám ji i někdo pochválí - ovšem výdrž proti původnímu Opiu je samozřejmě o něco menší ale ve srovnání s jinými vůněmi prodávanými na trhu si vede stále velmi dobře. Původní Opium mi přišlo spíše jako večerní vůně (naštěstí mám doma zbytky jak edp tak edt když dostanu chuť na Opium původní) naproti tomu nové Opium pro mne vůně, kterou sice přizpůsobili trhu ale nešli za hranici dobrého vkusu. Ještě se dám do testování edt.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 29.09.11 21:28

Mně dnes dorazilo od Bey Opium 2009 EdP a musím říct, že se mi mimořádně líbí. Není to tak dávno, co jsem měla Opium jako takové - bez ohledu na EdT nebo EdP a starou nebo novou verzi - mezi nejhoršími vůněmi. Pak jsem mu najednou přišla na chuť a opatřila si starou verzi EdT a nosím ho s nadšením. Jenže dochází. Tak když jsem v inzerci viděla novou verzi EdP, řekla jsem si, že to zkusím. A ani trochu mě nezklamala. Je nádherná, líbí se mi dokonce ještě víc, než stará verze. Vůně jako taková je pro mě stejná, ale je mi jakási lahodnější. Prostě krása!

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.09.11 07:41

Mně se líbí obě verze. V té nové chybí taková ta „plesnivinka“ ze staré. V původní převládá kadidlo a přehršel koření, nová je spíše myrhová. Nejlepší by bylo, kdyby se prodávaly paralelně… :-)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 30.09.11 12:27

nové verze jsou opravdu velmi nositelné, skoro by se mi chtělo říct „jemné“, tato reformulace mě až tak nevadí, protože podle mě hlavní myšlenka zůstala…

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Daniela44
Parfémová maniačka 603 příspěvků 05.10.12 21:10

Mě voní nová verze podobněji Opiu Secret de Parfum. Je sladší a myrhově hldká. A bohužel kapku chemická. Nejhezčí chvilku má asi hodinu po navonění, kdy je na pár minut ještě hezčí, než původní verze. Bohužel ale taková nezůstane, zhořkne, zkysne, zchemičtí, santalová sladkost vyvane, myrha vybledne.
Je tím pádem opravdu trochu jiná, než původní Opium - sladší, míň pryskyřičná i kořeněná, po rozležení není tak nadýchaná, jako původní toaletka.
Největší rozdíl ale cítím v santalu. Kdybych to měla srovnat na santalových vonných tyčinkách, tak zatímco původní verze je ta nejkvalitnější Nag Champa, verze 2009 je chudinka „santalová vášeň“ z tržnice…
Výdrž dobrá, i na kůži kolem 10 hodin.
Souhlasím s Kerzí, měli by je prodávat obě. Co je to za nápad, zrušit jednu z nejlepších klasik?

Příspěvek upraven 13.04.14 v 07:20

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

mielle
Znalkyně 382 příspěvků 02.05.13 11:28

@Daniela44
Naprostý souhlas. Původní Opium EdD znám léta letoucí od maminky jako sváteční, pak jsme ho převzala sama a nosila ho klidně i na každý den. Nikdy jsem nenašla nic lepšího. To tedy bohužel skončilo. Po přičichnutí k Opiu 2009 jsem byla tudíž zklamaná. Plochá a chemická, na mé kůži se chová uměle, sen o orientálním paláci se nekoná. Konglomerátní vlk se nažral, ale z kozy zůstala jen plastová napodobenina.

Na poličce 44 parfémů 2 miniatury 6 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 40 parfémů

Verda2
sv. Parfema z Kecálburgu 3045 příspěvků 02.05.13 14:35

Napřed jsem si pořídila Opium 2009 ve verzi EdT a byla moc spokojená. Nyní mám to klasické, z r. 1977 a vůně je daleko hezčí. Takže asi až toto spotřebuji, už si znovu to z r.2009 nekoupím, jak jsem měla původně v plánu, ale je fakt, že platí, „nikdy neříkej nikdy“. Každopádně si myslím, že to nové není špatné, rozhodně - dle mého - Opium tak nezmršili jako Diorissimo, ale to je jiná kapitola..

Na poličce 33 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

sisiklokanek
Učednice 169 příspěvků 11.03.15 20:27

Zkusila jsem porovnat obě 2009. U edt se mi nelíbí její počáteční štiplavost, edp je mnohem příjemnější.

Na poličce 2 parfémy 0 miniatur 1 odstřik 28 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Daniela44
Parfémová maniačka 603 příspěvků 09.11.16 19:05

Dnes poprvé jsem vyzkoušela (zatím jen na papírek) novou EDT.
Sice je to o poznání příjemnější než nová EDP, ale stejně se nemůžu zbavit zklamání, že je to pořád víc podobné Cinnabaru, než starému Opiu.
Bohužel, stejně jako v Cinnabaru je v tom nějaká umělotinová sladkost, která mi trochu vadí, ale hlavně - ta vůně působí STUDENĚ, taková nabalzámovaná mrtvola :P
Co je to za nápad, studený orient??
Opium je teplé jako slunce. A přírodní, tedy aspoň budí takový dojem.
No, ale až slunce dojde, tak dojde nejspíš na mrtvolu. Jestli se bude pořád vyrábět.

edit: už asi vím, co je ta studená pohřební sladkost. Troklo mě to nad složením Cinnabaru - lilie. Škoda

Na poličce 20 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist