Opojné vůně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 15.12.07 17:14

Které vůně jsou pro vás opojné? Co si představujete pod tímto přídavným jménem?

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 16.12.07 18:52

Pre mna su to hlavne niektore biele kvetinove vone, tie intenzivnejsie - jazmin (SL A La Nuit), tuberoza (SL Tubereuse Criminelle), gardenia. Tie dokazu vonat naozaj omamne. Tieto vone su skoro vzdy tenkej hranici medzi vyraznou vonou a bolenim hlavy, aspon pre mna.
Vona zivych gardenii a kvitnucej lipy mi pripada omamna, takisto aj orgovan (šeřík), ale este som nenatrafila na vonavku, ktora by bola tak opojna ako tieto kvety nazivo.

Potom su to niektore orientalky, ako Parfum Sacre, ale tam neviem definovat, cim su omamne. Pafum Sacre je proste Parfum Sacre, a kto ho miluje, vie o com hovorim :)

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 16.12.07 19:04

Pro mně taky některé bílé květiny - těžší jasmín, gardénie, lilie, konvalinka…
Někdy i mimóza, hyacinty, některé růže.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 16.12.07 19:38

Pro mě taky jednoznačně bílé květiny, nejvíc asi gardénie.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 16.12.07 20:26

Tuberóza a gardénie rozhodně, ale taky vanilka. Věděly jste, že některé indiánské kmeny nechávaly své zajatce zcela nespoutané ve vanilkových hájích? Ti totiž po určité době byli vanilkou tak omámeni, že nebyli schopni útěku. No, a o tom, že staří benátčané zakazovali mladým dívkám procházky v zahradách kde kvetly tuberózy, aby nepodlehly svodům omámených mladíků - o tom jsem tady už psala - „carnal flowers“, no… Z uvedených příkladů je jasné, že jsou různé druhy opojnosti…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 16.12.07 20:31

Opium , Casmir, Poison, Hypnotic Poison

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 16.12.07 20:39

No, já jsem nejvíc opojená z jakéhokoliv nového parfému :) Těžší vůně, které se všeobecně mohou považovat za opojné, prostě někomu sednou jako druhá kůže a k někomu nejdou, i kdyby se to učil nosit já nevím jak dlouho. Z toho mála co mám, mi nejvíce přijde opojného „cosi“ v La Chasse, jako celek ne, jen to „cosi“ v té vůni. A tohle xyz budu v nejbližší době ve vůních hledat dál.

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 16.12.07 21:06
zdensy píše:
No, já jsem nejvíc opojená z jakéhokoliv nového parfému :) Těžší vůně, které se všeobecně mohou považovat za opojné, prostě někomu sednou jako druhá kůže a k někomu nejdou, i kdyby se to učil nosit já nevím jak dlouho. Z toho mála co mám, mi nejvíce přijde opojného „cosi“ v La Chasse, jako celek ne, jen to „cosi“ v té vůni. A tohle xyz budu v nejbližší době ve vůních hledat dál.
…to je určitě zmíněná tuberóza…
Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ronna
sv. Parfema z Kecálburgu 10309 příspěvků 17.12.07 12:05

Ten jasmín je asi nejvýraznější. Máme ho na zahradě a když kvete, tak si vždy jdu přičichnout, ale stačí mi tak dvakrát a domů si ho ani nedáváme, je strašně silný. Měla jsem na mysli taky růže, zrovna mě nic nenapadá, ale určitě jsou parfémy z růží, po kterých se hlava zatočí.
Ty Poisony pořád nechápu, mně všechny voní synteticky a vůbec se mi nelíbí.
Známý mi psal, že když na jaře kvete v Provanci mimosa, tak stačí jet kolem v autě a už je to na bolení hlavy.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 24 odstřiků 61 vzorků V tužebníku 52 parfémů

petra  17.12.07 12:32

Mně taky opojně voní gardénie a bílé květy obecně, z parfémů jsou to teda Versace Crystal noir (jediný od Versaceho, který se mi líbí) a Amarige. Ale úplně nejvíc se mi zatočila hlava z Poemu od Lancome, hmmmm, ten je úžasný!

Kačaba02
Znalkyně 389 příspěvků 17.12.07 13:31
Ronna píše:
Ten jasmín je asi nejvýraznější. Máme ho na zahradě a když kvete, tak si vždy jdu přičichnout, ale stačí mi tak dvakrát a domů si ho ani nedáváme, je strašně silný. Měla jsem na mysli taky růže, zrovna mě nic nenapadá, ale určitě jsou parfémy z růží, po kterých se hlava zatočí.
Ty Poisony pořád nechápu, mně všechny voní synteticky a vůbec se mi nelíbí.
Známý mi psal, že když na jaře kvete v Provanci mimosa, tak stačí jet kolem v autě a už je to na bolení hlavy.

Já si myslím,že co nám tu roste na zahradách pod názvem „jasmín“,není pravý jasmín,ale pustoryl,ne?Neboli pajasmín..
Protože arabský jasmín (jasmín sambac) voní v parfémech i v jasmínovém čaji úplně jinak,dlouho jsem tomu nemohla přijít na kloub..Už dřív jsem si říkala,pro jasmínový čaj tak divně voní,když ten jasmín na naší zahradě je úplně jiný..
Víte někdo přesně,jak to s tím jasmínem je?:-)

Na poličce 18 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 17.12.07 19:44

Pokial viem, pravy jazmin v nasich krajinach bezne nerastie. Pajazmin je casto nazyvany „jazmin“.

Zaujimavy clanok: http://boisdejasmin.typepad.com/_/2005/ … e_wee.html

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 17.12.07 19:48

Jasmín v čaji, tedy sušený, voní jinak než čerstvý (viz vůně čerstvé vs. sušené růže). Vůně čerstvého arabského jasmínu je pajasmínu podobná, proto se pajasmín taky jmenuje pajasmín, protože ho tak snaživě imituje :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 18.12.07 10:05

Na jasmín (nevím, jestli zrovna ten, co se dává do parfémů) se dá občas narazit v květinářství. Musím říct, že je to jedna z těch kytek, které když kvetou, vyhazuju z ložnice, protože bych se nevyspala. Pajasmínu se to vůní docela podobá, vzhledem vůbec.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

dias
Učednice 168 příspěvků 18.12.07 12:03

K původnímu dotazu Ronny:

Za opojný považuji Grand Amour od Annick Goutal (po důvěrných zkušenostech s desítkami různých vůní jsem konečně pochopila, co znamená VELKÁ LÁSKA :-)).

Objektivně tu opojnost asi způsobuje kombinace v tomto tématu zmiňovaného jasmínu s lilií (ta vyniká dost výrazně) a hyacintem. Grandiózní kombinace.

A kdybych se chtěla dopustit „svatokrádeže“, přestříkla bych ji ještě malinko troškou Songes - pak je výsledek skutečně famózní (vůně tím získá další vrstvy a trochu jiný rozměr, jako by se ještě „prohloubila“), ale obávám se, že pro denní nošení by byl příliš opojný i pro mě (zvláště když se má člověk soustředit na práci) a ve vyšší koncentraci pro mou skutečnou velkou lásku (tedy tu lidskou) by mohl být, troufám si říci, téměř vražedný.

Ale k vyzkoušení (včetně toho experimentu) vřele doporučuji.

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist