*OPOPANAX

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbucha  23.07.09 16:21
*OPOPANAX

Není opopanax totéž co myrha? Podle internetu skoro jo…ale plete mě, že ve složení třeba Shalimaru je uveden opopanax, a když zadám do vyhledávače podle složení myrhu, tak se mi Shalimar neobjeví… :conf:

Reakce:

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 23.07.09 21:18

http://www.arome.cz/…iewtopic.php … t=opopanax

http://www.vegetalismus.cz/opoponax-vyk … 3-160.html
:D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 23.07.09 21:22

:? Asi neumím číst, nebo co… celou dobu jsem tuto diskutovanou složku četla jako „opponax“, prostě mi tam to jedno O vypadlo nebo co, takže bych na googlu hledala do úmoru a pořád nic… :bang:

Na poličce 54 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

barbucha  23.07.09 21:39

Vera - jsi zlato, a já jsem sklerotickej lempl.

Akorát mě stejně pořád matou některý popisy(cituju z Tvého původního odkazu): „Opoponax je pryskyřice duhu akácie, jež roste především v Somálsku, kde se využívá v lidovém léčitelství a k vykuřování obydlí. Sladká myrha má lahodnou vůni připomínající les. Kouř z Opopanaxu má očišťující účinek a povzbuzuje v člověku vniřní léčivé síly. Pryskyřice se hojně využívá pro výrobu parfémů. “

Jen by mě zajímalo, co třeba ti tři králové nesli do Betléma?

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 23.07.09 21:44

…že by tohle: http://www.ceske-tradice.cz/cz/k2,34­,10 … tri-kralu/ 

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  23.07.09 22:29

Jo - a s tím ochucováním vína jsem už to taky někde zahlídla…

No dobře, tím je mi můj Shalimar ještě bližší :lol:

gentiana
Nevyléčitelná závislačka 1865 příspěvků 26.07.09 11:01
barbucha píše:
Vera - jsi zlato, a já jsem sklerotickej lempl.

Akorát mě stejně pořád matou některý popisy(cituju z Tvého původního odkazu): „Opoponax je pryskyřice duhu akácie, jež roste především v Somálsku, kde se využívá v lidovém léčitelství a k vykuřování obydlí. Sladká myrha má lahodnou vůni připomínající les. Kouř z Opopanaxu má očišťující účinek a povzbuzuje v člověku vniřní léčivé síly. Pryskyřice se hojně využívá pro výrobu parfémů. “

Jen by mě zajímalo, co třeba ti tři králové nesli do Betléma?

Já si myslela, že opoponax pochází z něčích análních žlázek. A ona to pryskyřice:D

Na poličce 113 parfémů 30 miniatur 21 odstřiků 57 vzorků V tužebníku 18 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 27.07.09 11:43

Opopanaxu se totiž taky přezdívá „sladká myrha“. Je to rostlina, česky by se měla jmenovat moračina. A je to mimochodem léčivka, pomáhá prý proti hysterii, křečím a astmatu :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 27.07.09 11:50
Ada píše:
pomáhá prý proti hysterii, křečím a astmatu :)

Jestleže se dá koupit es. olej, mám dárek pro šéfovou :lol: :lol: :lol:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

barbucha  27.07.09 16:23

Tak proto o mě zlí jazykové tvrděj, že je mi všechno jedno :lol:

Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist