Organza a Organza Light

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 10.12.08 16:40
Organza a Organza Light

Holky zajímalo by mě, jaký je mezi nimi rozdíl?
Moc se mi líbí klasická Organza a Organzu First Light jsem ještě nezkoušela. Jak je to s výdrží a které složky u nich vynikají? :wink:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Reakce:

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 10.12.08 22:16

Tak tedy, co si pamatuju z testování… Klasická Organza je poměrně těžká, a je v ní fakt hodně tuberózy (jestli máš představu o aroma téhle kytky, tak jsi doma :D ). A je taky docela kořeněná (v porovnání s First Light) - myslím, že za to může muškátový oříšek a zimolez. Je velmi elegantní, když se nepřežene, a jen na správné osobě; já bych ji asi nosit nemohla, nemám na to věk…

No a First Light - se mi líbila :D Mám doma mini a pořád k ní čuchám, je taková nevinně sladká, mohla by sice být mírně dusivá, takže radši nosit v chladnějším počasí, ale moc příjemná. Chvilkami připomíná jednak cukrovou vatu (ale neulepující) a jednak něco moc dobrého, co určitě dělala jedna nebo druhá babička, když jsme byli malí :lol: akorát si teď nemůžu vzpomenout co to bylo. Prostě dobrůtka :wink:

Obecně bych Organzu viděla na ženách 40 a více, First Light pak na mladších ročnících (cca do 30). Ale zase, proti gustu…

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 10.12.08 22:19

Díky za popis. Klasická se mi líbí moc a tahle mě taky láká :wink: Podle tvého popisu je tedy ta Light taková více labužnická a nevíš jak je to s výdrží? :D

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 10.12.08 22:24

Jo, tak trochu labužnická, ale jestli nemusíš moc velké slaďáky, tak s tímhle opatrně!! Výdrž myslím velmi dobrá, změřený to nemám :lol: ale myslím 6-8 hodin bez problémů…

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 10.12.08 22:26

Tak to je teda výdrž dobrá :wink: Na slaďáky jsem jak dělaná :D Popravdě i ta klasická se mi zdá sladší.

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 11.12.08 09:20

No, já tedy nevím, O.light mi teda moc labužnická (nějak se to slovo používá až moc často) nepřijde, necítím ani náznak cukrové vaty. Já ji vnímám jako květinovou, v jisté fázi dokonce trošku slanou, ale to rychle přejde. Já ji nosila na podzim, myslím, že jaro je na ní to pravé ořechové. Nejlepší bude, když ji vyzkoušíš, jak vidíš, co člověk to názor :o

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 11.12.08 13:37

Souhlasím s Najou, O First Light mi labužnická nepřijde, natož aby měla něco společného s cukrovou vatou…

First Light na mně: začátek má citrusový a dost ostrý, pak následují květiny, které se ale spojují ve trochu divnou směsku (pozn. ano, vím, jak voní ylang a dokonce se mi i líbí :wink: )… Později směrem k základu, se to trošku uklidní a je to prostě trochu sladší směs bílých květin, skoro neznatelně podpořená pačuli, troošičku víc je vanilka cítit až na úplném konci…

Nepřijde mi ani omamná, ani orientální, jak píše Ada, prostě květinová a to nijak ohromujícím způsobem :P

Klasická Organza je úplně o něčem jiném… tyhle dvě vůně mi nepřijdou moc podobné…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

JitkaV
Učednice 203 příspěvků 11.12.08 14:00

Podobnost nevidím, Organza je krásná, Organza First Light se mi zdá tuctová.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 11.12.08 14:02

Holky díky to jsem potřebovala vědět :wink:

Silvi
Učednice 147 příspěvků 12.12.08 16:45
verunka2201 píše:
já bych ji asi nosit nemohla, nemám na to věk…
Obecně bych Organzu viděla na ženách 40 a více, First Light pak na mladších ročnících (cca do 30). Ale zase, proti gustu…

ják na to nemáš věk :D ?to je snad jedno ne pokud se ti líbí?, mě je 21 a organza je jedna z pro mě ideálních vůní, budu ji mít pod stromeček. Jinak můj názor zase je, že by starším ženám sedly spíš lehčí vůně, ale to se stejně asi tak nedá říct, je to individuální.

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů

atyzek
Nevyléčitelná závislačka 1070 příspěvků 12.12.08 17:15

Moje řeč, já úplně nesnáším dělení vůní na věk nositelky. :? Mě připadá na správné osobě, hodně mladé, klidně třeba Organza. Ovšem zas naopak ke starší dámě mě svěženky moc nesedí. Tak je to zas na osobnosti nositelky. :)

Na poličce 31 parfémů 3 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 22 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 12.12.08 18:29
Silvi píše:
verunka2201 píše:
já bych ji asi nosit nemohla, nemám na to věk…
ják na to nemáš věk :D ?to je snad jedno ne pokud se ti líbí?, mě je 21 a organza je jedna z pro mě ideálních vůní, budu ji mít pod stromeček. Jinak můj názor zase je, že by starším ženám sedly spíš lehčí vůně, ale to se stejně asi tak nedá říct, je to individuální.

Tak sorry, taky tohle dělení nemám moc v oblibě, ale jsou vůně, u kterých to jinak nevidím. Konkrétně Organza: je fakt moc krásná a povedená, vyvážená, dýchá z ní kvalita - a taky tíha. Proto bych ji nosit nemohla, „neunesla“ bych ji; taky bych mohla říct, že je na mě moc vážná - přece jen si chci občas ještě rozpustile užívat :D Ale samozřejmě vím moc dobře, že chemie pokožky je nepředvídatelná věc, tudíž může slušet i hodně mladým nositelkám :wink:

12.12.08 19:01

:lol: tak to je fakt sranda. Hrozně mě baví jak více nosů vnímá rozdílně jednu vůni a baví mě se o tom bavit. Mě organza přijde právě taková energická a usměvavá…ale vážná?možná to je asi taky ten rozdíl v kůžích no :D .. mimochodem muj přítel jí říká orgasma :twisted: :oops: :D

ale jinak asi už chápu jak jsi to myslela s tím věkem :wink:

Silvi
Učednice 147 příspěvků 12.12.08 19:02

pardon, zapomněla jsem se přihlásit

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 12.12.08 19:03

:lol: Orgasma je taky dobrý :lol: Vlastně proč ne - někoho může přivést až do sedmého nebe… 8)

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist