Orgie v Paříži

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 26.05.08 20:52
Orgie v Paříži

Byli jsme s mužem na prodloužený víkend v Paříži. Kromě zánětu podkolenních šlach a tří kuřích ok jsem si přivezla plno vůní.
Ale popořadě.
Nejdřív jsem mého milého muže zatáhla do Galerie Laffayette, secesní údajně největší parfumerie světa. Je pravda, že tam kromě obvyklých značek měli stánek i L´Artisan , The Different Company a Annick Goutal, ale chyběl mi tam třeba Lutens, Shiseido . Nenašla jsem tam ani CdG, ani Nicolai a u Hermése ani Eau Delicate, ani Bois des Iles od Chanel. Zato jsem vyzkusila černý limitovaný Shalimar a ten je opravdu obsahem stejný, jako klasika. Ale ten flakonek, to je klenot!!!…
Pak jsme hledali v Palais Royale Lutensův salon. Čekala jsem pompezní luxusní hangár . Obchod má v podloubí paláce, kde jsou také antikvariáty, haute- coture second handy a zaprášené zavřené krámky. Ten jeho je malý, hodně temný, do černofialové barvy laděný barokní kabinet, tichý a temný. Na 4 stolcích má vystavené všechny vůně, a když chcete vyzkoušet, slečna namočí papírek do vůně a potře vám zápěstí. Koupila jsem si tam Fumerie Turque - turecký kouř , nádhernou hebkou medovou vůni tabáku a sladkého dřeva , teplou jak kašmírový temně hnědý svetr.
Na rue Grenelle jsme zapadlli k FM. Neměla jsem vyzkoušnou ještě Lipstic, Un Fleur a Carnal Flower. Jejich testery jsou velké A5, a domů vám je zabalí do uzavíratelného pytlíku. Bezvadná vychytávka. Když si chcete přičichnout, jen rozlepíte pytlík a strčíte nos do voňavého obsahu. Jeho obchod je zase vysoce designový, se skořicovými stěnami. Má tam 4 skleněné roury, každou nadepsanou vůní a když si chcete přičichnout, otevřete vrátka a dole se rozstřikuje vůně, kterou inhalujete. Můj muž bohudíky otevřel dvířka L´Eau de Hiver a slastně nasál. Je to i má nejoblíbenější. Naprostá něha. Koupil mi jí.
Třetí zastavení bylo v Maison Guerlain na Champs Elysees. Podotýkám, že byla sobota půl 9 večer a tam bylo narváno. Doslova a dopísmene. I tento butik je poooodstatně menší, než jsem si představovala a když vstoupíte, octnete se rázem ve dvacátých letech minulého století. V prvním patře jsou všechny limitované edice a exkluzivní linie. Prodavačky vás naprosto nechají dělat co chcete, jen postávají, usmívají se, nic nenutí. Vyzkoušela jsem tam naprosto vše.Později jsem už ale nic nevnímala, vůně se mi smíchaly do obrovského rance.
O dva domy níž je největší Sephora. Tam jsem se dostali v půl desáté večer.U 4 pokladen stálo po 10 lidech!!! Půl kilometru narvané regály jsem ale už nebyla schopná pojmout a můj muž ani dál tolerovat. :D

Jo a popos na letišti jsem ještě vyzkoušela Vol de Nuit Evansion ( nebo jak se to jmenuje) a má v sobě ten stejný růžovo-fialkovo- vanilkový tón jako Guet Apens.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Reakce:

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 26.05.08 20:57

Lelo, a cos před tímhle výletem manželovi píchla?

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Uživatel je onlinehafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5412 příspěvků 26.05.08 21:02

Nádherně prožitý víkend :P a Tvůj manžel by měl dostat metál :lol: , můj by tohle odmítl absolvovat …

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 26.05.08 21:03

Naoplátku jsem oblejzala všechny kostely :lol:

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4734 příspěvků 26.05.08 21:03
Irena píše:
Lelo, a cos před tímhle výletem manželovi píchla?
:lol: :lol:
Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 26.05.08 21:07

Po dobrému tě závidím :), do Guerlainu bych si také tam chtěla zajít, zejména kvůli těm vychovaným prodavačkám, který tě nechají dělat co chci :)

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 26.05.08 21:09

Jak říká Audrey Hepburn v Sabrině, Paříž, to je vždycky dobrý nápad.

chaantal
sv. Parfema z Kecálburgu 2036 příspěvků 27.05.08 08:19
Lela píše:
Naoplátku jsem oblejzala všechny kostely :lol:

I tak je to na chlapa nadlidsky vykon, klobouk dolu! :wink: :D

Hrozne rada bych zase jela do Parize, je to uzasne mesto! Byla jsem tam jednou a uz od maturity mam od pritele slibeny prodlouzeny vikend v Parizi a porad nic :(

Na poličce 86 parfémů 50 miniatur 2 odstřiky 38 vzorků V tužebníku 25 parfémů

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 27.05.08 13:31

Navrhuju, aby Ada v rámci inzerce otevřela novou rubriku „Seznamka“, na inzeráty typu: hledám muže na výlet po pařížských parfumeriích. Lelo, Ty bys tam mohla manžela výhodně pronajímat ;).

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 27.05.08 16:18

Myslím, že jsem i tak přečerpala jeho limit.Vždycky, když jsme později šli kolem parfumerie, mírně , ale důrazně připomenul: SEM už nepudem :D :lol:

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 27.05.08 16:31

To se čte opravdu krásně, manžel je poklad :) A jak jsi teď na tom Ty, Lelo? Má na nějakou dobu dušička pokoj nebo jsi ještě závislejší? :D

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 27.05.08 16:46

Splnil se mi sen, mám trošku pokoj a jsem o hodně víc závislejší :lol: :oops: :roll:

PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 27.05.08 19:24

Lela zááávidííím, samozrejme v dobrom, taký víkend by som chcela zažiť, úžasné zážitky z ktorých by som asi dlho mala dobrú náladu a čerpala energiu :D

Manžela chválim, ten môj síce nenamieta, ak si kúpim niečo nové, iba krúti hlavou, ale kedže si to kupujem za vlastné peniaze nemôže nič povedať :D. Ale čo sa týka návštevy parfumérií, tak to so mnou absolvuje asi raz ročne aj to so sebazaprením, ale pretože ma ľúbi tak to vydrží. Ale keď ideme v nejakom nákupnom centre okolo parfumérky, tak to ma pevne chytí za ruku a okolo parfumérie preletíme vyslovene behom, mimochodom je to basketbalový tréner, takže verte tomu, že preletíme :D

Na poličce 118 parfémů 20 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 27.05.08 19:29
Lela píše:
Myslím, že jsem i tak přečerpala jeho limit.Vždycky, když jsme později šli kolem parfumerie, mírně , ale důrazně připomenul: SEM už nepudem :D :lol:
:lol: :lol: :lol:
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist