Orient

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4760 příspěvků 08.10.08 20:03
Orient

Po roce účasti na tomto skvělém webu jsem se od květinové 212 a svěží DKNY Women propracovala k orientální Fleur Oriental a sladkým Organzám, k červenému Cašmir Chopard nebo Rochas Byzance se však zřejmě nepropracuji nikdy. Poraďte, prosím, orientální vůni, která ale nebude dosahovat takových grádů, jako Cašmir a Byzance, a zároveň nebude „polovičatá“ :wink:

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 08.10.08 20:16

No tak já jsem orientálně zaměřená snad od narození a spíš občas na chvíli zabrousím mezi svěženky a květinovky, ale zase se pokorně vracím mezi „své“.
Tak, jako jsem loni náhodou objevila Fleur Oriental, tak jsem letos momentálně mimo z Tolu od Jayne Ormonde…
V našich parfumériích mne přijemně překvapila Belle en Rykiel a doma zas Obsession Sheer ( akorát se mi nějakou záhadou sešly dva flakónky :shock: ) ?
No, a znovu jsem objevila krásu Boucheronu…
No, a kdybys nevěděla, co s penězi, můžeš vyzkoušet Stoned od Solange nebo Amouage…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4760 příspěvků 08.10.08 20:23

Kerze, za Fleur Oriental budiž blahořečena, je děsně sexy :wink:

Na poličce 33 parfémů 3 miniatury 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 08.10.08 20:42
Kerze píše:
No tak já jsem orientálně zaměřená snad od narození a spíš občas na chvíli zabrousím mezi svěženky a květinovky, ale zase se pokorně vracím mezi „své“.
Tak, jako jsem loni náhodou objevila Fleur Oriental, tak jsem letos momentálně mimo z Tolu od Jayne Ormonde…
V našich parfumériích mne přijemně překvapila Belle en Rykiel a doma zas Obsession Sheer ( akorát se mi nějakou záhadou sešly dva flakónky :shock: ) ?
No, a znovu jsem objevila krásu Boucheronu…
No, a kdybys nevěděla, co s penězi, můžeš vyzkoušet Stoned od Solange nebo Amouage…

Kerze jakou má výdrž Belle en Rykiel? Na Fragrancenet píšou výdrž jen 1-5 hodin :?

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 08.10.08 21:46

No, 5 hodin je dost - ne ?! Já ji zkoušela jen na zápěstí a tam voněla celkem dlouho - těch 5 určitě… :wink:

fiore
sv. Parfema z Kecálburgu 3297 příspěvků 08.10.08 21:55

Těch 5 už by šlo, ale polejvat se každou hodinu, tak to by mě asi kleplo :lol: :wink:

Na poličce 56 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 5 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 09.10.08 08:41

Kerze, prosím, a mohla by jsi Obssesion Sheer popsat? - jak Ty ji cítíš?…
Dík :D

Díky Kerziným tipům jsem vyzkoušela Fleur Oriental, Bois Farine,Songes…- jsou to zvláštně krásné vůně,
ale bohužel jedny z těch, co svoji krásu ukáží (aspoň na mně :roll: )až asi za půl hodiny…,a nemůžu se zavřít někde do kamrlíku a čekat až začnu „vonět“.. :twisted:

Takže hledám dál, a jsem ráda za toto téma.. :wink: :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 09.10.08 11:57
1Miru píše: …svoji krásu ukáží (aspoň na mně :roll: )až asi za půl hodiny…,a nemůžu se zavřít někde do kamrlíku a čekat až začnu „vonět“.. :twisted:

jéé, Miru, půl hodiny to je přece jako nic! 8) To akorát stihneš ráno čaj nebo kafe než někam vyrazíš… :wink: Já někdy čekám klidně 5, 6 hodin než se vyklube něco krásného, což už skutečně nejde… někam se zavřít a čekat :twisted:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10503 příspěvků 09.10.08 12:10

Probůh s kterou vůní čekáš tak dlouho?Takovou trpělivost bych neměla. :wink:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 09.10.08 12:22
Myskamaus píše:
Takovou trpělivost bych neměla. :wink:

Právě, že já jí taky nemám :lol: …jen konstatuju, že by to mohlo být ještě mnohem horší a půl hodina rozhodně není nic tak zásadního :wink: Jinak takhle dlouho (nebo i dýl :x ) čekám, když zkouším Guerlainy (až na výjimky samozřejmě), některé Chanely, pak třeba Dune, Rouge & Noir aj. -včera jsem třeba na sebe plácla L'Eau d'Ambre a teprve dneska kolem desátý ráno se mi začal líbit a uvažovala bych o něm :lol:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 09.10.08 12:55
:oops:

..vyjádřila jsem se nepřesně..
Samozřejmě, že půl hoďka je v toleranci :wink: ,dost vůní voní od začátku, a pak se rozloží do své plné parády!…
Ale jsou některé, jež s mojí kůží vytvoří vražedný odér(i když za tu cca hoďku jsou nositelné ba příjemné..),a ten obrací „kufr“ mně.. :twisted: , natož lidem nezapáleným pro voňavé kousky z řad „pro náročné“… :twisted: :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 09.10.08 14:17

Miru, Obsession Sheer je lehčí-teplejší, sladší, smyslná, kořenitá dámská vůně.

HLAVA - mandarinka, vanilka, exotické koření
SRDCE - bergamot; kadidlo, pižmo
ZÁKLAD - mošus, ambra

Na mně je normální Obsession moc velká pecka ale ten Sheer je fakt příjemný - jestli chceš, pošlu ti vzorek… :wink:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 20.10.08 13:00
Fay píše:
Myskamaus píše:
Takovou trpělivost bych neměla. :wink:
Právě, že já jí taky nemám :lol: …jen konstatuju, že by to mohlo být ještě mnohem horší a půl hodina rozhodně není nic tak zásadního :wink: Jinak takhle dlouho (nebo i dýl :x ) čekám, když zkouším Guerlainy (až na výjimky samozřejmě), některé Chanely, pak třeba Dune, Rouge & Noir aj. -včera jsem třeba na sebe plácla L'Eau d'Ambre a teprve dneska kolem desátý ráno se mi začal líbit a uvažovala bych o něm :lol:

tak u mne je vůně která krásní až opravdu tak po 1-2 hodnách Ambré Fétiche - zpočátku je fakt ostrá - něco mi připomíná z dětství - něco z šuplete od babičky - nějaký olej a větrovost k tomu - (asi to zní hrozně ale možná kdo tuto vůní zná tak mě chápe) - posléze toto zcela zmizí a nastoupí krásná hladká ambrová vůně s úžasnou výdrží - jen mě se časem začal právě ten začáteční nářez líbit tak, že jsem měla pocit, že jsem na něm závislá.
Další vůně o které mám pocit, že nejen časem krásní ale i graduje - prostě jaksi sílí místo aby slábla je Soir de Lune od Sisley.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5278 příspěvků 20.10.08 17:10
zdensy píše:
Po roce účasti na tomto skvělém webu jsem se od květinové 212 a svěží DKNY Women propracovala k orientální Fleur Oriental a sladkým Organzám, k červenému Cašmir Chopard nebo Rochas Byzance se však zřejmě nepropracuji nikdy. Poraďte, prosím, orientální vůni, která ale nebude dosahovat takových grádů, jako Cašmir a Byzance, a zároveň nebude „polovičatá“ :wink:

Byzance - taková nosivá vůnička.U mne boduje k džínovému oblečení v elegantním stylu.Moje nadčasová stálice!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Aja
Učednice 153 příspěvků 08.11.08 17:55
orient

Moc se mi líbi Songes a Fleur Oriental, jsou ještě nějaké podobné a krásné vůně, které dosud neznám?

Na poličce 5 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist