orientální vůně - poraďte prosím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

paty0297
Nováček 10 příspěvků 18.07.09 23:53
orientální vůně - poraďte prosím

Prosím o radu s výběrem vůně, hledám vůni „jako pro arabskou princeznu“. Přivezla jsem si z Egypta hodně jejich olejovitých vůní, hezky voní, muži mi je mooooc chválí, ale bohužel se mi na ně udělala alergie, tak hledám něco podobného mezi klasickými parfémy. Zkoušela jsem vybírat podle recenzí (bohužel z těch co mne zaujaly, v parfumériích většinu nemají), ale mám problém - jakmile je v něčem vanilka, za chvíli u mě přebije všechno ostatní a parfémy ve finále voní stejně. Vyzkoušela jsem Shalimar, Obsession, Alien - ty mi nakonec voní, ale až po dlouhé době (cca 5 hodinách), začátky nic moc, spíš repelentní ;-). Samsara, L´instant (i magic) de Guerlain, Opium - na mě tragédie. Chtěla bych něco, co voní hezky hned, nenosí to každá a ještě to bude vonět mužům… :-) myslíte, že mám šanci ? Moc děkuju za rady.

Na poličce 4 parfémy 1 miniatura 31 odstřiků 269 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Janka
Parfémová maniačka 800 příspěvků 19.07.09 09:53

Vyzkoušej Jasmin noir od Bvlgari :wink:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Veverka
sv. Parfema z Kecálburgu 2403 příspěvků 19.07.09 11:10

Zkusila bych Belle en Rykiel, není sice vyloženě orientální, ale za zkoušku nic nedáš :wink:

Na poličce 3 parfémy 2 miniatury 15 odstřiků 145 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 19.07.09 14:01

Paty jukni na prodej vzorků,objetuj pár drobných za jejich koupi a vyzkoušej na sobě.Holky tu často popisují vůně,které zkoušely,z toho se dá také vybrat a dle toho koupit.Určitě něco najdeš :D

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 19.07.09 14:12

Za seba odporúčam vyskúšať Strip od A. Provocateur. Je to krásna orientálna ambra. :) A mužom vonia :wink:

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 19.07.09 14:17

pokud jsi alergicka jen na ty oleje, co zkusit orientalni vune, ktere nejsou v oleji?
 http://www.parfemy-exclusive.sk/…/shop_nf.asp?…

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

paty0297
Nováček 10 příspěvků 19.07.09 18:20

já právě nevím na co z toho jsem alergická (kdekoliv na kůži se mi udělají pupínky, dávám to zatím do vlasů… jediné co mi zatím nevadí je čistý santal, ale ten je na péči, ne na vůni
ráda bych si ty doporučené vzorečky koupila, v parfumeriích mají pořád to samé a skoro nic z toho co mne zaujalo - ale nemám s tím zkušenosti a ani nemám co nabídnout na výměnu (kromě těch arabských mě alergizujících vůní - těch mám hodně a pár vzorků z časopisů), mám si někam vypsat co by mě zajímalo ? díky moc za rady, stránky jsou super ;-)

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 19.07.09 19:24

mne akorat trochu zarazi ty uvedene zkousene vune ;)

alien ani l´instanty prece nejsou orient ;)

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

paty0297
Nováček 10 příspěvků 19.07.09 20:07

jen jsem chtěla trochu přiblížit, co na mě jak voní a vzpomněla si na tyhle v poslední době zkoušené (přiznám se, že moc nevím, které orientální vůně ještě nemám vyzkoušené z těch běžně dostupných - mě přijde, že jich v těch sephorách ap. mají hrozně málo, ale třeba jen netuším, které to vlastně ještě jsou ;-) ) ještě mě napadá Dune, ale to na mě voní jako mentolová žvýkačka a Cashmir - ten se mi sice líbí, ale na mě je jak etylvanilin :-)

Daisy.zlouky
sv. Parfema z Kecálburgu 3424 příspěvků 19.07.09 22:00

Paty,nemusíš měnit,holky většinou i prodávají,stačí to projet,třeba Sára,Nela či Maricka nabízejí vždy hodně vzorků i s cenou.Po domluvě, když jim písneš soukromou zprávu,vložíš peníze na účet a obratem máš doma obálku.Pokud nebudeš vědět,napiš,určitě ti někdo odsud poradí.

Na poličce 54 parfémů 3 miniatury 10 odstřiků 101 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Juana
sv. Parfema z Kecálburgu 3421 příspěvků 20.07.09 08:54

Krásná orientálka (ale bohužel nevím kde si k ní můžeš čichnout) je Iceberg Fragrance.
Zkoušela jsem si ji v zimě (Vídeň) a krásně voněla i v létě (San Marino) v teple vystoupilo hlavně koření.

Na poličce 13 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 153 parfémů

paty0297
Nováček 10 příspěvků 06.08.09 21:55

Díky moc za rady - hned jsem si objednala vzorečky, vyzkoušela všechno možné - viz polička :-) ale nejvíc mě nadchla jako první doporučená (díky Janko:-) ) Jasmin Noir - na mě voní úplně úžasně (zcela jinak než na kamarádkách), sice to není přesně to, co jsem si představovala (chtěla jsem něco „smyslnějšího“), ale čichala bych jí pořád :-) jen mi přijde, že i jako EDP má strašně slabou výdrž…:-( já jí necítím už za hodinku, okolí tak za tři

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 06.08.09 21:58

Jasmin Noir je i EdP? Já jsem zkoušela EdT a ta na mně dobře držela celý den, o EdP nevím. Jo, a je krásná.. :lol:

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 06.08.09 21:59

a co staré dobré Opium?Nebo ambrové vůně?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

paty0297
Nováček 10 příspěvků 06.08.09 22:50

Opium je úžasné, ale bohužel ne na mě :-( voní to na mě jak laciné „vonné tyčinky“. já mám problém, že většina vůní, která se mi líbí na někom jiném (nebo na papírku) na mě dělá hrozné věci…teď zkouším všechny verze Shalimaru, který mi taky moc moc voní a hrozně nějaký chci :-), ale zatím bohužel bez úspěchu…:-( asi budu zkoušet opačný postup - aplikovat to, co mě na první „počuch“ nezaujme - takhle jsem objevila i ten Jasmin Noir :-) Mě se obecně líbí asi sladší věci (Cashmir, Petit Robe Noir, Angelo Di Fiume, L) ale na mě jsou jak pytlík bonparů…na kamarádce voní nádherně…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist