Otázka:comají společného? ty naše oblíbené, či neoblíbené...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenkaa
Znalkyně 320 příspěvků 30.11.10 21:11
Otázka:comají společného? ty naše oblíbené, či neoblíbené...

mám pár vůní, který nemůžu a mám pocit, že je tam něco, co mají společnýho… takže jmenuju: In Black - Jesus del Pozo, Habanita, Boudoir - VW… netušíte, znalkyně, co mi v nich může vadit?

Na poličce 60 parfémů 48 miniatur 51 odstřiků 198 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 30.11.10 21:21

Může to být pačuli…

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 30.11.10 21:35

Vůně jsou každá jiná, ale relativně mají něco společného, co by mohlo vadit a nejsou to složky…, a když kouknu na Tvoji poličku… …řekla bych, že je to jistá hutnost, hustota, napěchovanost složek.
Ostatní vůně, co máš nejsou takové „našlapané“…
Všechny tři zmiňované mají jakoby těžší základnu, jsou svým způsobem těžkopádnější/sil­nější působení zemské gravitace, resp. Tvoje polička je taková „lehčí“(ne řidší!). …ve složkách to podle mě není :wink: :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Lenkaa
Znalkyně 320 příspěvků 30.11.10 21:52
jerry píše:
Může to být pačuli…

pačuli mám právě moc ráda, jsem schopná si ťupnout za uši i čistý olejíček ze Salusu pačuli a miluju to … narozdíl od okolí :-)

Arome Dušička
Parfémová maniačka 731 příspěvků 30.11.10 22:11

Napadá mě jistá „živočišnost po rozvonění“… zvláště přímo na kůži. A souhlasím s 1Miru, tak to také vidím. Také bych řekla, že u tohoto typu vůní HODNĚ hraje roli právě „chemie kůže“, nebo jak to nazvat.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Lenkaa
Znalkyně 320 příspěvků 01.12.10 00:06
Dušička píše:
Napadá mě jistá „živočišnost po rozvonění“… zvláště přímo na kůži. A souhlasím s 1Miru, tak to také vidím. Také bych řekla, že u tohoto typu vůní HODNĚ hraje roli právě „chemie kůže“, nebo jak to nazvat.

no právě proto se ptám odbornic.. nebo i odborníků…protože fakt nevím, živočišnost třeba mi nevadí, např. takový Kingdom - to je moje jednička… ale ty tři, co jsem vypsala, jsem si koupila a nezvládla přes veškerou snahu…

Lenkaa
Znalkyně 320 příspěvků 01.12.10 00:08

ale nahodila jsem to téma i tak obecně - jestli máte vůně nebo skupiny vůní, který nemůžete… nebo naopak který vás berou… a mají něco společnýho…

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 01.12.10 00:16

no… já nevím…
nejdřív jsem myslela, že mám ráda gurmánky a nemám ráda chypré… pak se ukázalo, že půlku gurmánek nesnesu a některé chyprovky se mi stěhují na poličku.
pak jsem si taky myslela, že na Angelu a spol. mi vadí pačuli… a pak se ukázalo, že můžu dokonce i některé pačulové „soliflory“
takže jsem si začala myslet, že mi v Angelu a spol. vadí „cukrová vata“, což by u většiny vůní docela sedělo, ale třeba Vanilia, kde ji taky cítím, se mi líbí. (Angel se mi líbí, ale musí být na někom jiném a tak dva metry ode mě)

:conf:
Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 01.12.10 08:48

Vadí mi jedna konkrétní složka, taková „zeleně mýdlová“ - je třeba v Une souris verte, AA Rosa Magnifica, Cabotine.....a spoustě zeleněsvěžích vůní. Ta se mi pokouší otočit nosní sliznici naruby, takže fakt ne (u Une souris verte jí je opravdu hodně, tak ani nevím, jak to voní…vždycky mi to čich vyplo hned při prvním pokusu, u většiny těch ostatních chvilku trvá něž to naběhne takže mám možnost aspoň si k vůni čichnout)
A nemám ráda snad žádnou melounověvodní (a to mi normální živej meloun fakt voní).
Všeobecně můžu věci, v kterých je vanilka a ambra, ale zas hodně záleží na tom jaká (žádná vůně od Burberry se mi nelíbí, právě kvůli té jejich podivné vanilce).
A taky mám ráda nesvěží vůně do pánska (jakože když tam je vetiver, tabák nebo kůže, tak to vypadá nadějně).
A nemůžu většinu bílokytek a jasmínů (ale občas se zadaří nějaká nádherná, která jako by do téhle kolonky nepatřila).
A téměř sázka na jistotu je cokoliv od Guerlainů, podezřívám je, že tam sypou něco návykovýho (a teda ten základ, co používaj, je dokonalost sama).

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5744 příspěvků 01.12.10 12:12

Tak to já všeobecně špatně snáším příliš výrazné a těžké vůně, které se po jednom střiku ukřičeně šíří do okolí. Nemám ráda, když mě prvotní nápor praští do nosu (způsobí bolehlav, rozhoupe žaludek, přidusí okolí). To raději ty jemné a nenápadné, které můžu libovolně přiživovat a zkoušet, co ještě vydržím.. Ale existují i výjimky potvrzující pravidlo (např. Euphoria nebo TL Pour Elle).

Na poličce 52 parfémů 18 miniatur 24 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 01.12.10 14:56
Lenkaa píše:
In Black - Jesus del Pozo, Habanita, Boudoir - VW

Budoir neznám, ale Habanitu mám mezi nejhoršíma vůněma, což hovoří za vše 8) Ovšem s In Black nemá společného nic…Pokud mohu soudit…
Já jsem si vždycky myslela, že mi vadí pačuli,ale ve Voleur de Roses najednu nevadilo.Vadí mi očividně namixované s ostatními složkami v těžkotonážních vůních… :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 01.12.10 16:20

Já třeba vím, že nemůžu moc kořeněné, horké vůně…vyloženě potřebuju pro svou pohodu chlad, ale chlad schovaný v teplé vůni…to je asi to, co mou poličku charakterizuje (jsou samozřejmě výjimky)

…a zjistila jsem, že opravdu nemůžu vůně květinově svěží + jakýkoliv náznak zeleně v nich…prostě to nejde :conf:

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 01.12.10 18:03

Rakuli,pod tu první část se podepisuju,to jsou přesně mé pocity.
Jinak-mám ráda ve vůních sladkost,závan sexy pikantnosti nebo naopak pocit čistoty a takové hladkosti,konkrétně vanilka je moje oblíbená složka,ale záleží na tom,jak je ve vůni nakomponovaná,v ja­ké podobě,někdy(čas­to)mi zavání dezinfekcí,někdy se usadí,někdy ne.
Neoblíbený mám vetiver,chypre tóny a pačuli,ale zase…jsou vůně,kde je snesu, podle toho,jak je to všecko spojené s ostatními složkami.
Všeobecně oblíbený mám koriandr,když ten je ve vůni,vím,že se nespletu a i kdyby počátek nebyl pěkný,za chvíli se vůně rozvine do krásna.
Závěr:moje oblíbené vůně mají společnou sladkou nótu,neoblíbené většinou koření,horkost a pánský(pro můj nos)nádech.
Všechno je to o čichových buňkách a o chemii pokožky.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 01.12.10 18:06

Jo a ještě k neoblíbeným vůním řadím ty,co mají v sobě takovou tu „živočišnost“piž­ma,která mi čpí jako sladká ulepená zapocenina,nap­ř.Samsara Shine,tam je to živočišné pižmo naházeno snad lopatou.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 01.12.10 22:42

me se obecne ve vunich moc libi paculi a vetvicnik, takze v oblibenych vunich mam vetsinou tohle nakombinovany s necim dalsim.

Nesnasim Vetiver, kdyz ho ctu ve slozeni, ani uz nemam chut vuni zkouset.
Vetsinou mi nevoni pizmove vune, ale najdou se i vyjimky, na ktery ale musim mit fakt chut abych je pouzila (Mure et musc, Baroque)

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist