Otestujte nový doporučovací systém :)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.11.07 21:57

Když kliknete na některou recenzi a sjedete až dolů, kde začínají komentáře, najdete tam teď nově odkaz „Doporučit podobné vůně“. Ten vás dovede do doporučovníku, který by měl umět najít mezi ostatními recenzovanými co nejpodobnější vůně. Jestli máte chuť, otestujte ho na svých oblíbenkyních a pochlubte se, jaké špeky na vás vyhodil (já jsem zkusila namátkou Eden a doporučil mi Euphorii Blossom :o ). Místy to ještě blbne, chybičky ve skriptu ještě vychytám.

Jak to pracuje: jsou tři kategorie, do té první spadají vůně, které se shodují všemi hlavními složkami, tj. např. Kenzo Amour (vanilka + kadidlové tóny) a Hypnotic Poison (totéž). Ty by měly být hodně podobné. Pak následují méně podobné vůně, kde není shoda taková, ale ještě pořád by měla být cca nad 50 %. A ten zbytek jsou vůně, které jsou si podobné třeba jen jednou složkou (takže to k Hypnotic Poisonu klidně dá Amor Amor, protože v obou je vanilka) - čím méně vůní v té třetí kategorii vyjde, tím by měly být výsledky spolehlivější.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Reakce:

Maty
Nevyléčitelná závislačka 1434 příspěvků 22.11.07 22:02

Teda to muselo dát zabrat!!!!Supééér :) Moc děkuji,mám o večerní program postaráno!

Na poličce 10 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 111 vzorků V tužebníku 0 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 22.11.07 22:11

A zase nic neudělám. Děkuju :-))

Tak jsem zkusila Omnii a mezi méně podobnými mám Funny :o

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 22.11.07 22:42

On je v nich takový podobný čajový tón, tak proto :)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 23.11.07 00:20

Rozhodne mas odvahu, ze si na toto dala, to obdivujem.
Trochu som sa tam poobzerala, nasla som dobre doporucenia aj nie az tak dobre… Teraz sa o konkretnych doporuceniach nebudem rozpisovat, lebo mam naladu pod psa a pisala by som len o negativach a to by nebolo fer.
Dve poznamky - ked sa doporucovnik vztahuje len na recenzovane vone (teda nie az tak vela), mozno by stalo za to vysledky trochu rucne upravit, lebo skript ma miestami cuchove halucinacie… A tie dalsie namety k vyskusaniu by tam ani nemuseli byt, pretoze to, ze maju dve kompozicie spolocnu jednu zlozku, to takmer nic neznamena a tie zoznamy obcas posobia uplne random. Ja to akceptujem ako namety, lenze ja mam tajnu ambiciu ovonat vsetky vonavky na svete. Na menej posadnute osoby budu tie namety posobit matuco, obavam sa…
Zatial sa mi tvoj doporucovnik zda lepsi ako doporucovnik Michaela Edwardsa, pokial ide o pomer dobrych doporuceni k „???“ doporuceniam.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.11.07 17:51

Je to verze 0.1 beta, opravdu radí místy dost blbě (nevím proč, ale někdy doporučí i vůni s úplně jinými složkami - prostě je tam někde chyba). Budu se to snažit vychytat, aby radil co nejlépe. Třetí skupina (náměty) se mi po otestování v praxi už také zdají zbytečné… Jisté problémy dělají soliflory, kde je jedna jediná výrazná složka, ty budu muset asi zpracovávat specificky. No, je tam toho ještě hodně na hraní. Až se to podaří vyladit, mohla by se databáze vůní s pomocí uživatelek ještě rozšířit (i na nerecenzované) a zkvalitnit.

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 23.11.07 22:01

Je to dobry prvy pokus, fakt.
Ale treba brat do uvahy soliflory, presne ako si povedala. (A La Nuit je prikladom. Tam som robila len grimasy.)
A aj to, ze parfum nie je len suhrn zloziek, je tu aj kompozicia a spracovanie tych zloziek (nie je jazmin ako jazmin) a vysledny efekt je niekedy tazko objektivne zaraditelny… Takze doporucovnik miestami radi vone, co sa nepodobaju, aj ked maju podobne zlozky.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

eva  24.11.07 14:49

Nový systém je dobrý nápad, také chválím: sice prvotně mě rozčílilo přirovnávání některých vůní k L'Heure Bleue apod., kde srovnání považuju v některých případech za zcestné /chybky vysvětluje podrobně už benvenuta, nebudu opakovat/. Ale zase jinde se objevují i skvělá doporučení - takže pro inspiraci je takový systém určitě dobré vonítko, ale asi nebude moudré používat jej jako návod k nákupům naslepo :)

eva  24.11.07 14:51

benvenuta: prosím nemohla bys tu dát odkaz na „doporucovnik Michaela Edwardsa“? Netuším, kde ho najdu. A jsem dnes líná cokoli hledat, tak se radši rovnou ptám :) Děkuju

eva  24.11.07 14:52

Oprava příspěvku eva Dnes 14:49:48 mám na mysli „vodítko“, ne vonítko samozřejmě

Silis
Učednice 200 příspěvků 24.11.07 15:11

Dovolím si odpovědět za Benvenutu, kopíruju z jejího příspěvku - Michael Edwards zde: http://www.fragrance-editions.com/fates … 139&type=F

Na poličce 28 parfémů 6 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist