Oud, musk, barberry aj.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

opps
Nováček 1 příspěvek 31.05.13 11:53
oud, musk, barberry aj.

Zdravíčko všem, :)
Narazil jsem na problém s dostupností a správným postupem zpracování některých vonných látek, jde mi hlavně o látky živočišného původu, ale nejen je.
Civet a ambergris je možné koupit, tady jsem měl problém spíše se zpracováním. Civet se mi nepodařilo úplně rozpustit v lihu, asi 1/5 objemu zůstala v tuhém stavu. O část ambergris jsem zase přišel při úvodním rozpouštění v destilované vodě, po několika hodinách to začalo vypadat že směs začíná zahnívat. Máte někdo odzkoušený postup, jak vyrobit tinkturu civetu a ambergris?
Mošus by prý měl být dostupný, protože existují chovné farmy kabara pižmového. Možná hledám špatně, ale jediná nabídka na kterou jsem narazil, byl mošus v santalovém oleji. Musím říct, že mě ani vůně ani doba jejího trvání moc nenadchla. Mošus se prý často nahrazuje hyraceem, to jsem našel pouze v nabídce profumo.it, které má sice podle ohlasů výbornou kvalitu produktů, ale taky tomu odpovídají ceny, které jsou pro mě jako laického nadšence neúnosné.
Castoreum je díky velkému množství bobřích farem snadno dostupné za rozumnou cenu, ale zase jsem tady narazil na velké rozdíly v kvalitě. Někdy jsou v něm zřetelně cítit fekálie, někdy voní dobře, ale vydrží třeba jen několik desítek minut. Dobrý zdroj je tady asi klíčovým prvkem.
I když obecně s dostupností pryskyřic není žádný problém, pro oud to neplatí.
S cedrovým mechem je to, zdá se, podobné.
Další co jsem v poslední době hledal a nenašel je dřišťál, respektive květy dřišťálu, s plody je to asi snazší.
Nechcete se někdo podělit o zdroje a postupy, které používáte k nákupům a zpracování vzácněji dostupných látek?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist