Páčia sa Vám AUKCIE?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome evka
Učednice 140 příspěvků 14.03.10 18:35
Páčia sa Vám AUKCIE ?

Čítala som, že aukcie vyvolávajú u ľudí zvýšenie krvného tlaku a adrenalín… :conf:

Na poličce 24 parfémů 3 miniatury 35 odstřiků 62 vzorků V tužebníku 6 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 14.03.10 18:58

Vzhledem k mému nízkému tlaku aukce vyhledávám. 8)

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů

WildOrchid
sv. Parfema z Kecálburgu 4116 příspěvků 14.03.10 19:04

tak ja osobne aukce moc nemusim, ale vyhledavam je kvuli nizkym cenam :mrgreen: Kdyz je nekde neco jen o trosku drazsi ale mozny koupit hned, tak se nad levnejsi aukci ani nezamyslim. Nestoji mi to za ty nervy, hlidani casu..

Na poličce 135 parfémů 570 miniatur 45 odstřiků 841 vzorků V tužebníku 46 parfémů

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 14.03.10 19:56

Občas se něco povede. Ale často je vyvolávací cena nasazená tak, že je jen o málo nižší než v obchodě a když si připočítám poštovné… Možná jen nemám štěstí :conf:

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 47 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 14.03.10 21:48

Zvýšení tlaku u aukcí můžu potvrdit. Když něco opravdu moc chci, tak mě může klepnout pepka během posledních pár vteřin, kdy čekám jak to dopadne. O tom, co se stane, když to nevyhraju (často), radši pomlčím :-) Ale je to bezva příležitost sehnat nesehnatelné, v ideálním případě za dobré peníze.

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů

dias
Učednice 168 příspěvků 15.03.10 08:52

Na Arome NE.

A vidím, že se to tady stává módou, což se mi nezdá nejvhodnější, protože tahle databáze (byť téměř dokonalá) na to moc dobře vybavená není.

Pochopitelné to bylo u věcí typu toho (s prominutím) lepšího těžítka s prázdným flakonem, kde bylo cenu asi opravdu těžké odhadnout, ale u běžně dostupných vůní je to asi jen opravdu nadstandardní (a to myslím jako eufemismus, raději tedy napíšu zbytečný) pokus o adrenalinové hry :roll: .

Na poličce 594 parfémů 70 miniatur 210 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

meduza123
sv. Parfema z Kecálburgu 2397 příspěvků 15.03.10 09:13

Jupíí, konečně se někdo ozval. Přemýšlela jsem, jestli je tohle vlákno narážka na aukce tady, nebo je to myšleno obecně a zda se hodí to komentovat…
Souhlasím s dias. Aukce tady na arome ve mně vyvolávají dost smíšené pocity. Musím říct, že se mi moc nelíbí, jak se to tu rozmohlo…

Na poličce 94 parfémů 0 miniatur 20 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 22 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 15.03.10 09:35

Souhlas s dias a meduzou - také se mi tento nový způsob prodeje/„móda“ zde na webu nelíbí.

Navíc arome není technicky uzpůsobeno na to, abych např. zadala svou nejvyšší nabídku, která zůstane skrytá, a už se o to víc nemusela starat … Pokud ano, tuto funkci jsem nenašla :conf:

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

Parga
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 15.03.10 10:04

Sohlasím s dias.
Chápu to u podstavce, pochopila bych to třeba i u téměř nesehnatelných vůních (takové, které se objeví opravdu hodně vzácně), ale u aspoň trošku sehnatelných vůních mi to přijde celkem směšné.
A jak se teď po Lyonelle tady objevilo hned několik aukcí…přiznávám, že tam ani nenakukuji…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Majla
Nevyléčitelná závislačka 1476 příspěvků 15.03.10 10:19

Přesně tak, chápala bych aukci u špatně sehnatelných, či ocenitelných rarit.Ale u normální věcí mi to přijde trochu přehnané.Myslím, že u běžné vůně si prodávající dokáže určit cenu sám a aukce není třeba.Jinak do nich nevstupuji, protože je to většinou mimo moje nynější finanční možnosti :D :?

Navíc jak koukám, jen dnes jsou tu minimálně dvě nové aukce.Takže se to začíná docela rozjíždět. :roll:

Na poličce 21 parfémů 1 miniatura 6 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Oreion
Parfémová maniačka 700 příspěvků 15.03.10 10:43

Je faktem, že Aróme web není uzpůsoben k aukcím. Také se divím, jak se po Lyonelle zrodila nová móda. Já jsem dražila u Lyonelly, protože je flakón těžko sehnatelný. Takovým dražbám fandím a zbytek postrádá smysl.

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 15.03.10 10:50

Mě dražby nevadí - pokud mě nebude dražená vůně zajímat, tak vlákno jednoduše prohlížet nebudu.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Marianna
sv. Parfema z Kecálburgu 4047 příspěvků 15.03.10 10:54

Taky bych se na Arome obešla bez aukcí. U podstavce to chápu, ten nemá stanovenou tržní cenu a je to spíš vyloženě sběratelská záležitost. Ale u „obyčejných“ parfémů, ostřiků atd. bych se přimlouvala za pevné ceny + nějaké ty slevy, jak to tu bylo zvykem dosud.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 5 parfémů

verunka2201
sv. Parfema z Kecálburgu 5525 příspěvků 16.03.10 09:30

Já bych to tolik neřešila. Jak správně říkáte, Arome není aukční server, ale na druhou stranu jak zase říká jerry, nikdo nikoho nenutí se těch aukcí zúčastňovat. Takže pokud mi to přijde hloupé, nevhodné atp., budu to prostě ignorovat a mám klid.

Za sebe to docela vítám, ačkoli se nezúčastňuju. Je to příjemné zpestření.

Jo a Lyonella s aukcí první nepřišla. Navrhovala to tu už kdysi WildOrchid a i nějaké aukce sama vystavila.

Na poličce 52 parfémů 100 miniatur 12 odstřiků 207 vzorků V tužebníku 9 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 16.03.10 19:31

myslím, že je právem kohokoli na Arome, rozhodnout si sám/sama, zda prodá formou pevné ceny nebo aukce.

nerozumím, jak by se Arome mělo (těm několika málo) aukcím přizpůsobovat; pokud někdo touží po přihazování na aukcích se všelijakými sofistikovanými vychytávkami, tak je přece může mít na specializovaných webech.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist