*PAČULI

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silvi
Učednice 147 příspěvků 12.12.08 20:05
*PAČULI

Tak já ještě využiju této začátečnické rubriky a děkuji za ní. Chtěla bych vědět jak voní pačuli. zřejmě to vím, ale nevím že je to ono. V popisu v atributech si to moc neumím představit, neřekli byste mi nějakou pačuliovou bombu, abych si ji někde očuchala? četla jsem tu, že pačuli je zemitá, ale zemitá si představuju něco jako tlustou a hutnou vůni, trochu čpící ale ne štiplavě, spíš hladce dusivě, nic ostrého. :) a tohle, co si představuji, mě zajímá. Potřebuju to nějak konkretizovat:)

Na poličce 13 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 16 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
Reakce:

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 12.12.08 20:49

Já mám pačuli ve vůních hrozně ráda ale zároveň je i dost lidí, které pačuli přímo ve vůních nemusí. Já pačuli vnímám jako takovou zvláštní větrovost přecházející do mírně až pánského tónu - pořádnou nálož má podle mého Angel, Prada a je základem pro hodně orientálek.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů

Silvi
Učednice 147 příspěvků 12.12.08 21:25

no Angela mám hrozně ráda, ale nevím, cítím hlavně čokoládu a pak trochu ten jasmín a další složky, které mezi sebou tak nějak kontrastují. ještě někde zkusím tu pradu

jitka006
Nevyléčitelná závislačka 1557 příspěvků 12.12.08 21:36

Pro mne je taky hodně pačulová Prada a taky se mi moc líbí, vůbec pačulové vůně mám ráda.

Na poličce 31 parfémů 2 miniatury 19 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 16 parfémů

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 12.12.08 21:50

Salus má olejíček. Takže různé obchody s kosmetikou / vůněmi do bytu. Pokud jsi z Prahy, tak Lush a sprchový gel Tramp - strašně moc pačuli.

Přijde mi to jako taková dřevito zemitá zelená (a trochu jehličnatá) vůně.

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 12.12.08 21:57

Hodně, ale opravdu hodně pačuli je v Edenu. Tam ji třeba vůbec nesnesu. V Angelovi je to právě to, co se mi na něm líbí. Ta zemitost, hlína. Něco, o co se všechny ty sladké složky opírají. Naopak v kombinaci s květinami v Edenu je to pro mě hrůza.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Silvi
Učednice 147 příspěvků 12.12.08 22:06

no do lushe se teď asi delší dobu nedostanu, jsem z ústí n. l. Jinak po olejíčku se kouknu, v tomhle městě je toho docela dost:).

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 13.12.08 00:08

Olejíček je opravdu nejlepší, když chceš vědět, jak nějaká složka voní. Pak si očichej ty doporučené vůně a zkus ji tam najít, jakmile ji budeš znát z olejíčku, najdeš ji celkem snadno ;)

Přidala bych ještě Eau de Star, Liberté, Midnight Poison a nová Gucci by Gucci (hnědá).

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 13.12.08 17:18

Pačuli je podle mne hodně cítit v Truth,olejíček je dobrý nápad pro základní představu,ale v parfémech se jednotlivé složky pojí s ostatnímia a pak to celé vyznívá jinak,aspoň pro můj nos je rozdíl v pačuli z Truth-horká sluncem vyhřátá jetelina a v pačuli z Eau de Star-nasládlý kapku přepálený karamel a v jiných vůních pačuli vnímám jako pánský odér.Samotná pačuli z olejíčku mi připomíná prach z cesty pokapaný Pitralonem,je to divné přirovnání,ale je to tak.Je to podobné,jako s bergamotem,ten umí být pikantně citrusový,jako vůně slupek z ovoce a někdy nepříjemně hořký a štiplavý.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 15.12.08 16:17

..jo jo..- pačuli v Gucci by Gucci je moc hezké(jemně do čokoládova)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

pichjit
sv. Parfema z Kecálburgu 9074 příspěvků 16.12.08 13:17

Pačuli, ala přírodní esence je cítit jako směs rezavého kovu a vlhkého dřeva, jak jsem kdysi vyčetla kdesi, následně jsem očichala a málem mě to srazilo na kolena, byla to opravdu z domovské země dovezená přírodní esence, přidala bych i odér gumy, ale v parfémech, achich achich, tak protepluje, dělá většinou pěkný, takový zvláštně sladkodřevitý ocásek :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 26 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 18.12.08 23:57

Samotná vůně pačuli mi voní jako když dáte třeba gerberu do vázy a necháte ji tam dva týdny, pak vezmete ten stonek, rozmixujete ho a smícháte s trochou vlhké hlíny z lesa (ne, že bych to někdy dělala). Je to vůně zvláštní, ale mám ji moc ráda a často si ji míchám do aromalampy v kombinaci s pomerančem. V parfémech je o něčem trošku jiném, přijde mi, že ho tak nějak příjemně uzemní… nevím, jak to jinak říct.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 26.12.08 10:08

Je opravdu zajímavé,jak rozdílně tuhle složku vnímáme,pro každou z nás voní pačuli jinakmale bez ní by to v parfémech nebylo ono. :lol:

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 14 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 30.12.08 08:50

Nevíte někdo, jak voní nebo co jsou zač yuzu a pimento? :wink:

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

Myskamauska
sv. Parfema z Kecálburgu 10502 příspěvků 30.12.08 08:55

Piment je německy nové koření,tak že by to bylo ono?A není yuzu nějaké ovoce?Já si ho představuju něco jako karambolu,ale to už hodně pracuje moje bujná fantazie. :lol: :lol:

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 6 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 41 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist