Pamatujete na své začátky (případně i trapasy) s vůněmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.02.09 15:51
Pamatujete na své začátky (případně i trapasy) s vůněmi?

:idea: Nějak mě zdejší voňavé dění nebezpečně vtahuje, a tak jsem vzpomínal, jak to u mě začalo. Možná by nebylo od věci si zavzpomínat společně. Přidáte se?
:?: Úplně první vůni, kterou si pamatuji se jmenovala asi (přece jen už je to nějaká řádka let) byl Drake - měl černý plastový flakon s mechanickým rozprašovačem a koupila mi ho mamka - byl jsem unešený.
Další vůně, kterou si vybavuji byl Tabac deo. A teď se začínám trochu červenat :oops: . Vůni jsem si vybral sám v drogérii v Maďarsku (tamější sortiment se s tím, co se za komoušů nabízelo u nás, nedal srovnávat - a co teprve obchody v Jugoslávii - o tom možná později). Vůně byla krásná, škoda, že jsem po návratu při podrobnější prohlídce obalu našel v té cizojazyčné hatmatilce zkratku WC. Takže žádný deospray (tehdy se spíš říkalo intimsprej), ale regulérní osvěžovač vzduchu :cry: .
O něco později mě má milovaná švagrová obdařila vodou poholení (možná, že to mělo povzbudit mé pubertální chmýří k růstu) značky Denim Black - to bylo něco. Spotřeboval jsem několik lahví. Ostatní verze mě nebraly, ale ten černý byl pro můj tehdejší nos úžasný - myslelo si to asi více lidí, protože se bez známých v drogerii hodně těžko sháněl.
Pak následovala éra Axe. V telce se objevily jejich povedené reklamy (každou chvíli - tuším, že co půl roku - i nová vůně) a já jsem téměř všechny vyzkoušel (pamatuji už snad jen Orient a Afriku) - tak přemýšlím, že bych od nich měl dostat nějakou věrnostní slevu, ovšem k čemu by mi dnes byla?! :wink:

Někdy k závěru střední se mi do cesty postavila první „skutečná“ vůně - Hugo Boss Hugo. Bylo to jako rána mezi oči. Následky tomu odpovídaly držela se mě (s malými odbočkami) minimálně pět let. Zatímco já už jsem ji tolik neprožíval, mé žákyně (začal jsem učit na vesnické základce) ji zbožňovaly - mě už tolik ne, holt byl jsem učitel nenáviděné češtiny…
A jak to pokračovalo? Stačí se podívat na mou minipoličku.

Na poličce 12 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 76 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
Reakce:

Uživatel je onlinechavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5240 příspěvků 22.02.09 15:54

Vítám tu hlas muže! Velmi osvěžující ! Jen houšť!!

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Uživatel je onlinehafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5412 příspěvků 22.02.09 17:19

Moje první vůně byl sprej IMpulse, ten hnědý. Dostala jsem ho v roce 1985 k vánocům od rodičů a dodneška neví, že to byl pro mě, coby závisláka, ten nejkrásnější dárek :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 37 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.02.09 17:23

Impulsy vozil taťka z ciziny - ségra s mamkou měly snad všechny barvy :lol: kromě toho s tím pro ně ještě vždy dovezl mohérovou vlnu (takovou tu chlupatou) - zlaté časy :lol:

Uživatel je onlinehafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5412 příspěvků 22.02.09 17:34

Jojo, tu mohérovou vlnu vozila tchýně i z Maďarska :D

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.02.09 19:27

Mohérovou vlnu vozila z Maďarska i moje mamka a v Tuzexu jsme kupovali Impulsy - já buď bordó nebo černý - a Fačka a My Melody. Můj tehdejší ( vlastně první ) kluk byl veslař ( měl krááásné tělo… :oops: ) a ze závodů v zahraničí mi vozil růžová Fačka - dodnes mi ta vůně strašně chybí :?

První skutečný parfém byl Gabriela Sabatini - na VŠ jsem jezdila do zahraničí už i já - hned jak to šlo jsem složila průvodcovské zkoušky a celé prázdniny se pak válela u moří v Itálii a ve Španělsku. No, a právě z Costa Brava jsem si přivezla tu Gabrielu Sabatini a vyvolávala závist nejen ve spolužačkách, ale i v profesorkách…
Zanedloho vznikla v Ostravě první skutečná parfumerie - v centru nedaleko Imperialu vedle velkého rohového knihkupectví a tam jsem tak často chodila po škole na čuchanou - celkem mimo trasu od Ekonomky 8) , až jsem utratila stýpko za 100ml Dune - a opět machrovala na spolužačky…Když to začali napodobovat a nosily to už i spoluobčanky tmavé pleti, přesedlala jsem na Romu, Versace Red Jeans a Lagunu…Ty vydržely do konce VŠ a pak…no pak už to jelo…V prvním zaměstnání Cerruti 1881, JOOP!, Escada part II, atd. atd… 8)

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.02.09 19:33

Gabrielu (tedy její flakon) si pamatuji od mamky. A co se mi vybavuje v souvislosti s mamkou dále je Charlie (schovávala jí ho známá - ty měla snad v každém „důležitém“ obchodě :wink: ) a někdy z pozdějška ještě Priscila Presley

Uživatel je onlinehafik
sv. Parfema z Kecálburgu 5412 příspěvků 22.02.09 19:36

Jojo, na Charlie jsem zapomněla :oops: . Tu jsem si dovezla z bývalé Jugoslávie (někdy v roce 1986) a tady jsem byla king :D . Nezapomenu, jak jsem byla vytrslá z toho, že Charlie měli v Jugošce v lékárně :D

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.02.09 19:45

Jugoslávie - jak jsem miloval tamější obchody (zejména ty pro lodníky, do kterých jsem díky taťkovi chodil, byly něco jako u nás Tuzex). Nezapomenu, jak mě uchvátila citronová vůně AJAX-u (čisticí prášek na vany :lol: ) nebo na otisk mého dětského chrupu v zeleném jablíčku, které však bylo určeno k umývání rukou :lol:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 22.02.09 19:53
m.mart píše: … nebo na otisk mého dětského chrupu v zeleném jablíčku, které však bylo určeno k umývání rukou :lol:
:lol: :lol: :lol: Zas už bryndám Carmenere na klávesnici…
Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

m.mart
Nevyléčitelná závislačka 1601 příspěvků 22.02.09 20:08
Kerze píše:
m.mart píše: … nebo na otisk mého dětského chrupu v zeleném jablíčku, které však bylo určeno k umývání rukou :lol:
:lol: :lol: :lol: Zas už bryndám Carmenere na klávesnici…

My jsme vůbec povedená rodinka! V době, kdy se má hlava ještě tolik nepodobala té otcově (háže prasátka kudy chodí), používal jsem gel na vlasy od Matushky, který byl v kelímku hodně připomínajícím krémy, které měla v koupelně máma. A můj už zmiňovaný otec měl (pořád má) úžasný zvyk: po umytí rukou si je namaže krémem (jakýmkoliv, který je po ruce - nejčastě právě některý z maminých proti vráskových :lol: ) a takto namazamýma rukama přejede celou hlavu (plešku a následně i tvář). No a jelikož se v kosmetice opravdu nevyzná, šáhnul po mém gelu a provedl celý svůj rituál…
Nebýt toho, že si po chvíli začal stěžovat, co to má ta máti za debilní krémy, že se mu nějak stahuje pusa a určitě i pleška, ale to samozřejmě nepřiznal, asi by mi můj Matushka ubýval rychleji. :wink: Chudák malý, asi mu teď škytá a já se směju ještě dnes.

evik77
sv. Parfema z Kecálburgu 3491 příspěvků 23.02.09 09:10
ha ha

:lol: :lol: :lol: uááááá

Na poličce 21 parfémů 2 miniatury 1 odstřik 9 vzorků V tužebníku 51 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 23.02.09 09:47

… jó černý Denim, to byl hit, kupovala jsem svému chlapci…ano, pak Axe…a pak jsem mu jednou koupila něco báječného, samozřejmě už si nepamatuji název, ale strašně se mi líbil i ( možná hlavně ) design balení dotyčného flakonku, takže zde vyhlašuji takové minipátrání:
koupeno v r. asi 1992
koupeno v Brně v K-martu (nebo jak se to ten Prior po revoluci jmenoval) v přízemí v parfumerce
flakonek byl ukrytý v krásné nerezové hranaté plechovce s plasticky vyraženým logem, přelepeno papírovou páskou s převažující červenou barvou…uvnitř plátěný pytlík ( btw - víte jaký je rozdíl mezi pytlíkem a sáčekm ? :wink: ), a v něm jednoduchý flakon z čirého skla, s uzávěrem ze světlého dřeva
vůni samotnou popsat nedokážu, v té době jsem ji neuměla „rozluštit“, ale přišla mi velmi hezká, jiná než tehdejší běžná pánská produkce, typuji nějaké sladké koření
toť dostupné insignie, cenu si nepamatuji, asi mírně dražší, přesto však průchodná pro zakoupení studentkou … :idea: :idea: :idea:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 23.02.09 11:02

V plechových krabičkách s vytlačeným názvem se prodával (a ještě prodává) třeba STR8… ale určitě i jiné vůně, takže tak jednoduché to pátrání asi nebude :? Ještě tuším nějaká vůně se symbolem Harley Davidson.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 23.02.09 11:06

…máš pravdu, pátrání vidím trochu černě…byla to asi taková ta „málo známá ,párkrát přivezená jednorázovka“ - tak jak to po revoluci chodilo…ale vážne hezká…nic známého, jako STR8, ani Harley…balení v podobném duchu, ale jemnější

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 20 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist