Pánská verze No. 5 od Chanelu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Perrier
Učednice 51 příspěvků 15.06.11 13:05
Pánská verze No. 5 od Chanelu

Hezký den všem,

chci se zeptat, zda někdo víte o nějaké pánské vůni, která je velmi podobná dámské vůni No. 5 od Chanelu. Na mnoha zahraničních stránkách, myslím i na oficiálních stránkách Chanelu je zmíněna vůně Pour Monsieur od Chanelu jako pánská verze, ale s vůní No. 5 jako takovou nic společného nemá …

Rád bych našel nějakou pánskou vůni, která je výrazně cítit po aldehydech, mýdlu, jasmínu, mandlích a pudru. Napadl mě Habit Rouge, ale tam je moc citrusů, nebo Van Cleef & Arpels Midnight in Paris for Men EdP, ale ta mi přijde zase moc slabá a nevýrazná … nebo alespoň na mě moc nedržela.

Mohl byste mi, prosím, někdo poradit?

Myslíte si, že by muž mohl běžně nosit odlehčenou verzi No. 5 Eau Premiére?

Díky moc za všechny nápady.
Perrier

Na poličce 5 parfémů 8 miniatur 20 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 17 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 15.06.11 16:25

být tebou, oželím aldehydy a nosím překrásný Aromatics Elixir od Clinique.
podobná No.5 není, ale obě vůně mají společnou váhu a serióznost.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 15.06.11 16:27

Ja si No.5 neviem vobec predstavit na chlapovi :conf:

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 15.06.11 17:44
Perrier píše:
Myslíte si, že by muž mohl běžně nosit odlehčenou verzi No. 5 Eau Premiére?

zrovna ji mám na ruce…a na chlapovi si ji teda představit nedokážu…
ale možná mám jen chabou fantazii 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Nat
Učednice 68 příspěvků 16.06.11 13:57

Sám nejsem zastáncem škatulkování na dámské pánské, v hodně případech jde jen a jen o marketing, ale v tomto případě je věc jasná, CH No.5 je prostě dámská a to velmi - tady se to označení hodí doslovně, dámská, tedy pro dámy, nikoli slečny, holčičky, puberťačky a s prominutím ani pro dojičky či zelinářky. Nechci nikoho urážet, to ne, ale uvědomme si, kdy tato vůně byla vytvořena a pro koho. Alternativu v pánském světě bych se ani nepokoušel shánět, přijde mi to podobné, jako shánět pánské bikiny.

Na poličce 90 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 16.06.11 14:20
Nat píše: … Alternativu v pánském světě bych se ani nepokoušel shánět, přijde mi to podobné, jako shánět pánské bikiny.

Naděje umírá poslední, aneb co není, může být - pánský tanga už taky máme :lol:

Na poličce 43 parfémů 8 miniatur 2 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 1 parfém

Nat
Učednice 68 příspěvků 16.06.11 14:35
starfleet píše:
Nat píše: … Alternativu v pánském světě bych se ani nepokoušel shánět, přijde mi to podobné, jako shánět pánské bikiny.
Naděje umírá poslední, aneb co není, může být - pánský tanga už taky máme :lol:

já vím, ale ty jsou podle mě taky pro „dámy“ :D

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 16.06.11 14:37

já myslím, že to už spíš No. 5 edt než Eau Premiere… :conf:

Ještě bych zkusila Liu, to je taky odlehčená No. 5 (a taky dámská) ..a dámský Arpege

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 16.06.11 14:38
Nat píše:
Sám nejsem zastáncem škatulkování na dámské pánské, v hodně případech jde jen a jen o marketing, ale v tomto případě je věc jasná, CH No.5 je prostě dámská a to velmi - tady se to označení hodí doslovně, dámská, tedy pro dámy, nikoli slečny, holčičky, puberťačky a s prominutím ani pro dojičky či zelinářky. Nechci nikoho urážet, to ne, ale uvědomme si, kdy tato vůně byla vytvořena a pro koho. Alternativu v pánském světě bych se ani nepokoušel shánět, přijde mi to podobné, jako shánět pánské bikiny.

Nat -
mas pravdu, zdielam rovnaky nazor na No. 5 :wink:

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 16.06.11 14:54

…třeba jsme tazatele nepochopili:

nemyslel on spíš nějakou „parfémovou ikonu“ … něco jako Chanel 5, ale pro muže?

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

starfleet
Znalkyně 281 příspěvků 16.06.11 14:58

Myslím, že ne, cituji: „Myslíte si, že by muž mohl běžně nosit odlehčenou verzi No. 5 Eau Premiére?“ :wink:

Na poličce 43 parfémů 8 miniatur 2 odstřiky 28 vzorků V tužebníku 1 parfém

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 16.06.11 14:59

chce mydlovo-pudrovu aldehydovku s jasminom...­...velmi podobnu No. 5

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 16.06.11 15:02
starfleet píše:
Myslím, že ne, cituji: „Myslíte si, že by muž mohl běžně nosit odlehčenou verzi No. 5 Eau Premiére?“ :wink:

aha, no tak to jo…
na druhou stranu: proč ne?… ať si každej nosí, co chce… :whistle:

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

Nat
Učednice 68 příspěvků 16.06.11 15:09

Dovolím si tvrdit, že hledání některých vůní je více záležitostí toho, jaký pocit vůně celkově vyvolává, než to, jakými „složkami“ jsou vůně popsány. Hledáme-li tedy vůni, hledáme určitý pocit, který v nás vyvolává. Ch No5 je vůně, která již z podstaty samotné ve Vás musí zanechat silný dojem. Omamně mocné aldehydy, které jakoby balancují na hraně mezi ne/vkusem zhýčkané francouzsky a pompézností královského majestátu. Ano, tak nějak by se dalo začít hovořit o pocitech z této vůně. A jistě, samozřejmě jsou i vůně pro pány, či vůně unisexové, které mohou vyvolat podobné zážitky. Napadá mě Gold man od Amouage, či Homage od stejné značky. V žádném případě to nesou vůně podobné Ch No5, ale k vyzkoušení je doporučit mohu, jelikož jsou podobně pompézní a ne/vkusné jako No5, přesně tak, jak to umí jen královny.

Sára
sv. Parfema z Kecálburgu 2917 příspěvků 19.06.11 20:49

Jednou jsem přičichla k pánské vůni, která vypadala, že už dávno není žádno novinkou a hned co mě napadlo bylo „to je taková pánská pětka“ to se nebude líbit teda nikomu kdo má rád dnešní střední proud pánských vůní - paradoxně jde o vůní značky, kterou jinak míjím obloukem a to H. Boss a jeho první počin z roku 1985 Number One.

Na poličce 191 parfémů 9 miniatur 225 odstřiků 133 vzorků V tužebníku 30 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist