parfém a barva oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zdena  24.11.07 09:07

Vybírate si ráno vůni nejen podle nálady či typu oblečení, ale i podle barvy oblečení, které máte nejblíže k obličeji? Tak jako existuje synestézie, evokuje snad i barva „topu“ určitou vůni z Vašeho repertoáru? Neumím si např. představit CH 212 k oranžovému triku:-)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 24.11.07 09:40

Je sice pravda, že Oakes v Zlaté knize doporučuje ke každé vůni nějakou barvu, ale myslím, že takto to vnímá málokdo. Už jen proto, že jsme různí, máme různé vnímání. Já třeba nevím, přoč CH 212 ne k oranžové ?!Spíš by mi přišla nepatřičná k společenským šatům jakékoli barvy…Zajímavá by pak byla studie, jestli lidé, kteří preferují určité barvy preferují i podobné typy vůní…I když je to určitě ovlivněno i barevným typem samotné nositelky - já třeba mám v šatníku převážně teplé zemité tóny - hnědou, béžovou, zelenou, oranžovou a hodně ráda nosím bílou - zcela chybí modrá, šedá, velmi málo černá - sama jsem tmavý typ a vybírám si nejčastěji „zemité“ parfémy nebo vůně bílých kytek…ale jestli je to náhoda neby by se dalo statisticky dokázat, že se chovám předvídatelně, to by bylo zajímavé zjistit…

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

zdena  24.11.07 10:15

Měla jsem na mysli takové to subjektivní „zhoupnutí žaludku“ např. k jásavým barvám něco jemně kytičkového. Studie by asi nebyla příliš objektivní a navíc by to bylo i vyhození peněz oknem (jsou potřebnější rozbory:-) zajímaly mě namátkové postřehy. Mimochodem, vybavilo se mi zaklínadlo ze 70.let - bílé boty se hodí ke všemu - na bílé oblečení a typ parfému to zřejmě platit nebude :-)

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 24.11.07 10:39

Ja si vyberam vonu podla nalady (vone nie su pre mna modny doplnok, ale zdroj zmysloveho potesenia) a len vynimocne prisposobujem vyber vone aj nejakej specialnej prilezitosti (ktora obvykle vyzaduje specificke oblecenie). Na takych veciach ako farba mi vobec nezalezi. Obvykle nosim farby v niekolkych osvedcenych kombinaciach (cierna/antra­citova+cervena, prip. aj biela, tmavomodra+biela, tmavohneda+sve­tlomodra, prip.aj biela, atd.) a uz som nosila kadejake vone s kazdou z tych farieb.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

zdena  24.11.07 10:43

Ta kombinace tmavě hnědá a světle modrá je moc hezká

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 24.11.07 11:08

Velmi! Najlepsie sa mi paci so svetlomodrymi dzinsami. Potesilo, ked prisla do mody tmava studena cokoladova hneda, predtym som hnedu nemohla nosit.
Najlepsia kombinacia na sobotny nakup alebo nieco podobne - a k tomu Shalimar alebo Joy. Milujem, ked moja vona dna tvori kontrast so stylom oblecenia. Aj ked ktovie, ako to posobi na okolie.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 24.11.07 12:07

No já nevím, vybírám si obojí podle nálady. Takže když mám náladu na romantické kytičky na šatech, nemám většinou náladu na Hypnotic Poison, ale spíš na čajovou svěženku. A naopak. Jinak nosím hlavně hnědou, černou, červenou, vínovou, občas i modrou. Jeden žlutý a oranžový kousek by se v šatníku taky našel (oranžová se mi sice líbí, ale moc jí nenosím, protože v ní vypadám zelená) a jediná barva, kterou nemám, je asi zelená (ale to se může změnit). Taky nemám a asi ani nikdy nebudu mít nic šedého. Sama jem spíš světlý typ, šedé oči, vlasy od tmavší blond (když v létě vyšisuju), přes kaštanovou do hnědé (když si dám na svou myší šedohněď nějakou barvu).

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 24.11.07 12:14

Jo, ty kombinace, co popisujete, se mi taky líbí, ale mně, bohužel, vůbec nesluší studené barvy - i když zrovna u té hnědé chladnější odstín snesu, ale spíš nosím čokoládovou a teplá modrá snad ani neexistuje… nejvíce mi sluší zelená - od brčálové až po khaki, tak jaký byste k tomu vybraly parfém…?! Zelený asi ne, to bych byla jako chodící reklama na green peace…
Já myslím, že Shalimar se k džínám hodí - teda k džínám s elegantními doplňky - k džínám s keckama a mikinou bych ho asi nevzala - to by byl asi moc velký kontrast…i když proti gustu..¨Já teda džíny nosím jenom jako polosportovní oděv - na hory třeba nebo na výlety. Nemůžu se zbavit dojmu, že džíny dělají všem ženským velký zadek - že jsou jenom pro ty super štíhlé až anorektické s úzkými boky - těm to sluší - já sice štíhlá jsem - někteří tvrdí až hubená, což přehánějí, ale v džínách si připadám pokaždé o pět kilo těžší…to jen tak naokraj…

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 24.11.07 12:18

Ale myslím si, že určitá souvislost tady bude. Člověk se přece obléká i podle nálady a podle nálady se i voní - u mně to tak je. No a výběr barev s tou náladou souvisí a když na sebe kouknete do zrcadla, tak ta barva, co máte na sobě možná ovlivní i výběr vůně, ani o tom nevíte,ne?!

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.11.07 12:37

Kerze: tlustý zadek dělají akorát přiléhavé džíny v kombinaci s nožičkama jako párátka a bundičkou do pasu :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

estelle
sv. Parfema z Kecálburgu 3313 příspěvků 24.11.07 13:04

No nieco na tych farbach v suvislosti s parfemom bude. Mne sa pacia aj tie Adine asociacie v jej recenziach…Ja to vidim asi tak, ze k bielemu k bielej farbe oblecenia, napriklad v lete, k lanovym veciam, rozviatym satam, saku a podobne by som si dala napriklad Pure White Linen, alebo Donnu od Sopraniho, alebo nieco vesele…Popravde ja tie ovocne lahke vodicky vone moc nemusim, alebo len malicko - tak o nich ani neuvazujem.Ale k slavnostnemu bielemu obleceniu by som si kludne dala nejaku tazsiu sladsiu vonu -držák. S ciernou farbou a tmavymi a zemitymi farbami - tam to vidim diferencovane tiez podla prilezitosti, ja do prace chodim v tmavsich a prirodnych farbach a dam si trebars The Rouge, ale velmi mam rada Shalimar … Na slavnostnejsiu prilezitost k tmavsiemu obleceniu v tomto obdobi Sicily, In Black, zase Shalimar, ale kludne aj O. Crystalline- vyznie v chladnom obdobi lepsie. A este jeden subjektivny pocit - k voni ktoru milujem sa rada pekne obleciem, najradsej do tmaveho :)

Na poličce 16 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 24.11.07 13:24

Ada - to jsem ještě neviděla - tlustý zadek a nožičky jako párátka…většinou vídám k tomu zadku adekvátně modelovaná stehna… ;)

estelle - co myslíš, neovlivní Tě i barva flakónu, k čemu tu vůni použiješ?

eva  24.11.07 16:34

Kerze: tak to jsi ještě asi neviděla mě, já jsem přesně ten případ :-D Ale džíny nosím velmi ráda i přesto, jak hrůzné mám pozadí :) Džíny jsou ve skutečnosti velice svůdné oblečení: hlavně s bundičkou/ka­bátkem do pasu: je neuvěřitelné, co taková kombinace dělá s muži: Hned se mi všude věnují, pomáhají, radí - doufám ne ze soucitu :) /takže jsem se v podobném úboru začala cítit díky tomuto jako doma :)/… Když mám dlouhý kabát po zem, kde je pozadí pěkně ukryté a je skoro neviditelné, tak si mě nikdo ani nevšimne, minimálně. Z velkých zadků je zbytečné dělat si starosti a komplexy: jde o jen o mediální a reklamní vlivy, ve skutečnosti jsou priority pánů často úplně jiné a ocení i to, co díky masáži reklam a vychrtlým modelkám normálně člověk nečeká.

Ale zpátky k tématu: vůně vybírám podle nálady, ne podle barev /CH 212 klidně k oranžové, to sladění se mi líbí, proč ne/ - když už rozlišuju, pak vůně čas od času dělím na „slavnostní“ a „normální nošení“ - ale jsem schopná klidně překrývat i to - prvotní je u mě nálada, občas i náhodný impuls - např. jídlo, chutě, barvy nápojů, dokumenty o přírodě, vůně knihy, obal, děj, pc prezentace … Je zajímavé, že ale ráda kombinuju zelené vůně a zelené barvy oblečení, ne cíleně: je to náhodné, podvědomé - automaticky sáhnu po zeleně vonící vůni /nebo zeleně zbarveném flakonu/krabiččce, nemusí být komplet zelený, pár prvků /, když mám na sobě nějaký zelený výrazný doplněk nebo kus oděvu / platí u neformálního, normálního oblečení, což je většina případů :)/. Přitom se nedá říct, že bych nějak extrémně zbožňovala zelenou barvu nebo vůně. Čas od času.

Obecně srovnávat barvu oblečení a parfém mi přijde podobné jako dělení vůní na typ pro tmavovlásky a blondýny. I když připouštím, že u některých lidí spojení oblečení - barvy - vůně může být silné a hrát významnou roli, ale těžko se to dá zobecňovat.

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 24.11.07 16:41

Bratr říkal, že takové ty hladké, vyretušované zadečky modelek, co vypadají jako z plastu, jsou sice pěkné pro oko - do časopisu by se ďolíčkovatá stehna barvy ementálu nehodila, nad tím by se šklebil. Ale obrázky v časopise jsou jiná dimenze, pak když jde po ulici a před ním se houpe pořádná prdel v těsných kalhotách, tak mu stoupne tep :D zatímco hubené umělohmotné modelky by si ani nevšiml.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 24.11.07 17:33

Tak je pravda, že můj bratr má doma taky typickou holku z Hané…s obrovským pozadím…ale vždycky říkal, že se mu líbí štíhlé holky sportovního typu…
Budu se muset nad těmi preferencemi chlapů asi zamyslet - je pravda, že nejvíc komplimentů jsem dostávala jako těhotná - a kojící… ale to nebylo kvůli zadku ;)

Spíš mám pocit, že chlapům se mění vkus věkem. Na vysoké mi každou chvíli nějaký kluk řekl, že bych měla něco shodit až jsem byla na hranici anorexie, zatímco teď mi ti samí chlapi - jen dospělejší - říkají, že jsem hubená, ať přiberu a to jsem o 5 kilo těžší než tenkrát…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist