Parfém po rozložení na kůži už nevoní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jezika
Nováček 13 příspěvků 09.10.12 19:55
Parfém po rozložení na kůži už nevoní

Ahoj, jsem v parfémech úplný začátečník, tak jsem si objednala pár vzorků, co by se mi dle recenzí mohlo líbit.
Zkusila jsem zatím Jil Sander Jil, Paco Rabanne Lady Million a Burberry Brit. Každý den jeden. Na papírku mi celkem voněly, ale na kůži děs. Rozloží už po pár minutách do přeslazené nezajímavé „levné“ vůne z drogerie. Zítra chci zkusit Euphorii a úplně se děsím co mi to na kůži udělá, protože mi na papírku krásně voní. Dalo by se to zachránit případně aplikací jen na oblečení a ne na kůži?

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 78 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 09.10.12 20:08

taková vůně by byla pěkně na houby, kdybys ji mohla aplikovat jen na oděv. holt ti zkrátka tyto nesednou, zkoušej dál a pokud bys stále neuspěla a finance dovolily, zkus značky používající kvalitnější suroviny (dá se poměrně spolehlivě orientovat podle ceny, ačkoli to není absolutní pravidlo) - ty ti pak buď voní nebo nevoní, ale do levnoty se nerozloží.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jezika
Nováček 13 příspěvků 09.10.12 20:13

A které značky, třeba Chanel?

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 09.10.12 20:24

třeba. nebo Guerlain, Hermes, Bottega Veneta. a za mě osobně ještě Kenzo nebo Narciso Rodriguez.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

jezika
Nováček 13 příspěvků 09.10.12 20:28

díky, jdu pohledat vzorečky.

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 09.10.12 20:56

Mě některý značky neseděj úplně katastroficky. Z Burberry na mě většinou leze hnusnej levnej vanilkovej pudink, Bvlgari je taky divná chemie, o Diorech ani nechci mluvit. Hermes jak kterej. Narciso Rodriguez mi vyznívá extrémně hnusně, muglerovky povětšinou taky. Chanely zezačátku dobrý, ale pozdějc mi skoro všechny dělaj divnej nakyslechemickej ocásek. Ale zato spousta pánskejch vůní je na mě krásnejch (a často ani nepůsoběj pánsky), a Guerlain či Tauer dělaj podle všeho vůně přesně pro moji kůži.

Prostě ti nezbývá, než zkoušet :-)

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Renusatko
sv. Parfema z Kecálburgu 3557 příspěvků 10.10.12 08:43

@jezika
Jedině zkoušet, já jsem byla ze začátku zatížená na pánské parfémy. Měla jsem pocit, že nic jiného mi nevoní a ani nebude. Do dnes nemůžu většinu parfémů, co doma mám, nosit v létě. Je to hrůza, co v teple udělají. Některé mám taky jen na oblečení, protože na mé kůži voní divně. Ale po svých začátcích ti můžu říct, že najdeš jedině dlouhým zkoušením. Nemusí se ti líbit nic ani z 10ti vzorků, natož ze tří. Až najdeš třeba dvě vůně co ti sednou, tak už to bude jednoduší, už se budeš moct orientovat třeba podle složení. :kytka:

Na poličce 34 parfémů 2 miniatury 26 odstřiků 389 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kateřina Hubálková
Učednice 65 příspěvků 10.10.12 10:38

U mě je to taky tak - na papírku nádhera,na mě šílenost, většinou se na mě do pánska rozvoní svěžejší vůně např. be delicious nebo l' orangerie.. včera jsem s kolegyní testovala jednu odnož shalimaru a vůbec jsem nechápala, co to na mě provedla :poblion: nemyslím si úplně, že je to o ceně,ale spíš o zkoušení… btw. burberry brit na mě taky divnej:-/

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 2 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 3 parfémy

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 10.10.12 10:42

Také doporučuji zkoušet, ze začátku se toho musí prozkoušet dost, je jedno jestli jsou to levnější nebo dražší značky, v každé se najde něco, co ti sedne, něco co ne (i když u těch levnějších je větší riziko, protože jsou většinou použity méně kvalitní složky).

Dál musíš počítat s tím, že na kůži se parfém vždy rozloží jinak než na papírku, nejlepší postup podle mě je nejdřív vyzkoušet na papírku - jestli to má vůbec cenu plácat na ruku abys to pak dobu nesmývala :twisted: a pak teprve vyzkoušet na kůži.

Samozřejmě stříkání na oblečení je taky možnost, ale podle mě to není ončo :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 10.10.12 13:32

@jezika
A pak taky ještě jedno zkoušení je skoro jako žádný zkoušení. Některé kousky se chovají úplně jinak v teplém a chladném počasí. U mě chuť na konkrétní vůni hodně ovlivňuje i barva oblečení… Pokud se ti parfém na papírku nepřekonatelně líbí, šla bych do něj a používala ho na oblečení. Ale pravidlo pro celou polici bych z toho nedělala. Ani nevím, kolik mám popsaných stránek ve zkušebníku - a až po tomto množství jsem našla svou největší parfémovou lásku. Úplně náhodou. Takže je to velká dřina.

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

vážný_zájem
Nováček 27 příspěvků 25.10.12 18:24

Souhlasím - jedno zkoušení, žádný zkoušení. Ale zdá se mi (teď možná řeknu strašnou hloupost), že se pižmo, míním takový ten vlastní pach, který na rozdíl od psa obvykle na umytých lidech necítíme, parfému přizpůsobuje. Takřka všechny parfémy, které miluji, mi ze začátku něčím vadily. Týden, dva, a najednou voněly mnohem lépe než v prvních dnech. Jak říkám, buď si zvykl nos nebo se pižmo přizpůsobilo.
Naopak Perles de Lalique, které mě při první zkoušce okouzlily, jsem po měsíci nošení předala, protože se na mě rozložily v čokoládu. Nevadí mi, když si čichnu k zápěstí navoněnému Cabaretem, že jsem cítit po dřevě, jako dřevěná loutka, jako by se ta ruku zvedala k nosu provázkem. Ale za čokoládového zajíčka být nechci. Řekla bych, že nejsem vhodný podklad pro kosatec.

Na poličce 5 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

čokínek
Nováček 2 příspěvky 13.11.12 18:06
vůni po týdnu méně cítím

Tak po týdnu používání jedné vůně, ji přestávám cítit. Docela mi to mrzí, protože ji během dne na sobě už necítím a navíc mám obavy, abych nevoněla pro okolí moc. Nechápu proto, jak může používat někdo stále stejnou vůni. Vždyť já už pak o ní ani nevím a nemohu se z ní těšit. Tak jak se vonět?

Na poličce 91 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

lucil
sv. Parfema z Kecálburgu 3998 příspěvků 14.11.12 15:58

@čokínek myslím, že lidé, kteří používají delší dobu pořád tu stejnou vůni ji ze sebe také necítí, je zbytečné se polívat pořád a pořád, protože to tak akorát může obtěžovat okolí. Lepší je s něčím jednou za čas prostřídat, je tolik krásných vůní, je škoda mít jen jednu :)

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Halbuska
Učednice 129 příspěvků 15.11.12 20:29

Mě se stává, že na papírku dobrý, na kůži také. Takže vyzkouším jednou, podruhé, potřetí - a když se mi vůně pořád líbí, pořídím flakon. A po týdnu používání najednou zjistím, že se mi z vůně dělá zle, že je jí až moc. Já jí tedy dávám většinou ještě víc šancí, ale někdy ani víc šancí nezabere a musí pryč. Takže teď to dělám tak, jak jsem se dočetla někde tady: papírek, pokud ano opatřím si vzoreček, pokud ano opatřím si odstřik, a pokud ano pak teprve flakon.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 12 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Lyonella
sv. Parfema z Kecálburgu 7017 příspěvků 15.11.12 21:33

Halbusko, to je to nejlepší řešení. Já už taky několikrát ochladla, když jsem po zkoušení jen ze vzorku kupovala hned flakón.

Na poličce 58 parfémů 36 miniatur 45 odstřiků 527 vzorků V tužebníku 30 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist