Parfém s pánským akcentem, jako je v Acqua di Gioia

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

saigonek
Učednice 250 příspěvků 11.10.11 20:48
Parfém s pánským akcentem, jako je v Acqua di Gioia

Ahoj holky. Už nějaký čas vás pročítám, v parfumeriích jsem jako doma a přítel jen nechápavě kouká, když zase zkouším nějakou „novinku“ z odstřiku. Opravdu se snažím o vybrání toho správného parfému pro mě, leč marně. Dovoluji si vás tedy touto cestou požádat o radu, jelikož po tom, co jsem si opět koupila další parfém a doma zjistila, že to vlastně není „ono“, si už vážně nevím rady.

Nevím, zda-li zvládnu přiblížit vám svůj parfémový čuch (či spíše nečuch :-)) ale pokusím se o to.

Má největší stálice na poličce je Chanel Coco Mademoiselle, tu používám moc ráda, ale přijde mi, že není na úplně denní nošení.

Jinak na mě snad nejvíce zatím voněl (a teď se nesmějte) GA - Acqua di Gioia (měla jsem spousty kladných ohlasů), dále pak DG - Light Blue a teď nový Lancome - Tresor Midnight Rose (takže největší propadáky a davovky :-))

Nutno podotknout, že mi na výše jmenovaných nevoní ta sladkost či svěžest, ale spíše tam cítím nějaký pánský akcent - GA na mě vážně nevoní sladce (možná i dusivý?). Prostě to, na co si většina zákaznic stěžuje.

Ráda bych tedy pro sebe našla nějaký parfém, který by splnil mou touhu po „mužnosti a dusivosti“, ale který by mě neudusil a který bude mít dobrou výdrž. Zároveň bych byla ráda, aby ho něměla každá druhá - což mě vlastně jako jediná věc odpuzuje na Acqua di Gioia.

Už jsem vyzkoušela všechno možné,něco mi vonělo více, něco méně. Tak např:

Burberry - The Beat: tam cítím tu správnou koncovku (asi pepř?), ale po chvilce mi přijde dusivě suchá. ****Sisley - Eau The Sisley 3 - ta mi voní velmi (pikantní zázvor), ale pořád to není „ono“
Dior - Miss Dior Chérie EDP - zezačátku voní dobře, ale pak je na mě moc sladká
J.P.Gaultier 2 - po chvilce cítím pouze „mejdlíčko“

Holky, prosím o radu, jinak jsem doživotně odsouzená k doživotnímu nošení GA, nebo Chanelu.

Předem moc děkuji :-*

Na poličce 6 parfémů 2 miniatury 15 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 3 parfémy
Reakce:

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 11.10.11 21:34

zkusila bych další vůně s pepřem, připadne mi, že to by možná mohlo být ono. sama jich moc neznám, není to „moje“. namátkou jen.. sladší: YSL Elle, méně sladká: Mont Blanc Presence d'Une Femme (tu doporučuju zkusit). nebo můžeš zkusit nějaké pánské, třeba Gaultier Le Male? na mně u něj hodně vyleze ta máta, která je i ve složení Aqua di Gioia…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 11.10.11 21:45

co třeba Power Kenzo?
http://www.arome.cz/…kenzo/power/

nebo Eau de Cartier
http://www.arome.cz/…-de-cartier/

nebo She Wood od DSquared2
http://www.arome.cz/…d2/she-wood/

nebo Essenza del Tempo
http://www.arome.cz/…a-del-tempo/

nebo Mugler Cologne
http://www.arome.cz/…ler-cologne/

nebo nějakou kolínskou od Hermés (Eau d'Orange Verte, Un Jardin Sur Le Nil, Voyage d'Hermès…)

:think:
Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů

albeni1  12.10.11 08:41

Vyzkoušej Cerruti Image, ta je pepřově grepová a místy mi připadala až do pánska (rozhodně by se dala použít jako unisex ač je dámská), Brilliant Wish, ale ten už je hladší a sladší, anebo mě ještě napadá L'eau par Kenzo, zkus pánské :-)

Uživatel je onlinejerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 12.10.11 09:22

Lanvin Oxygene

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 114 vzorků V tužebníku 20 parfémů

elliss
Parfémová maniačka 524 příspěvků 12.10.11 10:06

A co zkusit Bvlgari Notte?Pro mě je to nesladká,moc pěkná vůně.

Na poličce 24 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 29 vzorků V tužebníku 17 parfémů

saigonek
Učednice 250 příspěvků 12.10.11 10:16

Moc děkuji všem za rady a příspěvky, mám napsaný seznam a ještě dnes se chystám na lov. Snad se poštěstí :-)

saigonek
Učednice 250 příspěvků 12.10.11 19:44

Tak hlásím návrat z lovu. Samozřejmě, že jsem téměř nic z výše uvedených vůní nesehnala, budu si muset objednat odstřiky (zejména ten Chopard mě zajímal a v žádné kamenné parfumerii jsem ho neobjevila - nemáte někdo tip?!).

Stala se mi ale taková zvláštní věc, v Sephoře jsem sáhla po TM - Angel Eau de Toilette, stříkla trošičku na ruku a nějak se od něj nemohu odtrhnout. Dala jsem ovonět i příteli a i jemu moc voní! Sice to asi není vyloženě to, co hledám, ale obávám se, že ji musím mít :-)

Teď mě jen mrzí, že jsem neočichala i původního „Anděla“. Nevíte někdo, je to velký rozdíl?

RoSa
sv. Parfema z Kecálburgu 7626 příspěvků 12.10.11 19:47

tak to je obrat o 180 stupňů… založ si nový vlákno 8-)

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 23 vzorků V tužebníku 34 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist