Parfém s vůní odvážně nepolapitelnou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xveru
Nováček 4 příspěvky 16.11.12 15:29
Parfém s vůní odvážně nepolapitelnou

Zdravím, Arome znám již delší dobu ale v parfémech jsem začátečník. Dlouhou dobu jsem nosila a milovala vůni In Love Again od YSL. Něž ji přestaly vyrábět zásobila jsem se a nyní mi jí přítel přivezl ze zahraničí v novém flakónku. Děsně jsem se na ní těšila ale jsem bohužel zklamaná. Nevím zda-li má jiné složení či mi již prostě přestala vonět ale bohužel jsem ji shledala příliš sladkou a jednoduchou. Tudíž opět hledám „svou“ vůni. po běhání po parfumeriích a očichávání vzorků jsem se rozhodla definovat si jaká by má vůně vlastně měla být.
Hledám vůni která v sobě má mít dramatičnost a přesto lehkou vzletnost bezstarostnosti
má být
Respektovaná, ale ne vážná.
Dramatická ale zároveň bezstarostná.
Silně ženská ale přesto s dívčím půvabem
Troufalá až drzá ale ne podbízivá
Svůdná a zároveň bezelstně upřímná
Vyjímečná a zapamatovatelná
přesto
svobodná a pomíjívá jako letní déšť
Tak. Vlastně hledám vůni která by byla plná paradoxů ale působila celistvě.
Z toho co jsem zkoušela mi voněla Soir de Lune od sisley ale když jí mám na sobě připadám si jak o 10let starší (je mi 21 let) Pak mi po rozvinutí nesmírně voní Chanel 5 ale nosím ho a vnímám jen jako večerní vůni. Chtěla bych najít něco univerzálnějšího na běžné nošení.
Poradíte? Budu ráda za jakákoliv doporučení. Děkuji.

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Reakce:

naja1
sv. Parfema z Kecálburgu 3792 příspěvků 16.11.12 18:24

Když ti voní pětka, tak zkus No.5 Eau Premiére. Ten je na den i na tvůj věk akorát. Jinak takhle radit je těžké, je lepší si to všechno vyzkoušet. Vůní je mraky a každý máme jiný nos. Pořádně si přečti fórum a recenze na netu a pak vyraž do parfumerie nebo si od někoho vyžádej (kup) vzorečky na vyzkoušení.

Na poličce 23 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 41 vzorků V tužebníku 0 parfémů

kubacis
Nevyléčitelná závislačka 1987 příspěvků 16.11.12 18:34

Tak ten vzletný popis nám je tu stejně k ničemu, jelikož a protože každý má úplně jiný nos. Jediné, co Ti asi tak lze poradit, je ať zabrousíš mezi Chanely, pokud ti tenhle typ vůní sedí. A neustále platí zkoušet zkoušet zkoušet zkoušet. Kdyby ses zeptala na konkrétní vůni, může ti někdo sdělit, jak vyzní (což na tobě může stejně úplně jinak) a aspoň rámcově ji přiblížit, ale z tohohle tvého obecného popisu se nedá dostat nic, respektive mnoho, z kterého ti zřejmě stejně většina nesedne.

Na poličce 26 parfémů 2 miniatury 3 odstřiky 94 vzorků V tužebníku 16 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25855 příspěvků 16.11.12 18:40

Upřímně řečeno, neznám žádnou vůni, která by byla bezstarostná nebo upřímná nebo svobodná… nevím, co si pod tím mám představit a taková adjektiva si spojuji se vším možným jiným jen ne s parfémy :think:
Takže jen na základě informace, že se ti líbí Pětka, ale vnímáš ji jako večerní, bych doporučila to samé co naja1, čili začít vyzkoušením No. 5 Eau Première…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Incognita
Nevyléčitelná závislačka 1031 příspěvků 16.11.12 18:41

Poradila bych ti Quand Vient La Pluie, ta to v sobě všechno má, ale to bys kromě celé rodiny musela přemluvit i výrobce…
Já nedostatečnou zásobu řeším právě tím Numero Cinq.

Na poličce 26 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 2 parfémy

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 16.11.12 20:52

Pokud ti voní No. 5, šla bych do něj, když tak ve verzi EdT, mně se třeba líbí a parfém nedělá ženu starší, to je vžité klišé. No. 5 Eau Premiére je skvělá volba, ale na můj vkus má velmi slabou výdrž. A pokud se ti líbí Eau du Soir, zkus i Eau de Sisley 1, 2, 3 - jsou to luxusní „polévačky“.
Poslední návrh je odvážný, ale to, co popisuješ, pro mě splňuje Coco Chanel.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

alin
sv. Parfema z Kecálburgu 4176 příspěvků 17.11.12 00:19

Ten popis vône v úvodnom príspevku vyzerá ako vystrihnutý z reklamného sloganu, či skôr popisu ..... čo ja viem…nového Huga Bossa alebo čohokoľvek iného.
Tak xveru, šup s príspevkom do vlákna Poraďte, co si mám koupit, bližšie špecifikovať, čo máš približne na mysli a tipov dostaneš určite viac ako v takto založenom vlákne.

EDIT: Nie, nie. To patrí skôr do Blbých dotazov. Tam je to v pohode.

Na poličce 71 parfémů 7 miniatur 55 odstřiků 194 vzorků V tužebníku 12 parfémů

ippolita
Parfémová maniačka 826 příspěvků 17.11.12 00:38

Skus Dolce Vita, Lolita Lempicka, Moschino a Cacharel su docela vzletne posobiace znacky, s nadhladom.

Na poličce 50 parfémů 1 miniatura 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

ijáček  17.11.12 01:13

Varuju tě. S těmito nároky skončíš jako věšina z nás - s množstvím parfémů na poličce a každé ráno bude těžký boj, kterou vybrat dnes:) Já jsem zatím přiznala sedum, ale je jich dvanáct a mohlo by být ještě víc:)

Jak já toužím po signature vůni:(

Nicméně, jestli máš ráda Chanel a jsi mladá, zkus Coco Mademoiselle.

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5088 příspěvků 17.11.12 08:04

Poradit lze jedině takto: pročti si postupně celé Arome.

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

ajrin
Znalkyně 307 příspěvků 17.11.12 12:20

Dojem „plný paradoxů, ale zároveň celistvý“ vě mě budí Poison. Hlavně tedy Hypnotic. Jinak je to těžký, obzvlášť pojem „svobodný parfém“…by mě zajímalo jak voní ten nesvobodný… :think:

Na poličce 13 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 25 vzorků V tužebníku 8 parfémů

74SLena
Nevyléčitelná závislačka 1717 příspěvků 17.11.12 17:54

Respektovaná, ale ne vážná. - kašmírové dřevo
Dramatická ale zároveň bezstarostná. - pačuli
Silně ženská ale přesto s dívčím půvabem - jasmín
Troufalá až drzá ale ne podbízivá - růže
Svůdná a zároveň bezelstně upřímná - fialka
Vyjímečná a zapamatovatelná - grapefruit
přesto
svobodná a pomíjívá jako letní déšť - rybízový lístek

mě vychází - Eve - Jil Sander

Na poličce 85 parfémů 11 miniatur 28 odstřiků 39 vzorků V tužebníku 1 parfém

xveru
Nováček 4 příspěvky 19.11.12 10:25

Všem děkuji za reakce. Chápu že můj dotaz není úplně konkrétní a chytrý. Určitě vykouším No.5 Eau Premiére a Eve. Jinak například Poision je na mě velmi výrazná vůne ač mi voní. Vlastně také nevím jak voní nesvobodný parfém :lol: Ale některé vůne ve mne vyvolávají pocit volnosti a svobody rovněž určité „rozevlátosti“. Jinak Arome postupně pročítám a snažím se vzdélávat i tříbit nos :D

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Anouk
Učednice 186 příspěvků 22.11.12 09:47

Mě napadá L'Essence od Balenciagy nebo některá z řady Merveilles od Hermes.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 11 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist