Parfém + slunce = pigmentové skvrny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucienna
Učednice 138 příspěvků 26.03.10 11:35
Parfém + slunce = pigmentové skvrny?

Mám se obávat používat vůně na kůži, když se vystavuju slunečnímu záření? Dneska se mi na krku, v místě, kde jsem vůni aplikovala udělaly podivný skvrny a byla jsem nějakou dobu na sluníčku, tak mě napadlo, jestli to není z toho…

Na poličce 16 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.03.10 11:50

Mě se tedy vysloveně pigmentové skvrny nedělají.
Ale kombinace sluníčko+parfém+pot mi způsobuje někdy červené fleky na místě navonění (voním se zásadně jen z každé strany krku a do vlasů). Takže mám pak na krku červené fleky (které vypadají jak cucfleky :roll: ) a svědí to strašně. Jediným řešením je umýt, usušit, natřít nějakou uklidňující mastí nebo gelem a 2-3 dni se vonět jen do vlasů a na jiné části těla.

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 26.03.10 11:55

Mě by zajímalo, co dělá tu neplechu - skvrny, fleky, zarudnutí. Taky se bojím v létě používat na tělo. Myslíte, že parfémovaná mlíka ty skvrny nedělají? Přece jen tam parfémové složky jsou, ale zas to není v lihu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 11:59

Líh nevadí, ten se odpaří. Problémové můžou být některé parfemové složky. Některé můžou zvýšit fotosensitivitu. Třeba bergamot

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 12:01

Essential oils that may cause sun sensitivity:

* Angelica * Bergamot * * Bitter orange (cold pressed) * Cumin * Dill * Grapefruit (cold pressed) * Lemon (cold pressed as well as distilled) * Lemon verbena * Lime (cold pressed as well as distilled) * Orange * Mandarin * Tagetes * Tangerine (cold pressed) * Yuzu

…já pořád říkám, že citrusovky v létě ne-e! :-D

Z jiného zdroje:

Bergamot Carrot Seed Cinnamon Leaf
Eucalyptus Citriodora Grapefruit Lemon
Lemongrass Lemon Verbena Lime
Mandarin Red Orange Tangerine

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 26.03.10 12:05

Ano, o bergamotu jsem slyšela. Takže třeba Shalimar bych na sebe stříkat neměla. Ale co to mlíčko, to se přece rozetře… nevím, mohla bych to vyzkoušet…na někom :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 12:08

Camellia: Když to rozetřeš na tu část těla, kterou nebudeš vystavovat slunci, tak by to mělo být O.K.
Ono to způsobuje spíš podráždění a zarudnutí než pigmentové skvrny. A možná jak u koho.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.03.10 12:12
shanin píše:
Líh nevadí, ten se odpaří. Problémové můžou být některé parfemové složky. Některé můžou zvýšit fotosensitivitu. Třeba bergamot

A já si vždycky myslela, že je to tím lihem (a že proto se vyrábějí letní bezalkoholové verze) - díky, zase jsem chytřejší.

Na poličce 46 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 113 vzorků V tužebníku 20 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 12:17

Tak někdo může být na líh citlivý obecně. Ale letní bezalkoholová verze… :conf: To mi zavání spíš nějakým reklamním trikem.

Lucienna
Učednice 138 příspěvků 26.03.10 13:24
jerry píše:
shanin píše:
A já si vždycky myslela, že je to tím lihem (a že proto se vyrábějí letní bezalkoholové verze) - díky, zase jsem chytřejší.

Aha, to jsem si taky myslela…

Mám na sobě Si Lolitu, bergamot v ní je, tak by to mohlo být tím.

Můžou tedy parfémy v kombinaci se sluncem způsobit pigmentový skvrny? Vždycky jsem to četla jenom v nějakých pochybných článcích, tak nevím…

Na poličce 16 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23751 příspěvků 26.03.10 14:26

Mě se to ještě nestalo.

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

bianca9
Znalkyně 282 příspěvků 26.03.10 15:57

a kam v létě nejčastěji aplikujete parfém…také se mi někdy nějaká ta skvrna objeví

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 44 odstřiků 66 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23751 příspěvků 26.03.10 16:10

Já stejně jako v zimě. Dekolt, obě strany krku a vlasy. Navíc, pokud jsou odhalená, tak i ramena a podkolení jamky. :P

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 17:16
Lucienne píše:
jerry píše:
shanin píše:
Můžou tedy parfémy v kombinaci se sluncem způsobit pigmentový skvrny?
Já myslím, že stát se to může. Ale osobní zkušenost s tím nemám.

maxandy
Znalkyně 287 příspěvků 26.03.10 17:59
jerry píše:
Mě se tedy vysloveně pigmentové skvrny nedělají.
Ale kombinace sluníčko+parfém+pot mi způsobuje někdy červené fleky na místě navonění (voním se zásadně jen z každé strany krku a do vlasů). Takže mám pak na krku červené fleky (které vypadají jak cucfleky :roll: ) a svědí to strašně. Jediným řešením je umýt, usušit, natřít nějakou uklidňující mastí nebo gelem a 2-3 dni se vonět jen do vlasů a na jiné části těla.

Jsem na tom úplně stejně. Na místě střiku se mi dělají skvrnky, které svědí jako čert :bang: Také to řeším mastičkou na ekzémy.

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist