Parfém + slunce = pigmentové skvrny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucienna
Učednice 138 příspěvků 26.03.10 11:35
Parfém + slunce = pigmentové skvrny?

Mám se obávat používat vůně na kůži, když se vystavuju slunečnímu záření? Dneska se mi na krku, v místě, kde jsem vůni aplikovala udělaly podivný skvrny a byla jsem nějakou dobu na sluníčku, tak mě napadlo, jestli to není z toho…

Na poličce 16 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.03.10 11:50

Mě se tedy vysloveně pigmentové skvrny nedělají.
Ale kombinace sluníčko+parfém+pot mi způsobuje někdy červené fleky na místě navonění (voním se zásadně jen z každé strany krku a do vlasů). Takže mám pak na krku červené fleky (které vypadají jak cucfleky :roll: ) a svědí to strašně. Jediným řešením je umýt, usušit, natřít nějakou uklidňující mastí nebo gelem a 2-3 dni se vonět jen do vlasů a na jiné části těla.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 20 parfémů

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 26.03.10 11:55

Mě by zajímalo, co dělá tu neplechu - skvrny, fleky, zarudnutí. Taky se bojím v létě používat na tělo. Myslíte, že parfémovaná mlíka ty skvrny nedělají? Přece jen tam parfémové složky jsou, ale zas to není v lihu.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 11:59

Líh nevadí, ten se odpaří. Problémové můžou být některé parfemové složky. Některé můžou zvýšit fotosensitivitu. Třeba bergamot

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 12:01

Essential oils that may cause sun sensitivity:

* Angelica * Bergamot * * Bitter orange (cold pressed) * Cumin * Dill * Grapefruit (cold pressed) * Lemon (cold pressed as well as distilled) * Lemon verbena * Lime (cold pressed as well as distilled) * Orange * Mandarin * Tagetes * Tangerine (cold pressed) * Yuzu

…já pořád říkám, že citrusovky v létě ne-e! :-D

Z jiného zdroje:

Bergamot Carrot Seed Cinnamon Leaf
Eucalyptus Citriodora Grapefruit Lemon
Lemongrass Lemon Verbena Lime
Mandarin Red Orange Tangerine

Camellia
Nevyléčitelná závislačka 1712 příspěvků 26.03.10 12:05

Ano, o bergamotu jsem slyšela. Takže třeba Shalimar bych na sebe stříkat neměla. Ale co to mlíčko, to se přece rozetře… nevím, mohla bych to vyzkoušet…na někom :conf:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 12:08

Camellia: Když to rozetřeš na tu část těla, kterou nebudeš vystavovat slunci, tak by to mělo být O.K.
Ono to způsobuje spíš podráždění a zarudnutí než pigmentové skvrny. A možná jak u koho.

jerry
sv. Parfema z Kecálburgu 13392 příspěvků 26.03.10 12:12
shanin píše:
Líh nevadí, ten se odpaří. Problémové můžou být některé parfemové složky. Některé můžou zvýšit fotosensitivitu. Třeba bergamot

A já si vždycky myslela, že je to tím lihem (a že proto se vyrábějí letní bezalkoholové verze) - díky, zase jsem chytřejší.

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 12 odstřiků 102 vzorků V tužebníku 20 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 12:17

Tak někdo může být na líh citlivý obecně. Ale letní bezalkoholová verze… :conf: To mi zavání spíš nějakým reklamním trikem.

Lucienna
Učednice 138 příspěvků 26.03.10 13:24
jerry píše:
shanin píše:
A já si vždycky myslela, že je to tím lihem (a že proto se vyrábějí letní bezalkoholové verze) - díky, zase jsem chytřejší.

Aha, to jsem si taky myslela…

Mám na sobě Si Lolitu, bergamot v ní je, tak by to mohlo být tím.

Můžou tedy parfémy v kombinaci se sluncem způsobit pigmentový skvrny? Vždycky jsem to četla jenom v nějakých pochybných článcích, tak nevím…

Na poličce 16 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 7 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24002 příspěvků 26.03.10 14:26

Mě se to ještě nestalo.

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů

bianca9
Znalkyně 282 příspěvků 26.03.10 15:57

a kam v létě nejčastěji aplikujete parfém…také se mi někdy nějaká ta skvrna objeví

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 44 odstřiků 66 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 24002 příspěvků 26.03.10 16:10

Já stejně jako v zimě. Dekolt, obě strany krku a vlasy. Navíc, pokud jsou odhalená, tak i ramena a podkolení jamky. :P

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 21 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 23 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 26.03.10 17:16
Lucienne píše:
jerry píše:
shanin píše:
Můžou tedy parfémy v kombinaci se sluncem způsobit pigmentový skvrny?
Já myslím, že stát se to může. Ale osobní zkušenost s tím nemám.

maxandy
Znalkyně 287 příspěvků 26.03.10 17:59
jerry píše:
Mě se tedy vysloveně pigmentové skvrny nedělají.
Ale kombinace sluníčko+parfém+pot mi způsobuje někdy červené fleky na místě navonění (voním se zásadně jen z každé strany krku a do vlasů). Takže mám pak na krku červené fleky (které vypadají jak cucfleky :roll: ) a svědí to strašně. Jediným řešením je umýt, usušit, natřít nějakou uklidňující mastí nebo gelem a 2-3 dni se vonět jen do vlasů a na jiné části těla.

Jsem na tom úplně stejně. Na místě střiku se mi dělají skvrnky, které svědí jako čert :bang: Také to řeším mastičkou na ekzémy.

Na poličce 56 parfémů 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist