Parfém x styl oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 20.07.11 12:03
Parfém x styl oblečení

doufám, že tady takové téma ještě není :whistle:

Zajímalo by mě, jestli nosíte spíš vůně „ladící“ s oblečením, nebo naopak se snažíte „jít do kontrastu“…
Na své poličce mám několik vůní, které jsou zmiňovány ve vláknu „pro staré báby“ nebo jak se to jmenovalo :wink: …třeba L´Air du Temps, L´Heure Bleue, Mitsouko…a obléct si k tomu něco trošku retro, okamžitě si připadám jak stará mladá …takže tohle jsou vůně, kterým podle mě spíš sluší kontrast…
Ale třeba taková Samsara, Coco (takové ty ultraženské )…ty se mi líbí jen s patřičně sladěným oblečením, a vůbec s patřičně sladěnou osobností…

Jak to máte vy? 8)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

Tequila
Parfémová maniačka 605 příspěvků 20.07.11 12:23

zrovna nedávno jsem o tom taky přemýšlela :) že asi všechny moje parfémy neladí s tím, co mám na sobě, používám vůně, které se mi líbí, celkem k čemukoli, ale ani si nejsem jistá, jestli dokážu odhadnout, co k čemu „ladí“ :)

Na poličce 23 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 24 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 20.07.11 12:33

…podle mě -
vůně ladí především s tím, jak se nositelka momentálně cítí…
No a některé to umí doladit i oblečením a některé moc ne…
(ať už se jedná o vystižení jakési podstaty vůně korespondující s oblečením a nebo naopak - záměrný konstrast - oblečení x vůně, kdy ta vůně je „nad“ oblečením = vyjadřuje rozpoložení…) …jj, už to zase prožívám… :twisted: 8) :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

janali
Nevyléčitelná závislačka 1537 příspěvků 20.07.11 12:43

no u mňa rozhodne neladí skoro nikdy :mrgreen:

zvyknem hodiť na seba tričko, rifle (už 3-4 roky tie isté, lebo „lepšie som nenašla“), a ak si náhodou spomeniem a som veľmi dobre naladená, tak aj nejaké nie príliš veľké náušnice či náramok. na nohy tenisky alebo baleríny. na hlavu dosť často osie hniezdo, lebo aj keď mám niečo upravenejšie, po 5 miunútach sa to rozpadne :mrgreen: Ale práve Arome ma naučilo, že to veľa milovníčok kvalitných vôní robí podobne, a naopak krásne vyladené ženy nosia Escadu a Addidas :)

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 95 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 20.07.11 12:58

janali - závidím postoj „mám to na háku“..to já právě neumím… :conf: :wink:

Spíš jsem ale měla na mysli třeba tento konkrétní příklad, teď mluvím o sobě:

L´Air du Temps k sukni a halence = nuda…ale L´Air du Temps k úzkým kalhotám, třeba obyč bílé tričko, kožená bundička, vyčesané vlasy - v tom se cítím mnohem líp a líbí se mi právě ten kontrast „slušňácké“ vůně a nedbalého vzhledu…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 20.07.11 13:33

…no dyť jo :wink: …jak janali, tak protea… :D

To je to vnitřní rozpoložení, resp. neznamená, že když - teoreticky - neladí oblečení k vůni, že to neladí celkově. :wink: Vlastně je to jakýsi popis, celkové vyjádření nositelky…
(jo, L´Air du Temps + akurátní šatky pod kolena = nuda, ale ten druhý případ, co zmiňuje protea = to už je kontrast a min nuda ne, spíš přechod do šik elegance či až do decentní sexy provokace…
Ale dají se vzít i takové šaty, kdy to ani s L´Air du Temps nuda nebude… :whistle: )

No a to, co popisuje janali - to je normální. Teda mně to přijde normální, resp. také se voním tím, na co mám chuť. A jestli mám tepláky nebo elegantní halenku, nerozhoduje.

V podstatě ve velmi málo případech řeším, aby použitá vůně byla „vhodná“(?). :D

Renama
sv. Parfema z Kecálburgu 2318 příspěvků 20.07.11 13:46

Miru vystihla i můj styl vonění se - voním se hlavně s tím, na co mám náladu a chuť. Oblečení nějak neřeším.

Najdou se ovšem situace kdy trochu zvážím zda se navonět trochu decentnějším parfémkem. A nebo když mám náladu ( a je to opět o náladě) a beru si na sebe něco mimořádně slušivého, chci to i podtrhnout vůní a nebo ta vůně je jakousi tečkou. :wink: Takže mi je pak fajn se vším všudy.

Na poličce 41 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 16 vzorků V tužebníku 16 parfémů

Zyra
sv. Parfema z Kecálburgu 5311 příspěvků 20.07.11 13:49

Janali - par krat sme sa videli a vzdy bola upravena a mala dokonaly makeup a uces tiez posobil upravne :wink:

Tak napr. ja mam dnes COCO a mam vynimocne v praci rifle a tricko a baleriny a citim sa dobre. Mala som na nu chut aj pre pocasie aj preto ze mi uz chybala.

Ked rano vyberam vonu podla chute a nalady zvycajne nevaham.

Ked vyberam podla oblecenia tak sa rozhodujem dlhsie…co by sa asi tak hodilo, ktora vona by podciarkla a zvyraznila celkovy vzhlad.

Na poličce 30 parfémů 15 miniatur 9 odstřiků 43 vzorků V tužebníku 5 parfémů

shanin
sv. Parfema z Kecálburgu 3793 příspěvků 20.07.11 16:05

Já si vezmu v podstatě cokoliv k čemukoliv. Jenom mi moc nesedí to, co už tu bylo zmíněno - slušňácký ohoz a k tumu „slušňácká“ vůně. Připadám si jako nějaká upjatá snaživka. Takže aldehydy spíš k džínům, k šedému kostýmku něco hravějšího. Třeba červené boty a Hypnotic. :-)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 29 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 20.07.11 16:15

Já v to mám celkem jasno: Chanely ke kostýmkům, Guerlainy gurmánky elegantní, ale hravé oblečení, Dune letní oblečení - šaty, overal, Insolence a podobné sladší vůně k rifle, riflová sukně, kožená bunda. Do posilovny něco nezabijáckého ze vzorku (např. Hiver).

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 20.07.11 16:58

Já se voním podle nálady. Přemýšlím spíš nad vůní, než nad oblečením, dost často nosím džíny a tričko…ale zase, když už jdu za kočku, tak se nad vůní zamýšlím mnohem víc. Když už teda investuju nějakou invenci do oblečku, ať to nějak ladí :wink:

Ale obecně…asi to parfémem nějak dorovnávám. Čím víc se oblečením blížím podobě orvaného pankáče či bezdomovce, v lepším případě chudé studentky, tím elegantnější a výraznější vůni si beru. Ke slušnýmu oblečení můžu nosit i svěženky (ale ty nosím i do přírody či k polním pracem, tak těžko říct).....a když se mi přihodí sexy obleček, většinou si k tomu beru pánskou voňavku. To už jó musí bejt specielní příležitost, abych měla elegantní oděv i vůni i líčení 8) :lol:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

albeni1  20.07.11 18:18

Mě by zajímalo, co se podle vás hodí k etno věcem.
Ale ne styl lesana, pochopitelně. Myslím tím úpravnější verzi + takový jeden nebo dva kousky oblečení, ne celý háv ala Tibet.
Prostě volná bavlněná košile, kalhoty, náramky. Výrazné náušnice (když nejsou náramky). Aspoň jedna věc pěkně barevná.
Většinou když se na to lidí ptám, radí Opium :conf:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 20.07.11 18:22

Takhle na první nápad.....Samsara, Parfum Sacre, Bois d'Armenie..... .....ale to právě těžko říct, záleží na nositeli a příležitosti :wink:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 20.07.11 18:23

…příliš obecné… 8)

…přihoď foto, k tomu si představíme ty etno věci(v kombinaci s džínami.?.) a tipy budou :wink: :D

drobececek  20.07.11 18:25

Nijak zvlášť to neřeším, ale (pod)vědomě si na to alespoň trochu pozor dávám.

Tak např. Amarige Mariage nejčstěji a nejraději nosím spolu s bílými letními šaty, Poison v kombinaci s koženým křivákem, k Organze zvolím elegantní košili a k La Mome naopak romantickou halenku.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist