Parfém zanechávající voňavý obláček, píše se rok 2000

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Adorata
Učednice 218 příspěvků 18.02.16 19:45
parfém zanechávající voňavý obláček, píše se rok 2000

Pomozte prosím nalézt parfém… tehdy na škole mezi lety 2000-2004 … naše češtinářka zanechávala za sebou na chodbách krásnou parfémovou stopu, tipovala bych něco ve stylu Chanel, ale tohle bylo něco neokázalého, velice promyšleně zamíchané mistrovské parfémové dílo, nic přeslazeného (možná lehce do sladka), nic ryze kořeněného, nic orientálního nic umělého a laciného, nebyla to svěženka, ani ovocenka. Akorát, že už je to tak dávno, že …no zkrátka tehdy jsem ještě neuměla jednotlivé složky dešifrovat. A ani se mi nevybavuje, že by nějaká ze složek zvlášť vyčnívala. Který parfém byl tehdy oblíbený? Také se zeptám, je nějaký velice kvalitní parfém, který se od té doby přestal vyrábět? Moc děkuji za všechny vaše příspěvky:).

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 6 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Jitka77
Parfémová maniačka 891 příspěvků 18.02.16 20:21

Indicie neodpovídají na sto procent, ale pro jistotu bych prověřila, jestli to nebyla Poeme (nechat rozvonět, zkraje je sladší).

Na poličce 26 parfémů 4 miniatury 12 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Adorata
Učednice 218 příspěvků 18.02.16 20:51

@Jitka77 Aha, děkuji, ta by to možná mohla být, zkoušela jsem zatím jen ze vzorku na kůži, ale přezkouším ji na oblečení přímo z flakonu. Jen aby nebyla od té doby nějak necitlivě reformulována.

Adorata
Učednice 218 příspěvků 18.02.16 21:08

No, sladce květinová, tak by se mooožná dala popsat, zkoušejte klidně další návrhy, budu moc ráda, díky:)

mmaat
sv. Parfema z Kecálburgu 6691 příspěvků 18.02.16 21:20

@Adorata a z čeho soudíš, že se od té doby přestala vyrábět?
Co třeba Trèsor?

Na poličce 61 parfémů 1 miniatura 28 odstřiků 291 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Adorata
Učednice 218 příspěvků 18.02.16 21:26

@mmaat protože jsem na ni zatím nenarazila :D , tak se jen obavám, aby se nestalo, že už se třeba nevyrábí, prostě pořádně vyzkouším vše z vašich návrhů :kytka: a snad ji najdu a půjde sehnat

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 18.02.16 22:37

V té době to mohl být i některý z moschusů od Nervalu, a ty se skutečně už nevyrábí.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

Adorata
Učednice 218 příspěvků 19.02.16 08:22

Trèsor asi ne, to je už moc sladký a ovocný:)
Nerval používala moje mamka, měla Wild Love. Nevím však jak voněly ty ostatní, jestli podobně, tak to taky nebylo ono.

Magda
Nevyléčitelná závislačka 1112 příspěvků 19.02.16 09:40

@bab58
Taky mě napadl Moschus - sama jsem jich měla několik, nosila je i maminka a teta.
O tetě jsem věděla, že šla přede mnou z práce, i když už seděla 10 minut v autobuse - voněla se do vlasů a tam to drželo věky!

Na poličce 51 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 40 vzorků V tužebníku 3 parfémy

zdensy
sv. Parfema z Kecálburgu 4735 příspěvků 19.02.16 09:48

@Adorata , a co vyhledat učitelku a zeptat se jí? :kytka:

Na poličce 30 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Adorata
Učednice 218 příspěvků 19.02.16 10:01

to se obávám, že by bylo jako hledat jehlu v kupce sena:-), to už je snad jednodušší najít ten parfém.

vanity
Parfémová maniačka 870 příspěvků 19.02.16 13:00

@zdensy to je trefa :palec:

Na poličce 19 parfémů 4 miniatury 10 odstřiků 50 vzorků V tužebníku 2 parfémy

bab58
sv. Parfema z Kecálburgu 6507 příspěvků 19.02.16 19:29
@zdensy píše:
@Adorata , a co vyhledat učitelku a zeptat se jí? :kytka:

Je to už přece jen spousta let a znám hodně ženských, kterým je jedno čím se navoní a vůbec neřeší, jestli je to vodička za pár korun z drogerie nebo drahý parfém, takže na to bych nesázela, … stejně postižených nosů, jako se sešlo na tomto webu, jsme sotva jedna z padesáti.

@Magda Měla jsem Moschusy všechny, M.Cool to byla elegance, docela se držel u těla, … Indian byl živočišný oblak, nádherně smyslná vůně, … Green, Wild, Exotic byly krásné, … Magic by mohl odpovídat tomu nezapomenutelnému obláčku, neboť i v mém okolí na něj vzpomíná nejen dcera, ale je často zmiňovaný ve vzpomínkových diskusí.

@Adorata … a zkoušela jsi Lancom Magie Noire, … Cacharel Lou Lou, nebo Anais Anais L'Original, nebo Eden, … v té době byly IN.

Na poličce 6 parfémů 47 miniatur 11 odstřiků 116 vzorků V tužebníku 7 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25883 příspěvků 19.02.16 19:54
@Adorata píše:
Pomozte prosím nalézt parfém… tehdy na škole mezi lety 2000-2004 … naše češtinářka zanechávala za sebou na chodbách krásnou parfémovou stopu, tipovala bych něco ve stylu Chanel, ale tohle bylo něco neokázalého, velice promyšleně zamíchané mistrovské parfémové dílo, nic přeslazeného (možná lehce do sladka), nic ryze kořeněného, nic orientálního nic umělého a laciného, nebyla to svěženka, ani ovocenka.

Třeba to byla její signature, tak, jak to popisuješ je to i možné, takže pokud vůni nenosí dodnes, vzpomněla by si. Na tvém místě bych se rozhodně pokusila ji vyhledat a zeptat se jí. Věřím, že by ji takový dotaz - kompliment po letech - velmi potěšil. V dnešní době mi připadá snadnější někoho najít (pokud znáš jméno, povolání) než se dopátrat toho, která vůně to mohla být. V úvahu jich připadá obrovské množství a některé z nich jsou více či méně pozměněné. V tom období byly velmi oblíbené například vůně: Envy (Gucci), Jaipur (Boucheron), Hiris (Hermes), Rouge (Hermes), Nu (YSL), Premier Jour (Nina Ricci), Fragile (Jean-Paul Gaultier), Allure (Chanel)… to jsou vůně, které vznikly v období kolem 2000. Ale mohlo jít i o vůni, která vznikla o pár (nebo hodně) let dřív a tím se ten okruh velmi rozšiřuje. Najdi tu paní, začíná mě zajímat, co to bylo! :D

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Rosa N.
Nevyléčitelná závislačka 1630 příspěvků 19.02.16 21:57

já myslím, že to mohla být Extravagance http://www.arome.cz/…ce-damarige/ já si svou první koupila v r. 1999 a v te době to byla opravdu hodně luxusní záležitost a opravdu KAŽDÝ se za tou vůní otočil. Mnoho mých kamarádek si ji chtělo pořídit, ale ta cena v poměru k platům tehdy, byla vysoká. Ja si prostě myslím, že by to mohla být ona. Byla i na tehdejší dobu jiná.
Taky bych se ráda dozvěděla, která vůně to byla. ;)

Na poličce 96 parfémů 58 miniatur 314 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 25 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist