Parfémové desatero podle Le Critique de parfum

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fleur  19.02.12 11:09
Parfémové desatero podle Le Critique de parfum

Příspěvek upraven 29.07.14 v 19:21

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 19.02.12 11:18

Perfektní, se vším souhlasím, ale těch rukou se asi nevzdám.

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

Fleur  19.02.12 11:23

Je fakt, že ve francouzských parfumeriích po kladné odpovědi na otázku, zda chci vůni vyzkoušet, většinou následovala sprcha od hlavy k patě (s výjimkou SL v Palais Royal, kde mi kápli do dekoltu a za ucho) :lol: . V českých parfumeriích je stále k vidění smutný výjev, kdy potenciální zákaznice po jednom cvrknutí na zápěstí zoufale třou ruce o sebe, jakoby stíraly los.

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 19.02.12 11:29

chápu, že to asi patří do blbých dotazů - ale jak mám teda správně zkoušet parfém? a co je to špatně dávkovaná aplikace? (ok, asi málo nebo moc - ale to mám jak vyvěštit?)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

albeni1  19.02.12 11:35

Na ruce budu zkoušet i nadále, protože kde jinde, že :think:
S tím hledáním náhradní vůně místo jiné mají pravdu, ale v některých případech to ztráta času není a opravdu se dají najít dost podobné kusy. Ne stejné, ale podobné ano, a to někdy stačí, pokud člověk nemá zas tak velké požadavky, což většina lidí nemá.

S ideou parfémového „šatníku“ naprosto souhlasím :)

Příspěvek upraven 19.02.12 v 11:36

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 19.02.12 11:35

Na předloktí nosím vůně i normálně prostě proto, že se mi zrovna tam nejlíp rozehřejí a rozvoní. Tak proč je tam netestovat? Stříkat na oblečení lze samozřejmě také, ale všichni víme, že se to na látce rozvoní jinak než na kůži.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

barbucha  19.02.12 11:43
Fleur píše:
Je fakt, že ve francouzských parfumeriích po kladné odpovědi na otázku, zda chci vůni vyzkoušet, většinou následovala sprcha od hlavy k patě (s výjimkou SL v Palais Royal, kde mi kápli do dekoltu a za ucho) :lol: . V českých parfumeriích je stále k vidění smutný výjev, kdy potenciální zákaznice po jednom cvrknutí na zápěstí zoufale třou ruce o sebe, jakoby stíraly los.

No jo, ale s tou sprchou vyzkoušíš jen jeden jedinej parfém za den! 8o
A já si taky někdy třu ta zápěstí - že jako urychlím to rozvíjení…

A rozhodně nesouhlasím s tezí, že k žádnýmu parfému neexistuje ekvivalent - co zrovna naše vlákno Podobný vůně, he? :twisted:

Fleur  19.02.12 11:45

S tou tezí já naopak souhlasím - mockrát jsem se pokoušela najít náhradníka za příliš drahou, nedostupnou či již neexistující vůni a nikdy to nebylo stoprocentně ono.

barbucha  19.02.12 11:48

Tak nejsou ke všem, to je jasný… a možná k těm exkluzivním to nejde, neboť by pak už právě nebyly exkluzivní :mrgreen:

dzona
sv. Parfema z Kecálburgu 2192 příspěvků 19.02.12 11:48

Co má človek rád, to chce mít přesně tak, jak to bylo, s každým detailem. Proto bych taky náhradníka nehledala, ty rozdíly pak musí rušit.

Na poličce 28 parfémů 8 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23742 příspěvků 19.02.12 11:48

Souhlasím téměř se vším. Formulováno vtipně a trefně, nicméně zkoušek na rukou a zápěstí se také nevzdám - prostě mi to takto vyhovuje. :)
Dále možnost nahrazení například drahého parfému levnějším „ekvivalentem“ také nepovažuji za nemožnou.
A stejně jako albeni se mi velmi líbí teze parfémového šatníku. :palec:

Na poličce 69 parfémů 0 miniatur 23 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

barbucha  19.02.12 11:56

Ale jinak dobrý, Fleur! :palec:
Zejména s tím Renoirem… na tom něco bude, musím si na to dát při nejbližším zkoušení pozor :lol:

E.Evulenka
sv. Parfema z Kecálburgu 2712 příspěvků 19.02.12 12:03

Hledání ekvivalentního parfému je něco jako hledání podobného muže. Mně by se také líbilo mít doma v ložnici Seana Paula , ale jeho hledáním se opravdu nezdržuju a jsem spokojená s originálem, co mám doma. :srdce:
A tohle desatero se mi moc líbí , hlavně ta část o šatníku.

Na poličce 31 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 19.02.12 12:11

Tezí o šatníku si již delší dobu docela dobře zdůvodňuju potřebu všech mých parfémů, co mám (a hlavně těch nových).

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25852 příspěvků 19.02.12 12:18

Díky Fleur! Souhlasím prakticky se všemi body. A k testování… taky nejdřív testuju na zápěstí, ale to je jenom takové povrchní seznámení, první dojmy, výsledkem čehož je spíš nekonkrétní představa o typu vůně, a ať se mi v téhle fázi vůně líbí nebo nelíbí, nemám pocit, že ji znám. Proto o ní ani nejsem schopná nic moc napsat, anebo když, tak zdůrazňuji, že se jedná o první dojmy. Abych se s vůní seznámila a případně ji chtěla mít doma, k tomu se s ní potřebuji opravdu dvakrát, třikrát normálně navonět a strávit s ní den.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist