Parfémové krajové obyčeje a preference

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbucha  08.07.13 12:58
Parfémové krajové obyčeje a preference

Inspirovala mě @Fleurparfémovým místopisem… a náhodou jsem narazila na podobné téma na Perfume of Life, tak vyzobávám poznatky domorodců (rezidentů) :lol:

Řecko
Extrémně populární je Aromatics Elixir, dále Light Blue, No. 19 je taky stále oblíbená.
Ačkoliv se parfémy hojně používají a dají se detekovat doslova všude, tak navonění přeslazenou a příliš hutnou voňavkou vede ke kritice, neboť svědčí o špatných způsobech a vůbec pokleslém vkusu nositelky - přičemž označení „svěží“ jest naopak nejvyšším komplimentem :lol:

Austrálie
Coco Mademoiselle, Miss Dior Cherie a Light Blue obecně, sladké ovocenky pro mládež (Pink Sugar, Jessica Simpson Fancy).
Velice úspěšná je Red Door.

Staten Island, NY
Aromatics Elixir, Angel a Miss Dior Cherie.

Pisatelka z Dánska naopak závidí všem zúčastněným, neboť ona ve svém okolí necítí nikdy nic :twisted:

Přidala bych se tímto ke kritice Skandinávie, protože ve Švédsku buď potkávám nějaký slaďárny (mladý holky), byť ne zrovna ty nejlacinější, když už (La Vie Est Belle, Kenzo Flower a Amour apod.)… nebo občas v centru narazím na evidentně luxusní a drahej závan něčeho extra sofistikovanýho (takže ani nevím o co jde :twisted: ), ale skutečně jen občas.

Máme mezi námi taky členky, žijící v zahraničí - tak se podělte, co se nosí „u vás“, a jaké zvyklosti tam vládnou!

Reakce:

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 08.07.13 13:20

Jih Francie, Cote d'Azur - je jedno co, hlavne HODNE a CASTO :) Je tu vedro a vlhko (pres 60procent), parfem rychle mizi. Neustale se prikrmuje. NIKDY jsem tu nepotkala cloveka co smrdi potem, ani v obchode ani v MHD. Mlady holky La Petite Robe Noire, La vie est belle, vsechen Shalimar, Lempicka a Reminiscence. Pracujici damy v kostymkach Chanel, Guerlain, letni polivacky od Diora. Starsi damy Rykiel, Sisley a vsechny mozny druhy kolinskejch.
Jinak vzdycky upraveny vlasy, nehty na rukou i nohou a vyrazny rtenky. Vyrazny sperky a kvalitni kabelka.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3610 příspěvků 08.07.13 13:24

@Ef
Jó, to se někdo umí přestěhovat :lol:

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 08.07.13 13:27

@dynda Vsechno ma svuj rub a lic ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ica1973
Nevyléčitelná závislačka 1459 příspěvků 08.07.13 17:07

@barbucha
Aromatics Elixir sa nezdá… zatiaľ som neskúsila - stačili mi komentáre a recenzie o tom aký je hmm - „špecifický“ . Asi by to chcelo vzorku :think:

Na poličce 42 parfémů 4 miniatury 12 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Fleur  08.07.13 18:19

@barbucha , díky!

Moje zkušenosti s obyvateli Paříže (nikoliv turisty): voní se a voní! To je asi ten nejpodstatnější rozdíl, který je okamžitě cítit. Vzhledem k tomu, že jejich „drogérkovkami“ byly často kolínské od Roger et Gallet či YR; v každé rodině se našel alespoň někdo, kdo používal Mitsouko, Cristalle, Diorellu, je jasné, že jejich parfémová tolerance je podstatně vyšší než kupříkladu ta naše.

barbucha  08.07.13 20:25

@Fleur
Asi nehrozí, že by snad cestujícího v metru napadlo někoho sprdnout, že moc voní, co? :mrgreen:

elisa
Parfémová maniačka 584 příspěvků 09.07.13 11:07

Moje parfémové zkušenosti z Ruska jsou omezené, moje rodina se pohybovala v kruzích intelektuálů a byla jsem velmi mladá. Každá slečna v mém okolí používala něco dívčího, byla velmi populární Laura Biagiotti - Laura. Pokud rodina neměla na parfémy, dívky si sháněly alespoň voňavé deodoranty. :-) (To se týká ve věku 16-18). Dospělé ženy měly bohaté políčky - i darovat parfémy je běžným zvykem a nevolí se to nejlevnější. Nejčastěji jsem na poličkách viděla Magie Noire, Joy, No. 5 edp, Palomu Picasso, Shalimar, Coco Mademoiselle (v různých obdobích). Teď když navštívím kamarádky v Kyjevě (věk - okolo 30, povolání - redaktorky, novinářky), vídám u nich doma 3-4 parfémy. Nejčastěji nějaké fresh od Kenzo, Issey Miyake, Lancome. Parfémové komunity fungují jako arome. Ve městech, řekla bych, každá žena má aspoň nějaký parfém - i přírodní typy - i kdyby na chleba nebylo. :-) Přístup k niché je klidnější: vše se prodává v běžných parfumériích: i Lutens, i Bond, i Tom Ford, i LArtisan, i Histoires de Parfums, i Montálky - není to tím pádem tak výjimečné. Působilo to na mě tak, že běžné kupující k tomu mají spíš nedůvěru - protože to je něco, co neznají z reklam. :-)

Na poličce 19 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

barbucha  09.07.13 13:05
@elisa píše:
Přístup k niché je klidnější: vše se prodává v běžných parfumériích: i Lutens, i Bond, i Tom Ford, i LArtisan, i Histoires de Parfums, i Montálky - není to tím pádem tak výjimečné.

Potvrzuju - v Kyjevě mi až oči přecházely, co tam všechno mají za značky (a nejen v kosmetice).

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 09.07.13 16:10

…krásné a zajímavé téma :palec: :D .

@Ef
…to by se mi líbilo, ten francouzský přístup… :andel:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Uživatel je onlineFoteini
Nevyléčitelná závislačka 1467 příspěvků 11.07.13 15:21

@barbucha Super tema!
Potvrzuji, ze v Recku se hodne nosi Light Blue a Chanel No. 19 (ten spise damy ve veku 40+). Aromatics Elixir neznam, na ulici bych ho tedy nepoznala, budu muset vyzkouset. Oproti CR se vice voni muzi, v lete hlavne svezimi kolinskymi, je to velmi prijemne. V kurzu nejsou jen svezi vune, i v lete se setkavam s vunemi jako je Hypnotic, Wish, Euphoria… Stredni vrstva ma bezne doma kolem 10 ks parfemu na policce (zeny), muzi maji min. 2-3 parfemy. Kvuli krizi nejdou parfemy moc na odbyt, v kamennych parfumeriich ted najdete slevy kolem 30% na znacky jako je Dior, Lancome, Prada, Gucci…jen ten Chanel jim pry zadne slevy nedava (Hermes a Guerlain pry take ne). Na internetu bych v Recku nic neobjednala, nemam duveru.

Na poličce 53 parfémů 17 miniatur 47 odstřiků 212 vzorků V tužebníku 8 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist