Parfémové krajové obyčeje a preference

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

barbucha  08.07.13 12:58
Parfémové krajové obyčeje a preference

Inspirovala mě @Fleurparfémovým místopisem… a náhodou jsem narazila na podobné téma na Perfume of Life, tak vyzobávám poznatky domorodců (rezidentů) :lol:

Řecko
Extrémně populární je Aromatics Elixir, dále Light Blue, No. 19 je taky stále oblíbená.
Ačkoliv se parfémy hojně používají a dají se detekovat doslova všude, tak navonění přeslazenou a příliš hutnou voňavkou vede ke kritice, neboť svědčí o špatných způsobech a vůbec pokleslém vkusu nositelky - přičemž označení „svěží“ jest naopak nejvyšším komplimentem :lol:

Austrálie
Coco Mademoiselle, Miss Dior Cherie a Light Blue obecně, sladké ovocenky pro mládež (Pink Sugar, Jessica Simpson Fancy).
Velice úspěšná je Red Door.

Staten Island, NY
Aromatics Elixir, Angel a Miss Dior Cherie.

Pisatelka z Dánska naopak závidí všem zúčastněným, neboť ona ve svém okolí necítí nikdy nic :twisted:

Přidala bych se tímto ke kritice Skandinávie, protože ve Švédsku buď potkávám nějaký slaďárny (mladý holky), byť ne zrovna ty nejlacinější, když už (La Vie Est Belle, Kenzo Flower a Amour apod.)… nebo občas v centru narazím na evidentně luxusní a drahej závan něčeho extra sofistikovanýho (takže ani nevím o co jde :twisted: ), ale skutečně jen občas.

Máme mezi námi taky členky, žijící v zahraničí - tak se podělte, co se nosí „u vás“, a jaké zvyklosti tam vládnou!

Reakce:

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 08.07.13 13:20

Jih Francie, Cote d'Azur - je jedno co, hlavne HODNE a CASTO :) Je tu vedro a vlhko (pres 60procent), parfem rychle mizi. Neustale se prikrmuje. NIKDY jsem tu nepotkala cloveka co smrdi potem, ani v obchode ani v MHD. Mlady holky La Petite Robe Noire, La vie est belle, vsechen Shalimar, Lempicka a Reminiscence. Pracujici damy v kostymkach Chanel, Guerlain, letni polivacky od Diora. Starsi damy Rykiel, Sisley a vsechny mozny druhy kolinskejch.
Jinak vzdycky upraveny vlasy, nehty na rukou i nohou a vyrazny rtenky. Vyrazny sperky a kvalitni kabelka.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

dynda
sv. Parfema z Kecálburgu 3620 příspěvků 08.07.13 13:24

@Ef
Jó, to se někdo umí přestěhovat :lol:

Na poličce 57 parfémů 0 miniatur 7 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 08.07.13 13:27

@dynda Vsechno ma svuj rub a lic ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

ica1973
Nevyléčitelná závislačka 1507 příspěvků 08.07.13 17:07

@barbucha
Aromatics Elixir sa nezdá… zatiaľ som neskúsila - stačili mi komentáre a recenzie o tom aký je hmm - „špecifický“ . Asi by to chcelo vzorku :think:

Na poličce 43 parfémů 4 miniatury 14 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Fleur  08.07.13 18:19

@barbucha , díky!

Moje zkušenosti s obyvateli Paříže (nikoliv turisty): voní se a voní! To je asi ten nejpodstatnější rozdíl, který je okamžitě cítit. Vzhledem k tomu, že jejich „drogérkovkami“ byly často kolínské od Roger et Gallet či YR; v každé rodině se našel alespoň někdo, kdo používal Mitsouko, Cristalle, Diorellu, je jasné, že jejich parfémová tolerance je podstatně vyšší než kupříkladu ta naše.

barbucha  08.07.13 20:25

@Fleur
Asi nehrozí, že by snad cestujícího v metru napadlo někoho sprdnout, že moc voní, co? :mrgreen:

elisa
Parfémová maniačka 585 příspěvků 09.07.13 11:07

Moje parfémové zkušenosti z Ruska jsou omezené, moje rodina se pohybovala v kruzích intelektuálů a byla jsem velmi mladá. Každá slečna v mém okolí používala něco dívčího, byla velmi populární Laura Biagiotti - Laura. Pokud rodina neměla na parfémy, dívky si sháněly alespoň voňavé deodoranty. :-) (To se týká ve věku 16-18). Dospělé ženy měly bohaté políčky - i darovat parfémy je běžným zvykem a nevolí se to nejlevnější. Nejčastěji jsem na poličkách viděla Magie Noire, Joy, No. 5 edp, Palomu Picasso, Shalimar, Coco Mademoiselle (v různých obdobích). Teď když navštívím kamarádky v Kyjevě (věk - okolo 30, povolání - redaktorky, novinářky), vídám u nich doma 3-4 parfémy. Nejčastěji nějaké fresh od Kenzo, Issey Miyake, Lancome. Parfémové komunity fungují jako arome. Ve městech, řekla bych, každá žena má aspoň nějaký parfém - i přírodní typy - i kdyby na chleba nebylo. :-) Přístup k niché je klidnější: vše se prodává v běžných parfumériích: i Lutens, i Bond, i Tom Ford, i LArtisan, i Histoires de Parfums, i Montálky - není to tím pádem tak výjimečné. Působilo to na mě tak, že běžné kupující k tomu mají spíš nedůvěru - protože to je něco, co neznají z reklam. :-)

Na poličce 15 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

barbucha  09.07.13 13:05
@elisa píše:
Přístup k niché je klidnější: vše se prodává v běžných parfumériích: i Lutens, i Bond, i Tom Ford, i LArtisan, i Histoires de Parfums, i Montálky - není to tím pádem tak výjimečné.

Potvrzuju - v Kyjevě mi až oči přecházely, co tam všechno mají za značky (a nejen v kosmetice).

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 09.07.13 16:10

…krásné a zajímavé téma :palec: :D .

@Ef
…to by se mi líbilo, ten francouzský přístup… :andel:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Foteini
Nevyléčitelná závislačka 1536 příspěvků 11.07.13 15:21

@barbucha Super tema!
Potvrzuji, ze v Recku se hodne nosi Light Blue a Chanel No. 19 (ten spise damy ve veku 40+). Aromatics Elixir neznam, na ulici bych ho tedy nepoznala, budu muset vyzkouset. Oproti CR se vice voni muzi, v lete hlavne svezimi kolinskymi, je to velmi prijemne. V kurzu nejsou jen svezi vune, i v lete se setkavam s vunemi jako je Hypnotic, Wish, Euphoria… Stredni vrstva ma bezne doma kolem 10 ks parfemu na policce (zeny), muzi maji min. 2-3 parfemy. Kvuli krizi nejdou parfemy moc na odbyt, v kamennych parfumeriich ted najdete slevy kolem 30% na znacky jako je Dior, Lancome, Prada, Gucci…jen ten Chanel jim pry zadne slevy nedava (Hermes a Guerlain pry take ne). Na internetu bych v Recku nic neobjednala, nemam duveru.

Na poličce 56 parfémů 20 miniatur 49 odstřiků 219 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist