Parfémy a alergie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 05.10.08 17:28
Parfemy a alergie

Mavate na niektore parfemy alergicke reakcie? Allure Sensuelle ma hnusne stipal v nose a hlavu ani nespominam, Gaultier 2 mi sposoboval cervene flaky na kozi a moj najnovsi milacik :cry: Cinema ma tiez stipe a hoci som si dnes vobec nestriekla ani kvapku, aj z kosele zo vcera ma stipe nos. Cinemu nemozem mat ani vystavenu na policke , schovala som ju do pradla. Stalo sa vam nieco taketo? Normalne ma to vydesilo :shock: Co mozu mat tieto vone spolocne, ze ma tak drazdia?

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 05.10.08 19:12

Mně se to zaplaťbůh zatím nestalo, to by byla katastrofa a konec Adanetu… nicméně parfémové látky jsou nejčastější alergeny. Může to být kterákoli. Pokud máš od vůní ještě krabičky, zkus porovnat složení, spousta parfémových látek už se musí vypisovat a nesmí se schovávat pod „parfum“ - možná je viník mezi nimi.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Kriss
Nevyléčitelná závislačka 1118 příspěvků 05.10.08 19:38

Krabicku nemam ani od jednej, Chanel musel z domu, Gaultier 2 mam iba ako vzorek , ale Cinemu mam pol flakonu. Ale krabicku nie.

Na poličce 37 parfémů 4 miniatury 15 odstřiků 35 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Arome Šárka02
Parfémová maniačka 728 příspěvků 25.10.08 20:08

Kriss já jsem něco podobného zažila se Sensations od Jil Sander. Okamžitě, jakmile jsem ucítila i nepatrný odérek této vůně, vyvolával mi štípání v nose. Bylo to až k zbláznění a já se toho nemohla zbavit. Jako kdybych šňupla pepř. Bylo to poprvé a doufejme i naposledy, co se mě nějaká vůně takhle „dotkla“. Asi jsem se jí také nelíbila :( .

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů

paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8046 příspěvků 25.10.08 20:46

Mě takhle štípe až pálí na krku Elizabeth Arden Provocative Woman :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

blackdakini
Znalkyně 367 příspěvků 23.11.08 12:11

Měla jsem Sicily a vždycky mne hrozně rozbolela hlava. Sicily se mi jinak velmi líbila, ale musela jsem jí nakonec dát pryč. Podobnou reakci jsem měla kdysi na Dune a Manifesto od Is. Roselliny. Přitom jsou to tak odlišné vůně. Nevím dodnes, čím to bylo.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 12 vzorků V tužebníku 12 parfémů

lu
Učednice 198 příspěvků 23.11.08 13:44

Já mám poslední dobou s parfémy velký problém, který mě trápí. Mám hodně citlivou a křehkou kůži a kdykoli si dám jakoukoli vůni na krk, naskáčou mi červené fleky, v horším případě často i hnisavé „bouličky“. Stává se vám to některé? Musím se teď vonět pouze na oblečení nebo na zápěstí a to mě vůbec netěší.....

Na poličce 53 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 62 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 23.11.08 14:10

Ano, ano. Pleť sice nemám příliš citlivou nebo jemnou, ale jakmile cokoliv aplikuji právě do oblasti dekoltu, naskáčou mi na kůži hnisavé pupínky. Vím o tom poměrně dlouho, stříkám si vůně tedy kamkoliv jinam a nijak výrazně mě to netrápí :D

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Blis
Učednice 137 příspěvků 24.11.08 09:37

Mně spíš naž alergii parfémy způsobují migrény, takže naposledy testovaná Premier Jour pro mě byla pomalu noční můrou. Musela sem odejít z práce, už během porady se mi dělalo blbě a pak se rozjela migréna se vším všudy včetně zvracení:( Doma jsem se musela kompletně celá osprchovat, umýt hlavu, no děs. Mechápu, která složka této vůně mi mohla vadit :shock: Všechny reakce na ni ji uvádějí jako příjemnou, nekonfliktní vůni :twisted:

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 24.11.08 09:54

Lu a čo vlasy ? Neskúšala si ?

Ja si vždy streknem trochu vône aj na vlasy a je to fajn. Milujem si potom ovoniavať končeky a často tu vôňu z vlasov pri pohybe zacítim. A také držiaky ako Sung sa aj po umytí vlasov, keď sa na cvičení spotím znovu z vlasov rozvoňajú. A je to veľmi príjemne.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

lu
Učednice 198 příspěvků 24.11.08 13:03

Trillian - vlasy si také ráda voním, je to fajn… Jen je mi líto, že mám pár krásných vůní v čistém parfému a ten se přeci jenom nejlépe rozvoní na kůži. A zrovna na krku to člověk může cítit celý den…ale co už. Pupínky mi naskáčou, i když si dám kapku za ucho :cry:

Na poličce 53 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 62 parfémů

tuze  20.12.08 22:01

Myslím, že bude dost záležet i na momentální náladě a vytížení ten který den. Měla jsem bolehlav z Bvlgari Pour Femme, přitom je to pěkná vůně. Prostě náročný den, bolest hlavy z přepracování se spojí s danou vůní a je vymalováno. Vzpomínka se zopakuje při každém dalším použití té samé vůně. Tak by to taky mohlo být. Přece víme, jaké asociace dokážou vůně navodit.

dien
Učednice 108 příspěvků 22.12.08 12:03

Ja jsem mela reakcii taky na BVlgari pour femme. nesnesu ani jen pomysleni na ni a jakykoliv podobny typ vune u mne navodi napinky na zvraceni, pripadne astmaticky zachvat..u mne nejsou kozni reakce, ale prave astma, migreny a napinky na zvraceni, prip. se mi zacne hrozne tocit hlava a je mi na odpadnuti..napr. CK Obscesion, Opium, a nektere Guerlainy..a vsude kde je anyz, skorice, paculi, broskev, melounovky, pripadne ciste esence konvalinek, lilie,vetvicnik, a pod.

Na poličce 49 parfémů 4 miniatury 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Dalia
sv. Parfema z Kecálburgu 23747 příspěvků 11.07.09 10:18

Já mohu aplikovat parfém kamkoli chci, kromě zápěstí a loketních jamek. Tam mi po něm ihned naskáčí pupínky. :cry: Je to smůla kvůli zkoušení vzorků, ale pořád lepší, než kdyby to byla oblast krku a já se nemohla normálně navonět.
A jak to tak pročítám, je nás více, které máme takovýto nějaký problém. :roll:

Na poličce 68 parfémů 0 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

B4rča
Parfémová maniačka 825 příspěvků 11.07.09 10:27

Já mám podobný problém jako Kriss… Přemýšlela jsem, jestli je to možné a asi ano. Některé parfémy mě taky strašně štípou v nose, ale opravdu hodně. Není to jen, že by se mi ta vůně nelíbila, prostě je to opravdu fyzické. No to zní trochu blbě, ale nevěděla jsem, jak to napsat. A ještě něco. Od té doby, co se mi tohle poprvé stalo asi před měsícem, mám strašně často rýmu, ale jen v jedné části nosu. Myslím, že je to asi projev nějaké alergické reakce na parfémy. Stalo se mi to totiž tehdy, když mě poprvé nějaký parfém tak štípal a pak ještě několikrát to samé. A to štípání mi je schopné vydržet celý den… No je to strašná škoda… :hyster: :cry:

Jinak červené fleky mi ještě nic nezpůsobilo…

Na poličce 19 parfémů 2 miniatury 13 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist