Parfémy a léky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 11.06.08 00:15
Parfémy a léky

Asi měsíc beru léky na cukrovku a od té doby nesnesu skoro žádný parfém. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Na poličce 56 parfémů 7 miniatur 4 odstřiky 52 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Reakce:

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 14.06.08 10:28
Samantha píše:
Asi měsíc beru léky na cukrovku a od té doby nesnesu skoro žádný parfém. Nemáte někdo podobnou zkušenost?

Samotnou by mě to nenapadlo, ale něco na tom bude. Zrovna beru antibiotika a nějak mi oblíbené voňavky voní jinak a ani na ně nemám moc chuť.
Lituju tě, že máš zdravotní potíže a držím palce, aby se ti to srovnalo.
Nehraje u tebe v tom roli taky psychika? Člověka to rozhodí, když mu něco vážnějšího najdou.

Na poličce 10 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 14.06.08 12:28

Ahoj Jani, tyhle léky způsobují docela nevolnosti, takže pak už stačí něco trochu výraznějšího a je mi fakt blbě. Vlastně už jen při pomyšlení na nějaký silnější parfém. Ty prášky se musí brát s jídlem, což dodržuju a už se to trochu vylepšuje, ale legrace je, že já, která je blázen do parfémů se musím nutit, abych se navoněla a nejradši bych byla bez parfému. S těmi antibiotiky ti to taky věřím, že máš problémy. Po těch bývá taky pěkně šoufl od žaludku. Dokážou vymlátit veškerou mikroflóru a to po celém těle. Já už se pak naučila, že jsem k ATB brala vždy Lacotbacily. Ty léky na cukrovku mám kvůli špatnému hormonálnímu profilu, je to trochu složitější, ale cukrovku nemám i když našlápnuto na ní prý mám :(

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 14.06.08 12:37

Samy, máš insulinovou rezistenci ? Je-li tomu tak, pak tu nesnášenlivost parfémů zřejmě nezpůsobují léky, ale hormony a až se Ti normalizují hormonální hladiny, zase se to zlepší. Hormony jsou hrozné svině - teď to zas pozoruju sama na sobě…:) Držím pěsti, ať je brzo vše OK !

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů

Vera
sv. Parfema z Kecálburgu 7601 příspěvků 14.06.08 15:40

Sam, když švagrová přestala kouřit, trvalo ji 2 roky, než se jí vrátila chuť na vůně, všechno ji smrdělo. Vím, že tvůj problém je zdravotní, jen jsem chtěla říct, že třeba takhle tělo reaguje na nějakou vnitřní nerovnováhu…
A co bylinky, nepomohly by?
Taky držím palce, aby se ti brzy vrátilo nejen zdraví, ale i radost z vůní :D

Na poličce 20 parfémů 37 miniatur 2 odstřiky 7 vzorků V tužebníku 1 parfém

macska
sv. Parfema z Kecálburgu 3731 příspěvků 14.06.08 19:53

Jano, ta antibiotika ti věřím. Já mám vždycky pocit, že po nich sama příšerně smrdím…

Na poličce 6 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 14.06.08 22:50

Kerze, něco takového mám. Je to nějaké složité a asi se to úplně vyléčit nedá, co jsem si četla. Je to nějaká metabolická porucha se kterou souvisí kde co. V těhotenství je to opravdu docela síla, ta hormonální smršť. Už jsem to taky zažila i když jen mimoděložně. To šestinedělí potom bylo fakt luxusní. Rozplakala mě i smítka na zemi. Tobě gratuluju k těhotenství a přeju zdravé miminko.

Vero, kouřit jsem taky přestávala, ale žádné změny ve vnímání vůní jsem nepozorovala. Je fakt, že na každého to asi působí jinak.

Pegas
Nevyléčitelná závislačka 1220 příspěvků 15.06.08 00:54

Samantha - ja mám kamošku cukrovkárku a s parfumami nemá problém, no ale to je dosť všeobecné, myslim, že to budú fakt tie hormóny, vykašli sa na voňavky, tie počkajú, hlavne sa vyzdrav

Na poličce 50 parfémů 0 miniatur 34 odstřiků 10 vzorků V tužebníku 0 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 15.06.08 14:02

Přeju rychlé a hlavně úplně uzdravení a mám jiný poznatek.
Já zase poměrně dlouho bojuju se svojí kůží a zjistila jsem, že co mi nevoní, to moje kůže neakceptuje. Což je docela blbé, protože většina mastí a krémů dost smrdí. Nevoní mi ani konopná kosmetika a taky se po ní třeba hodinu drbu. Už se mi ani nechce ráno z postele, protože vím, že se budu muset něčím namazat a že to bude hrůza. :cry:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Gazelka
Učednice 105 příspěvků 16.06.08 13:08

Zrovna užívám taky ATB a nic mi nevoní. Spéš mi připadne, že na mě všechno smrdí :( Mám divnou chut v ustech a nic mi nešmakuje.

Jo ATB jsou pěkný mršky a vymlátí všechny balcily i ten co máme dúle a nutněho potřebujem :-)

Proto doporučuji k ATB užívám lactobacily jako podpůrnou léčbu.

Máme léto a přece nebudeme mít ještě k tomu zánět bůhví čeho.

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Gazelka
Učednice 105 příspěvků 16.06.08 13:11

Sami.......jsou léky, které se určitým způsobem rozkládají v těle a můžou nám změnit chutě apod. Nemluvně o nežádoucích učincííh:-(

Není to spíše spojené s nechutenstvím ........když jsem užívala antikoncepci Femoden , bylo mi hrozně zle od žaludku a nedej bože, když jsem použila nějaký parfém:-( ATK jsem hned změnila a bylo vše o.k.

Gazelka
Učednice 105 příspěvků 16.06.08 13:12

.............­...omlouvám se za překlepy :o

Samantha
Nevyléčitelná závislačka 1073 příspěvků 25.06.08 10:25

Holky díky vám všem za reakci. S těmi parfémy je to pořád dost podobné. Ráno se musím hodně rozmýšlet, než sáhnu po nečem, co by můj nos, nebo žaludek snesl. Byla jsem tři dny u kámošky a vystačila jsem si tam s Le Baiser du Dragon. To je jediný parfém, který mi opravdu nikdy nepřekáží.

Mitzi
sv. Parfema z Kecálburgu 9445 příspěvků 04.07.08 19:20

Sam, léky mi tohle naštěstí nedělají (brala jsem teď pár let různé léky na srovnání metabolismu), ale s hrůzou vzpomínám na první těhotenství, kdy mi nevonělo nic, po všem se mi dělalo zle. Natož když jsem cítila třeba jídlo…
A po letech při synovi se mi zošklivil jeden předtím oblíbený parfém, to už nebyl žádný problém, zbavit je jen jednoho :)

Přeju Ti uzdravení, ať se Ti zas všechny vůně líbí.

Na poličce 0 parfémů 2354 miniatur 71 odstřiků 459 vzorků V tužebníku 22 parfémů
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist