Parfémy na olejové bázi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

JanXcka
Nováček 1 příspěvek 22.10.15 13:07
Parfémy na olejové bázi

Dobrý den dámy,

Umíte si vysvětlit, proč prakticky nejsou k dostání parfémy čistě na olejové bázi ? Však už ve starověkém Řecku a Egyptě se ženy voněly parfémovanými oleji. Dnes je vše na bázi alkoholu. Přitom mi přijde, že když si ženy vyrábí parfém doma (né, že by jich bylo mnoho) často místo lihu zvolí právě třeba jojobový olej. Parfémy na bázi oleje jsou určitě šetrnější ke kůži a déle voní než klasické. Krom toho mi přijdou takové přírodnější. Na druhou stranu se nedají aplikovat na oblečení, což nevidím jako velký problém. Jak to vidíte vy ? Chtěli byste parfém čistě na olejové bázi místo lihu ?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Reakce:

imperator
Učednice 181 příspěvků 08.11.15 21:25

Prvy dovod asi bude skor taky prakticky… na olejovej baze by si asi nemohla rozrobit male mnozstvo parfumu v 100ml oleja lebo potom by si sa musela vela natierat…to znamena ze by to musel byt koncetrovany olej… takze by si kupovala napr 5ml za cenu dnesnych parfumov… dalej neviem ako by sa v parfumerkach robili vzorky…ako by si daval odstreky a pod… dalej si nevies dat mensiu davku len naozaj taky tuk tuk za usi na zapastie a tak…s alkoholovym parfumom vies striekat na oblecenie ak ti nedrzi dobre na kozi nakolko ho uvolnuje alkohol ktory prcha…rovnako si vies aplikovat menej lebo 1ml parfumoveho oleja je vlastne napr 20ml klasickej toaletnej vody… a rovnako sa potom aj taketo objemy pekne vynimaju vo flakonikoch takze urcite aj marketing…lebo 5ml olejikov by sa voslo do jednej skrinky v parfumerii takto mozes mat vacsie pekne flakoniky atd… samozrejme ak ma niekto vela penazi nech si kupi kludne aj 100ml cisteho parfumu a moze sa namazat :) predpokladam ze niekde v arabskych krajinach su šejkovia takyto rozmarni…a nam teda stači alkoholova toaletna vodička… snaď som aspoň trochu zodpovedal

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

otakara
sv. Parfema z Kecálburgu 4161 příspěvků 23.11.15 08:08
@imperator píše: …a nam teda stači alkoholova toaletna vodička… snaď som aspoň trochu zodpovedal

:lol: Mne občas nestačí alkoholová toaletná, ba ani parfumovaná vodička, a to mám len zopár vôní na olejovej báze… :D

Na poličce 47 parfémů 3 miniatury 3 odstřiky 36 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 23.11.15 17:05

Jsem jedna z těch, co si olejový parfémy vyrábějí :-)
Hlavně proto, že je to jednodušší a mnohem rychlejší (lihový parfém musí dlouho zrát, než se vůně spojí a ustálí, u olejového je to vpodstatě jasný hned, a pak už se mění a zraje rychle a víceméně předvídatelně).

Ale jinak radši používám parfémy lihové, poněvadž to stříkání mi přijde mnohem příjemnější, nejraději si vůně aplikuju do vlasů, a tam to s olejem nejde. V těchhletěch arabskejch a jinejch kulturách si vlasy a tělo běžně olejovali, takže tam vonné oleje dávají smysl
(a taky spousta arabskejch parfémů je na olejový bázi, lihový arabky se začly vyrábět hlavně proto, aby se to prodávalo i v Evropě).

Z aromaterape­utickýho pohledu se to má takhle: přírodní vonný látky maj určitej vliv na lidský tělo, duši, nálady… dalo by se z určitýho pohledu říct, že je to koncentrovaná duše rostliny (proto se to jmenuje éterickej olej) a je to účinnější než jiný preparáty vyrobený z léčivejch kytek, většinou stačí použít kapku a účinky jsou vzápětí znatelný. Když tyhlety účinný látky rozmíchám v oleji, líp se vstřebávaj do těla a líp působěj. S lihem je to mnohem horší.
Takže když chci, aby mi parfém nějak působil na tělo a psychiku, udělám si ho jak potřebuju z přírodních čistejch éteráků a naředím ho v oleji, pak má účinnost maximální. Když chci něco, co pěkně voní, a účinky od toho žádný nepotřebuju (což je třeba v případě chemickejch umělejch vůní dost podstatný, tam to fakt nechci), tak použiju lihovej roztok (protože to pěkně voní, kůží se to vstřebá minimálně a bude na mě působit jen ta trocha co vdechnu. Což se v tom, co vdechuju normálně ve městě, vlastně ztratí).

Imperator: Cena je nepodstatná, ta by se až tak nelišila. Olejový parfémy dělám cca 20%, což zas takovej rozdíl oproti parfémový vodě není. Jako zásadní rozdíl tady opravdu vidím to, že do oleje potřebuju mnohem kvalitnější suroviny než do lihu, kvůli tomu vstřebávání pokožkou. A v lepším případě i vědět, co a proč používám: něco zvyšuje krevní tlak, něco je nebezpečný pro těhotný…

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Arlet
sv. Parfema z Kecálburgu 2854 příspěvků 23.11.15 18:50

@Leisha já jsem se dočetla že olejové parfémy májí mnohem kratší dobu použitelnosti..cca 3 měsíce…jinak žluknou..kazí se , ten jojobový je asi nejtrvanlivější proto se dělají v malém množství aby se stihly vypotřebovat ale mě moc nesedí…tělový parfemovaný olej můžu…dokonce používám víc než tělové mléko..ale navoňět se (alkoholovým parfémem) či toaletkou prostě miluji !! vyhovuje mi to…

Na poličce 57 parfémů 9 miniatur 5 odstřiků 4 vzorků V tužebníku 8 parfémů

macko.pu
Nevyléčitelná závislačka 1640 příspěvků 24.11.15 09:36
@Arlet píše:
@Leisha já jsem se dočetla že olejové parfémy májí mnohem kratší dobu použitelnosti..cca 3 měsíce…jinak žluknou..
…neobával by som sa toho, ja mám tých olejíčkov cca 60ks a väčšina z nich sú staré viac ako 2 roky a pokazil sa mi doteraz len jeden… takže pohodička :palec:
Na poličce 128 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 26.11.15 12:15

@Arlet Ono záleží na nosném oleji. Jojobovej vydrží téměř neomezeně, kokosák nebo ricinovej taky několik let bez problémů, naopak olivovej se kazí docela rychle…
Trvanlivosti pomůže přidat vitamín E, ale hlavně nenechávat to na světle.

Sama používám jen jojobovej olej, nebo jojobovej olej v kombinaci se včelím voskem (když chci tuhej parfém, což je na aromaterapeutický prostředky bezva, poněvadž se to dobře vejde do kabelky a nerozlije se to), nejstarší jsou asi pětiletý, a žluklej není žádnej. Jediný co se pokazilo za ty roky je u některejch hlava vůně, ale tak takovej je život, ty citrusy prostě nevydrží…

(akorát tělový krémy dělám z jinejch surovin, poněvadž u těch se tak nějak čeká, že to jednak bude mít nějaký ty účinky na pokožku, a taky že to člověk třeba do roka spotřebuje…)

Arlet
sv. Parfema z Kecálburgu 2854 příspěvků 26.11.15 20:38

@Leisha já si doma ještě takový parfém nedělala ale moc mě to zajímá protože bych chtěla nějaký výrazně třešnový , nebo višňový a takové se moc nedělají ty klasické EDP či EDT …uvažovala jsem právě o tom že to zkusím z toho jojobového oleje…

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 27.11.15 14:21

@Arlet No. Třešňová vůně přírodní neexistuje. Takže pokud chceš dělat olejovej parfém, tak si fakt dej záležet na tom, jestli ten vonnej olej co najdeš je alespoň zdravotně nezávadnej a nezpůsobí ti nějaký příkoří na pokožce. A v první fázi to moc nepřežeň s koncentrací, asi je lepší nejdřív ozkoušet že ti to nevadí. Ale jinak tyhlety chemky je IMHO fakt lepší ředit do lihu (aspoň 80%), sice je to mnohem zdlouhavější, ale přecejenom ten olej to rovnou vnese do těla a to možná úplně nechceš…

Arlet
sv. Parfema z Kecálburgu 2854 příspěvků 27.11.15 21:07

@Leisha no tak ejhle…já teda mám ještě pár vybraných vůní na vyzkoušení třeba se mi něco bude hodně líbit…vypadá to jednoduše udělat si doma parfém ale myslím že zkazit se na tom může hodně… :think: pohledám ještě mezi již hotovými arabskými parfémy jestli tam něco takového nenajdu…ale když říkáš že třešně jsou jen chemické složky…tak raději ten lihový parfém…tak jak jsi napsala.Díky…

Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist