Parfémy netestované na zvířatech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

griotka
Učednice 41 příspěvků 24.01.09 18:58
Parfémy netestované na zvířatech

Ahoj, může mi prosím někdo poradit, kde se dají sehnat parfémy - toaletky (nejlépe i s možností očuchání) netestované na zvířatech? Měly by mít alespoň certifikát BDIH. Lavera jich má pár, zkoušela jsem Weledu a ta má jen deodoranty… Jsem trochu bezradná..Prosím poraďte někdo, kde hledat. Děkuji :)

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 5 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 24.01.09 19:50

existuje i Florascent, ale jestli má ten certifikát, netuším, asi by to chtělo trochu pohledat na netu…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

griotka
Učednice 41 příspěvků 24.01.09 20:01

Rakuli: děkuji za tip na ten Florascent :) Ale upřímně řečeno poté co jsem viděla ty ceny.. si myslím vystačím s Laverou :lol:

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 24.01.09 22:00

Na drogeriediamant.cz mají testery, které se tuším, cenově vyrovnají Laveře.
Jenže zkusit tyhle vůně jde asi zatím jen někde ve větších městech…psalo se to tu někde na fóru.
Mně by zase moc zajímalo, jak voní toaletky od Lavery…též nemám možnost si je někde vyzkoušet…

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 25.01.09 13:06

No já pár těch toaletek mám, nebo jsem měla.Ale celkem blbě se kupují,aspoň já obvykle potkávám jenom tu limetovou, nebo s růžema.Jinou jsem ulovila akorát v Praze v nějakém bio obchodě.
Neumím moc popisovat vůně, ale celkově je to něco jiného, než klasický parfém, pokud máš třeba nějaké sprcháče od Lavery, je to hodně podobné.Plus mají celkem malou výdrž,takže se člověk musí přestříknout vícekrát za den.
Jinak teda o nikom jiném, kdo by vyráběl parfémy a měl BDIH nevím… :(

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

griotka
Učednice 41 příspěvků 25.01.09 13:17

Tak teď jsem z toho jelen - psala jsem borcovi do Lavery, jestli nemaji nějaký vzorečky od těch toaletek, že bych si je klidně zaplatila.. a odpověděl mi, že prý Lavera žádné toaletky nevyrábí… Tak jeden z nás je asi divnej. Vždyť je Lavera má na svých stránkách.. Asi mu napíšu…ať už to nepije :D Napsala sem ještě mejla do Florascentu, jestli své parfémy testují na vzířatech nebo ne, a jestli k tomu příp. mají nějaký certifikát.. Tak uvidím, co z nich vypadne. Je to těžký, když chce člověk hezky vonět a zároveň mít čisté svědomí že neubližuje přírodě… Teda nejsem žádná zapálená hippie, ale..normálně to člověk nevidí, ale když se začne zajímat co a jak, tak mu potom vstávají vlasy na hlavě. A mě dokonale stačila jedna prohlídka výzkumáku v rámci školy (studuji veterinu), abych okamžitě přešla na netestovanou kosmetiku… I když jsem se tím musela zřeknout mého koníčku - „normálních“ voňavek :cry: Každopádně všem děkuju za tipy a rady :)

griotka
Učednice 41 příspěvků 26.01.09 12:41

Tak jsem si byla dnes očichat Laveru, ale teda nadšená zrovna nejsem..Nečekala jsem nic extra, ale jejich vůně opravdu nejsou můj cup of tea, o výdrži ani nemluvě (dlouho drží jen ta limetková). Škoda :cry: Ale zato Florascent mě příjemně překvapil :) Sice je drahý, ale Jednorožec-diamant to jistí :)

Garfield: všechny vůně od Lavery mají v OC Omega v Brně na Svoboďáku, kdybys měla zájem očichat…

Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 26.01.09 16:39
griotka píše:
Tak jsem si byla dnes očichat Laveru, ale teda nadšená zrovna nejsem..Nečekala jsem nic extra, ale jejich vůně opravdu nejsou můj cup of tea, o výdrži ani nemluvě (dlouho drží jen ta limetková). Škoda :cry: Ale zato Florascent mě příjemně překvapil :) Sice je drahý, ale Jednorožec-diamant to jistí :)Garfield: všechny vůně od Lavery mají v OC Omega v Brně na Svoboďáku, kdybys měla zájem očichat…

Griotko, chci ti jen napsat, že se mi líbí tvůj přístup. Je to od tebe velmi nesobecké a hrozně hezké, že jsi se vzdala vůní kvůli zvířatům. Obdivuju tě. Já jsem se taky rozhodla pořídit aspoň nějaké netestované, s certifikátem, jednak mě zajímalo, jak voní, jednak je to ohleduplné k přírodě.
Zrovna ta Lavera mě zajímala, těšila jsem se, co to nebude za hezké vůně. Nedrží? Brno je ode mě pěkně daleko a tu je nikdo nemá, takže zatím nejsem vůbec v obraze.
Prosím rozepiš se o florascentu, který voní pěkně, taky se mi moc líbí a mají certifikát. Dívala jsem se na Diamant. Mají více druhů, co by mě zajímaly. Vypadá to opravdu dobře. :)

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fleur  26.01.09 20:27

O Florascentu jsme už debatily (Dámské vůně). Mají vcelku přehledně tříděnou produkci do několika řad: květinová Aqua floralis (Jasmine, 1 er Mai, Mimosa - voněla spíše jako mimóza těsně před zaschnutím, slabá výdrž; Pivoine - pivoňka byla přehlušena citrusy, Rose, Ylang), potom unisexověji laděná Aqua aromatica (Lavande, Regia, Thé vert - připadal mi spíše jako seno, Violetta - jemná vůně, ale velmi slaboulinká výdrž), Aqua orientalis (Casbah - moje favoritka - kardamom, růže, koření; Tishka - růže, jasmín, opoponax, kosatec; Ksar, Medina - pro mě laděná trochu do sirupu proti kašli) a asi nejzajímavější řadou je Aqua composita, což jsou vůně, které bych použila asi jen výjimečně, neboť už při testování mě z nich začala lehce pobolívat hlava (Umami - yuzu, vanilka, osmantus, tonka; Pipapo - jasmín, bulharská růže, tuberóza, vetiver, tonka; Tango - orchidej, opoponax, pačuli). Pánskou řadu jsem zatím nezkoušela.

griotka
Učednice 41 příspěvků 26.01.09 21:51

Albeni: děkuji :) Ale já to tak neberu. Měla bych černý svědomí, kdybych si koupila testovanou kosmetiku s vědomím, co tím podporuju. Je mi jasné, že někde se pokusy na zvířatech úplně nahradit nedají (např. farmacie), ale proč zbytečně kupovat testovanou kosmetiku, když je na výběr i kosmetika přírodní. Nehledě na to, že jsem s ní daleko víc spokojená, než s chemií :) Ale doufám v budoucnost, že se zvířata nahradí tkáňovými nebo buněčnými kultury, jejich využití se pomalu rozbíhá.
No ale zpět k vůním :) Ta Lavera možná není tak špatná, já čuchala limetku, růži a levanduli. Ta limetka vydržela něco málo přes dvě hodiny (nejvíc ze všech) - ale vůně.. no.. jak kdybych si natřela zápěstí rozkrojeným citronem a pak to ještě potřela trávou. Ty růže byly pěkný, ale zas výdrž.. (možná hodina?) Ta levandule podle mě u levandule ani neležela. Až si příště udělám výlet tak zkusím ten zbytek :)

A k Florascentu - Zkoušela jsem jich hodně, ale už si je moc nepamatuju
:( Ale tak obecně bych řekla že se tam dají celkem jasně rozpoznat složky, jedna za druhou. A nijak se ta vůně potom nemění - teda aspoň na mě ne. Celkem zajimavá byla Pipapo - ale spíš tak na večer, do divadla, nebo zkrátka přiležitostně, spíš orientální. Teda já bych ji na sebe nevzala, ale na mamě bych si ji aji dokázala představit :) Pěkná byla i mimóza, ale mizerná výdrž (půl hodiny?), mě se asi nejvíc líbila ta pivoňková, je taková jemná květinková. Medina mi připadala jako když vejdeš do kostela, kde je poházené seno. Cítila jsem tam kadidlo,nějaký dřeva a …seno :D Levandule - jak levandule vyluhovaná v alkoholu, nic víc. Jasmínová taky nebyla špatná. Byla tam ještě orientální řada, ale ty jsem nečuchala, nemám orientální ráda. Ale klidně si tam udělám výlet, zase nějaký očichám, POPÍŠU SI PAPÍRKY, a pak to tady zkusím popsat :) Nebo jestli máš nějaký vybraný, tak napiš a já tam skočím a pak ti je zkusím nějak amatérsky popsat :lol:

griotka
Učednice 41 příspěvků 26.01.09 21:52

Jinak vesměs souhlasím s Fleur :) jo a omlouvám se, že jsem tuto diskuzi zařadila tak trochu mimo.. sem si až pak všimla že je zvlášť diskuze o přírodní kosmetice obecně..no jo, jsem to ale vemeno :oops:

Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 27.01.09 19:25

Děkuji moc vám oběma za popisky :)

Mě by se pozdával jasmín. Používám na obličej jasmínový olejíček a ta vůně je překrásná. Takže něco a la tohle :) by se mi asi líbilo. Musím se podívat, jestli jasmín na diamantu mají.
Ještě se mi zamlouvala Medina, ale jak slyším seno! To snad ne..Seno opravdu nemusím :D

Přírodní kosmetiku mám moc ráda, až na vyjímky používám jenom tu. Zubní pasty a antiperspiranty chemické. Olejíčky, šampony, sprcháče, balzámy na pusu jedině přírodní. Dekorativku mixuju, protože přírodní řasenky mi nevyhovujou, makeup přežiju, ale chemický je lepší. Tužky na oči přírodní.
Míchám to a používám, co mi vyhovuje. Ale přírodní kosmetika a její filosofie jsou mi velmi sympatické.
Proto mě zaujal i ten Florascent.

Albeni
Nevyléčitelná závislačka 1125 příspěvků 27.01.09 20:36

Tak. Odkliknuto.
Florascentův jasmín se dvacátého devátého odebere z diamantu na cestu ke mě. Ale než to dojde…Jak já to jen vydržím :hyster:

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 27.01.09 22:59

Griotko:děkuju, ale zrovna do Brna se bohužel nedostanu.Nejspíš budu muset pořádně zapátrat někdy v té Praze. Na mě zase moc nedží ta limetová, tak hoďku.Nejlíp drží ta med+mléko, ale tu jsem právě už dlouho nikde nepotkala.
Taky používám netestovanou kosmetiku.jen s těma vůněma mám občas ještě problém.Očichávání se mi nedaří vzdát a když mi někdo nějaký parfém nadělí, tak se mi ho taky vzdává těžko.O závislosti na zelené Nině ani nemluvě :oops: Toho bych se hodně ráda zbavila :oops:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

griotka
Učednice 41 příspěvků 29.01.09 18:44
Garfield píše:
Griotko:děkuju, ale zrovna do Brna se bohužel nedostanu.Nejspíš budu muset pořádně zapátrat někdy v té Praze. Na mě zase moc nedží ta limetová, tak hoďku.Nejlíp drží ta med+mléko, ale tu jsem právě už dlouho nikde nepotkala.
Taky používám netestovanou kosmetiku.jen s těma vůněma mám občas ještě problém.Očichávání se mi nedaří vzdát a když mi někdo nějaký parfém nadělí, tak se mi ho taky vzdává těžko.O závislosti na zelené Nině ani nemluvě :oops: Toho bych se hodně ráda zbavila :oops:

Jestli chceš, můžu ti tu med + mléko koupit a poslat, pokud ji nemůžeš sehnat :) No moje mama s tím má taky trochu problém, byla zvyklá mě bombardovat novinkama na parfémovém trhu a informovat, kde je co výhodně k mání, a teď je z toho trochu nesvá, když jdou tyto informace už tak trochu mimo mně :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist