Parfémy podle znamení zvěrokruhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Silvuna
Učednice 50 příspěvků 19.03.13 23:12
parfemy podle zverokruhu

Zajímalo by mě, jestli se dá vybrat parfém podle astrologického zvěrokruhu… Myslím, že závisí na nějakých základních atributech. Má s tím někdo nějakou zkušenost? Zajímali jste se o to? Pročítala jsem různé stránky a nějaká podobnost je tam u všech.

Já jsem ve znamení lva a líbí se mi orientální květinové vůně, nebo květinovo ovocné vůně, které jsou něčím zvláštně okořeněné. Mezi ně patří: Lancome (miracle nebo magnifique) Gucci (Rush 2 EdP), Rochas (Alchimie, Byzance), Thierry Mugler (Alien) a další podobného typu.

Upřednostňuji složky jako: různá dřeva, mech, určitý druh květin (růže, jasmín), určitý druh koření, který dodává vůni šmrnc (např. pepř, kmín), vanilku, ale v určitém množství formě. Příliš vanilkové vůně mi spíš vadí. Taky nemusím vodní a zelené vůně, taky se ovšem najde výjimka, to když tam je právě nějakké zvláštní koření.

A co vaše znamení a vůně? :)

Na poličce 27 parfémů 2 miniatury 0 odstřiků 13 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

therion
sv. Parfema z Kecálburgu 5421 příspěvků 20.03.13 09:26

Ja mám rád kadejaké vône, samozrejme sa moje preferencie líšia so zmenou ročných období. V zimnom období uprednostňujem sladšie vône (ambra, pačuli, vanilka, tonka, benzoin), presladené nemám rád (A*Men), v lete citrusovky a na jar kombináciu :mrgreen: , napr. Guerlain Homme Intense, Lalique Equus. Rád by som mal na jar aj Dzongkhu, ale netreba to zase preháňať. :oops:
http://www.parfumworld.sk/horoskop-voni (Pre mužov tohto znamenia sú vhodné tajomné vône, kde pri zložkách jednotlivých vôní nie sú hranice. Tie sa môžu zmiešať medzi sebou a tak vytvoriť celkom jedinečnú vôňu.- - - No toto napodiv tiež sedí)
Nuž opis na mňa (ryby) celkom sedí, dokonca Body Kouros sa mi veľmi páči (aj keď do Top 10 by som ho asi nezaradil), Hugo Boss Dark Blue nepoznám. Tú spojitosť medzi znameniami a vôňami však považujem za pochybnú, myslím že to bude len marketingový trik ako poradiť nerozhodným začiatočníkom.
Kedysi dávno kúpil brat svojej priateľke parfém podľa znamenia - a vyšlo to! Jednalo sa o Étienne Aigner - Private Number. Odvtedy ho nevie žiaľ nikde zohnať.
Takže by som to zhrnul. Znamenia a vône môžu súvisieť, akurát môžme natrafiť na seriózne články venované tejto téme (ale tých bude asi ako šafránu) a na čo natrafíme s oveľa väčšou pravdepodobnosťou: články zbúchané narýchlo v záujme predaja vôní, kde v skutočnosti nie je súvislosť medzi znamením a vôňou.

Na poličce 105 parfémů 7 miniatur 9 odstřiků 415 vzorků V tužebníku 5 parfémů

elisa
Parfémová maniačka 585 příspěvků 20.03.13 10:33

Za předpokladu, že člověk odpovídá vlastnostem příslušícím jeho znamení - proč ne. U vodnářů se setkávám s velkou oblibou Lutense, Shiseida a Issey Miyake a často i vzácnějších starších kousků - většinou něco originálního, co nemusí být zrovna líbivé. Ale jako směrodatné bych to nebrala.

Na poličce 15 parfémů 1 miniatura 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 8 parfémů

drobececek  20.03.13 15:06

Myslím si, že znamení může ovlivnit, k jakým kompozicím budeme inklinovat. Nemyslím si ale, že se čistě podle znamení parfém vybrat. Přinejmenším ne ve stylu některých článků: „Pokud jste se narodily ve znamení Panny, bude Vám perfektně sedět Donna Karan Pure, atd…“

Za sebe bych řekla, že moje štírovatost určitě můj výběr alespoň zčásti ovlivňovat může. Tchyně - další štířice - používá Opium…to taky celkem sedí.

Silvuna
Učednice 50 příspěvků 21.03.13 21:16

no ascendent tam hrat roli muze a jeste plno jinych vlivu :-), ale vseobecne si myslim ze to sedi v tech zakladnich slozkach, a potom uz zalezi na tech doprovodnych. Ale stejnak to je zajimave, dokonce existuji parfumeri, kteri se tim zabyvaji a maji svoje rady parfemu

Silvuna
Učednice 50 příspěvků 21.03.13 21:18

No a prave to jsou vodnari, teda vseobecne, potom zalezi i na ascendantu a jinem vlivu ostatnich planet, neco co je uz na prvnich pocuch zvlastni a vybocuje z rady… a takove jakoby na svezejsi note

Silvuna
Učednice 50 příspěvků 21.03.13 21:19

No a stiri taky jako vysite, ukazkove Opium :-)

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 21.03.13 21:37

Možná že kdyby se zkoumal opravdovej horoskop, ne jen sluneční znamení, tak by se tam daly nějaký zákonitosti v oblíbenosti vůní najít. Tak trochu bych sázela na to, že spíš než sluneční znamení by mohlo mít vliv to, v jakým znamení je Venuše. Jestli na to nezapomenu (tj. nebudu mít něco zajímavějšího na zkoumání :-) ), zkusím to prodebatovat s konkrétníma lidma a jejich horoskopama.

Ale jinak ty obecně doporučovaný vůně na mě vůbec neseděj. Jakožro Ryba bych měla oblibovat melounový a vodní vůně (aspoň podle nějakýho článku časopisvýho co sem kdysi kdosi dával) a přitom neexistuje kategorie, kterou bych měla míň ráda :mrgreen:

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Danny8
Znalkyně 349 příspěvků 22.03.13 18:15

Docela se mi líbila doporučení na této stránce:
 http://theposhpeasant.com/…calguide.htm

Na poličce 3 parfémy 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Michele
sv. Parfema z Kecálburgu 2367 příspěvků 24.03.13 10:26

Něco na tom asi bude :D Koukla jsem na stránku, kterou poslala therion a tam jsem se celkem našla. Jsem Lev, čemuž by odpovídala obliba teplých slunečných parfémů s vanilkou, skořicí, kořením a ascendent mám ve Vodnáři, tam se shoduju v oblibě vůní studených vodních květin, levandule, eukalyptu.

Na poličce 9 parfémů 12 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Silvuna
Učednice 50 příspěvků 25.03.13 14:28

je zajimave ze vsude inzeruji vanilku pro lvy, ale me moc v parfemech nesedi, spis tak nejak jako doplnkove v parfemech, ale komu sedi vanilka v parfemech, jsem cetla z ruznych komentaru, tak to jsou berani..

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1500 příspěvků 27.03.13 14:24

Tip pre ženy: citrusovo-kvetinové a orientálno-drevité vône
Chance - Chanel, Magnetism - Escada, Miracle - Lancome, Eau Torride - Givenchy

Hmmm hmmm… to musím prozkoumat :mrgreen:

Na poličce 23 parfémů 16 miniatur 2 odstřiky 37 vzorků V tužebníku 43 parfémů

bounty
Učednice 77 příspěvků 31.03.13 10:56

Ja som skorpion a teraz striedam Hypnotic Poison, Gucci Eau De Parfum a Chanel No. 5. Nevinne kvetinove vone nikdy nesadli k mojej temnej skorpionej osobnosti :twisted:

Na poličce 9 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

NikiNikiNikitaaa
Nevyléčitelná závislačka 1500 příspěvků 31.03.13 13:50
@bounty píše:
Ja som skorpion a teraz striedam Hypnotic Poison, Gucci Eau De Parfum a Chanel No. 5. Nevinne kvetinove vone nikdy nesadli k mojej temnej skorpionej osobnosti :twisted:

:mrgreen: :mrgreen: jj, ti štíři :mrgreen:

Na poličce 23 parfémů 16 miniatur 2 odstřiky 37 vzorků V tužebníku 43 parfémů

andry
sv. Parfema z Kecálburgu 6753 příspěvků 31.03.13 20:16
@Silvuna píše:
ale komu sedi vanilka v parfemech, jsem cetla z ruznych komentaru, tak to jsou berani..

ale tož :mrgreen: vanilka sama o sobě je nudná. ale - parfém bez aspoň kapky vanilky je… nevyhovující.
konkrétní doporučení z obou zde uvedených odkazů se s mými preferencemi moc neshodují, ale pravda, neznám úplně všechny.
ale jednou jsem objevila i doporučení na citrusové energické vůně pro sebe. no tak to teda ani náhodou.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Parfémový průvodce Valpuržinou nocí

Noc z 30. dubna na 1. května je pokládána za magickou, za noc plnou kouzel a čarodějnických rejů a slaví se pod různými názvy v mnoha evropských zemích. Pokusme se tedy poodhrnout závoj tohoto tajuplného svátku…

Celý článek »
TOPlist