Parfémy Say, Federiko Mahora aj.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Arome Lada.
Znalkyně 371 příspěvků 01.11.07 16:28

Chtěla bych se vás, které máte velké zkušenosti se spoustou parf. značek, zeptat,jaký je váš názor na polské parfémy Federiko Mahoru, rakouské parfémy Say, které se k nám teď začínají dovážet a jiné? Na obranu FM musím připomenout, že nikde neuvádějí - imitace, napodobenina, ale vůně, INSPIROVANÁ vůní značky…Takže - možná , že ani nemůžeme očekávat přesnou podobu. Jaký je váš názor?

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 01.11.07 16:37

Imitacia, to by neznelo dobre. To je marketing, nie? Nehovoriac o tom, ze vona priamo oznacena za imtaciu by asi privolala pravne problemy s firmou vyrabajucou original. Tie vone su imitacie, nie su to originalne kreacie inspirovane napr. Light Blue. Ludia ich kupuju, lebo sa maju co najviac podobat tej „inspirujucej“ voni a stat len zlomok jej ceny, nekupuju ich pre ich originalitu.
Este som sa nestretla s lacnou imitaciou, ktora by sa originalu vyrovnala. Bud nemali vydrz, alebo sa po par hodinach zmenili na nieco nespoznatelne, alebo sa cely flakon po 2 mesiacoch pokazil. Radsej investujem do kvalitnejsich voni. A ked clovek vie, kde hladat, tak ani nemusia az tolko stat.

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.11.07 20:23

FM, Say, L'Ambre atd.? Ani dvoumetrovou tyčí :D

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ella  01.11.07 21:48

Prý tyto parfémy „míchá“ parfumer ve vyhlášené firmě DROM - což je oficiální parfumérská firma v Německu (mají svoje webovky), kde se vyrábí i originální parfémy…

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 01.11.07 21:56

Jistě, takových firem je víc (napadá mě třeba Firmenich). Fungují na objednávku - objednavatel zadá, jaký by chtěl parfém, parfumér ho vytvoří. Svého parfuméra má snad jen Dior nebo Chanel, ostatní společnosti zadávají výrobu parfumérským firmám. Z toho, že do Dromu chodí třeba Bvlgari nevyplývá o FM vůbec nic :)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Ella  02.11.07 09:11

Aha, ale potom mě napadá - jak je možné, že to není nějak právně napadnutelné… Prý se vůně jakoby zaregistrovat nedá (opatřit jakousi ochranou značkou), ale jak to, že se i přes to všechny ty Bvlgari neozvou.

Arome soptik
Nováček 7 příspěvků 02.11.07 10:02

já mám špatné zkušenosti - nikdy více - jak jedna tak druhá firma!!!
Jde cítit osas - a podoba vůně je fakt jiná.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Paty  02.11.07 10:06

Porovnávala jsem originály co mám doma s FM /kolegyně měla v práci vzorník/, a ani náhodou bych si to nekoupila. Jen jsem přičuchla, začala mě bolet hlava.No hnus fialovej!

Zdenka  02.11.07 10:14

Sestra měla půjčenou celou kazetu vzorků (už si nejsem jistá jestli FM, ale to je jedno) a byly to fakt děsné smrady. Ani bych neřekla, že to jsou vydařené napodobeniny. Hned jsem jí řekla, ať ji ani nenapadne do něčeho takového investovat. Radši déle šetřit a dopřát si kvalitní parfém než tohle…

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 02.11.07 10:31

Take firmy obvykle maju viacero sekcii a vyrabaju nielen ozajstne parfumy, ale aj parfumaciu do avivaze, synteticke prichute a aromaticke latky pre potravinove vyrobky atd. vid napr. http://www.iff.com/…nsf/Products!OpenForm

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kača  02.11.07 10:47

Nikdy jsem k takovým „inspirovaným“ vůním neměla důvěru.
Myslím,že se po revoluci objevily v některých parfumkách tzv.„rozlévané“ parfémy,jednou jsem tam očuchala nějakého Diora (asi poison).jediné,co bylo jakž takž, asi 5 min.hlavy vůně,pak se to rozpadlo do hnusného smradu.Víckrát jsem nezkoušela a zkoušet nebudu.
Já když nemám na celý parfém,tak si na Aukru seženu miniaturu,třeba Dior nebo Chanel 5ml vydrží fakt dlouho,stačí kapička,a dám za ně 200Kč.
Nebo si koupím odstřik.Rozhodně je to lepší,než imitace.

Arome soptik
Nováček 7 příspěvků 02.11.07 16:44

už se můžu rozepsat mám chvilku-
no jak jsem psala z FM jsem si objednala vůni a manžel dvě )tomu začaly pěkně smrdět po nějaké chvilce a teď mu tam leží) a já jsem svoji tedy dodělala promesse nebo tak něja už nevím jak jse jsmenovala - s malinou, no a s origoš jsem to srovnávala - úplně něco jiného. každopádně co chci napsat je to, že ty dámské se ani nevyplatí, je toho 30ml a pánské 50ml, no ale stejně je to jiná vůně a ten Ocas prostě je!!!!!!!! to mě nikdo nevymluví!!!!
no a ani mi tak dlouho nevoní - hned vyprchá a já se stříkala jak děs a za chvilku jsem nic necítila.(ani ostatní)
no pak jsem slyšela že
SAY je o něco lepší než FM… prd je to snad ještě větší hnus, (a to jako že si někdy i napodobeniny z trhu koupím) no měla jsem asi 6 vzorků a vůbe vůbec se jim to nepodobá a má to snad ještě větší osas - hodně ale píšou, že ho má menší než FM.
No když si vezmeš origosš a pak napodobeninu, hooodně budeš vidět ten rozdíl - ale i kdyby, tak ten Ocas JE FAKT CÍTIT A JE TO, TO, tu vůni totál ničí!!!!!!!!!

Takže už nikdy nikdy nikdy nic z těchto dvou značek.

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 03.11.07 10:26

Mě přijde stejné koupit si „inspirované“ vůně typu FM, jako pořídit si na tržnici zaručeně pravé tepláky Adiddas, se čtyřmi pruhy:). Ale jak vidno, pořád se najde dost lidí, kterým není trapné mít lacinou imitaci. Chápu, že někdo nemá peníze na drahý Chanel… ale mezi levnějšími značkami se dá také vybrat, a člověk nekupuje napodobeninu.

Vůně nemůže být zaregistrovaná jako ochranná známka, protože podle Známkového zákona není „schopna grafického znázornění, tedy není tvořena písmeny, slovy, číslicemi, kresbou, tvarem výrobku nebo jeho obalu, popř. jejich kombinacemi“. Aby bylo možné něco zaregistrovat jako ochrannou známku, musí se jednat o takové označení, které je způsobilé rozlišit výrobky nebo služby stejného druhu, pocházející od různých osob. Rozlišitelnost v sobě zahrnuje způsobilost známky být vnímána zrakem. Což vůně bohužel není. Zaregistrovat se u parfému dá tedy jen název a flakon.
Možnou ochranu poskytuje třeba obchodní zákoník v ustanoveních o nekalé soutěži, zejména o srovnávací reklamě. § 50a odst (2) písm. h), kterému se občas neformálně říká „parfemová klauzule“, umožňuje postihnout reklamní tvrzení typu: „Proč byste kupovali značkové výrobky XY, když naše výrobky se vyznačují podobnými funkčními vlastnostmi a nižší cenou“. Ochrana je poskytována před přiznaným imitováním cizího zboží a služeb, tedy při použití slov „napdobenina“, „reprodukce“, „imitace“, „alternativa“ nebo jiných slov se stejným myšlenkovým obsahem. … Ovšem kde není žalobce, není soudce.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

eva  04.11.07 10:28

Imitace výše jmenovaných výrobců jsou opravdu příšerné: mají ocásky na zvracení :( Imitace obecně nemusím, přece jen jsou předražené a dnes se za tytéž peníze, někdy i za méně dá online pořídit originál. Pokud už imitace, tak velice podobné originálům, v podstatě k nerozeznání výrábí snad Bulharsko /některé firmy z východu dokonce imitují i velice věrně flakony/ a na polských tržnicích se dají najít bezocasé, nositelné imitace: známá si z Polska přivezla spoustu poměrně slušných imitací za směšné peníze, a vzhledem k tomu, že není nějaký nadšenec do parfémů jako tady většina a její imitace nejsou žádné smrduté puchy, je spokojená - dají se nosit bez ostudy, narozdíl od FM a Say atd. Sice často člověk neví, co ty polské imitace imitují a flakonky nejsou zrovna úchvatné, ale musím uznat, že některé vůně jsou vcelku velmi originální a kdyby někdo vytvořil podobný parfém, asi by se víc než dobře prodával i v parfumeriích :-))

Ingrid
Nevyléčitelná závislačka 1572 příspěvků 04.11.07 10:38

Z těch výše jmenovaných,řekněme-replik-;)jsem zkoušela FM a musím souhlasit se soptíkem,tyhle imitace inspirované známými vůněmi…bla,bla bla,mají příšerný ocas,který se objeví v závěru,když se všechno ostatní už rozvine,tak nastoupí chloramin,takový ten klasický chlórový prášek,cítím to tam velice výrazně a přebije to všecko,naprosto všecko,co tam bylo cítit předtím a podotýkám,že zpočátku tyhle vůně nevypadají špatně.Někdo to necítí,kamarádka si jich koupila hned několik,nehodnotím ,jestli to je či není nekalá konkurence,osobně si myslím,že ano,ale to je vedlejší.Hlavní pro mne je,že mi prostě nevoní,ostatní značky-Say,L´Ambre a pod.neznám.

Na poličce 29 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist