Parfémy v knihách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 11.05.08 11:24
Parfémy v knihách

Je tu téma o parfémech ve filmech, ale narazily jste někdy na parfémy, které používají hrdinky (a hrdinové) v knížkách?

V knize, kterou čtu teď (Klub cizoložníků) je zmínka hned o třech. Hlavní hrdina kupuje své manželce Chanel No. 5. Mladá právnička, která se o hlavního hrdinu pokouší, používá Allure a od své matky k Vánocům dostala Gucci.

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

PetraSK doma
Parfémová maniačka 703 příspěvků 11.05.08 15:01

Betty McDonnald - v knihe My správne ženy používa parfém od Guerlaina L´Heure Bleue

V knihe od Simmela Láska je len slovo používa hrdinka Diorissimo

Na poličce 118 parfémů 20 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 11.05.08 16:35

Jako dítě jsem četla od Stanislava Rudolfa dívčí román Miliónová holka. A tam se učitelka hlavní hrdinky voněla Chanelem No.22. Nikde jsem ho neviděla a ani na netu moc není (u nás určitě ne).

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Lela
Parfémová maniačka 868 příspěvků 11.05.08 16:57

Mám hrozně moc ráda texty Michala Horáčka. Ten používá ve svých písních parfémy často:
" Vím kde se končí svět, znám řeku do pekla.Tvůj Dior Poison obstará bárku"
A jedna jeho písnička co zpívá Hana Hegerová se jmenuje Denim Blue.

Na poličce 5 parfémů 7 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy

Barbarra
sv. Parfema z Kecálburgu 6027 příspěvků 11.05.08 18:06

Já si matně pamatuju, že v jednom dívčím románu se hrdinka voněla Mitsouko, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, kdo ho napsal, ani jak se knížka jmenovala. Četla jsem ji někdy na základní škole a parfém mi snad jako jediný z té knížky utkvěl v paměti.

Na poličce 58 parfémů 69 miniatur 7 odstřiků 317 vzorků V tužebníku 22 parfémů

benvenuta
Nevyléčitelná závislačka 1705 příspěvků 11.05.08 21:06
svatka píše:
Jako dítě jsem četla od Stanislava Rudolfa dívčí román Miliónová holka. A tam se učitelka hlavní hrdinky voněla Chanelem No.22. Nikde jsem ho neviděla a ani na netu moc není (u nás určitě ne).

To je jeden z tych uzsie distrubuovanych. Chanel mal kolekciu Rue de Cambon (boli tam aj Bois des Iles, Cuir de Russie, myslim, ze aj Gardenia), ktora bola len v superfajnovych obchodoch a v butikoch Chanel. Teraz su parfumy z Rue de Cambon sucastou kolekcie Les Exclusifs.
Kde ta ucitelka nabrala Chanel No. 22?

Na poličce 36 parfémů 25 miniatur 8 odstřiků 49 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Svatka
sv. Parfema z Kecálburgu 4270 příspěvků 11.05.08 21:50

Tak to nevím, obzvláště za totality. Asi byla funkcionářka KSČ, ale viděla jsem ji kdesi na netu, a i v librách byla pěkně mastná.

Na poličce 12 parfémů 16 miniatur 6 odstřiků 9 vzorků V tužebníku 1 parfém

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 11.05.08 22:09

Beztak to Rudolf někde náhodně zahlédl a vůbec netušil, o co jde :) Nebo si to vymyslel na motivy č. 5 a zrovna se trefil.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Světluška  12.05.08 20:26

Teď jsem dočetla vyloženou oddechovku od Rosamunde Pilcher (někdy mám na to Skotsko vyloženě chuť). Jedna z hrdinek románu, téměř záhadná Pandora, na sobě nešetřila Poisonem. Další postava nafasovala od manžela Fendi a její babička, žijící v USA vždy voněla White Linen.

Fleur  12.05.08 22:10

Momentálně mě napadá jedině Vladimír Neff a Císařské fialky, ale musím se přiznat, že vlastně netuším, zda jde o literární fikci, nebo jestli takový parfém opravdu existoval.

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 13.05.08 00:16

Vzpomínám si - v knize od K.Zuchardta - Zemři blázne (je to historický román o Thomasu Moorovi, Jindřichovi VIII a Anně Boleynové - dost dobrý)
se píše o voňavce, kterou nosila Anna B a kterou údajně pobláznila Jindřicha.
Píše se o malé křišťálové lahvičce s drahocennou pižmovou voňavkou, přivezenou z Francie, kterou si kapala do výstřihu. Král prý miloval tento sladký, těžký parfém…
Je to samozřejmě básnická licence, ale stejně by mě zajímalo, čím se dámy v 16.století voněly - jestli by se to líbilo i nám. Muselo to být opravdu výrazné, protože s hygienou se to v té době zrovna nepřehánělo a roucha zlatem vyšívaná a drahými kameny posázená se prakticky nedala prát.
Když už ta nutnost nastala, používala se k praní koňská moč.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Naja
Parfémová maniačka 833 příspěvků 13.05.08 08:11

Protože miluji detektivky, přečetla jsem jich hromady a utkvělo mi v paměti, že kdysi se hlavní hrdinka (posléze se z ní vyklubala zákeřná vražedkyně, do které se zamiloval detektiv :lol: ) jedné z knih voněla Chanelem 5. Vůbec nevím jak se kniha jmenovala a o co tam šlo, ale pamatuji si závěrečnou scénu, při které střážce zákona zamilovaně čuchá k šátku, který Chanelem voněl. Také hned jak to bylo možné, jsem šla zmiňovanou vůni očuchat.

Na poličce 22 parfémů 0 miniatur 6 odstřiků 25 vzorků V tužebníku 0 parfémů

IvKa
Parfémová maniačka 572 příspěvků 13.05.08 09:31

Já si pamatuji jak Hercule Poirot v knížce Pět malých prasátek prováděl rekonstrukci dávného zločinu. Jednoho svědka vyzval, aby zavřel oči a přemýšlel a zamával kapesníkem navoněným jasmínem. Svědek před sebou celou scénu jasně viděl, jako by to bylo včera. Když otevřel oči, pohoršoval se - chlap, a používá voňavku.
V jiné knížce od A. Christie zase hrdinka voněla Veronique č. 5, možná 6. Ale už vůbec nevím, co to bylo a vůně pravděpodobně asi ani neexistovala.

Na poličce 57 parfémů 8 miniatur 5 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

PaK
Parfémová maniačka 580 příspěvků 24.01.09 13:46

V Egyptologách od Kingsleye Amise, které právě čtu, je mimo spousty jiných úžasných „frků“ něco, co by se hodilo jako charakteristka pánských nosů. Takže budu chvilku opisovat.

„A co voňavky?“ pokračoval Isham. „Měli jste už někdy nějaký malér kvůli parfému? Nebo je to jenom babská povídačka?“
„Parfémy voní všechny stejně, ne?“ řekl Froald.
„Ale prokristapána, to ne,“ zvolal Mordle. „Aspoň některým lidem rozhodně ne.“
„Já myslím, že mám mimořádně citlivý čich,“ poznamenla předseda.
„Vážně?“ řekl Mordle s úctou v hlase. „To jako vážně?“

Konec citace.

A o pár stránek dál je taky úžasná situace, když jedna z manželek začíná tušit nějakou neplechu v Egyptologické společnosti jejího chotě a ptá se, co je to tu cítit za vůni (nějaká dámská návštěva použila moc silný parfém).
Kamuflovaný italský „profesor“ egyptologie odpovídá: „Á, velice rafinovaný detail. Vy jste tu pálili takzvané Kadídlo Ra… Toto je, jak se domnívám, pravůně, ze které tak mnohé dnešní parfémy se vyvinúly. Podklad této vůně je stejný jako onen, který užíva Chanel a jiní, a on je odvozen z kabara pižmového, který za vlády dynastií se vyskytóval v Deltě.“

Jo jo, chlapům to na výmluvy někdy strašně pálí. :lol:

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 17 odstřiků 22 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Lucinela
sv. Parfema z Kecálburgu 4317 příspěvků 26.08.12 17:57

Je Reviens (Worth) - používala manželka generála Ufkíra ve Vězenkyni (matky Maliky Ufkír), která knihu napsala.

Na poličce 15 parfémů 0 miniatur 8 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist