Parfémy v televizi

Hortensie 23.03.13 20:23

Parfémy v televizi

Před časem byl v televizi film s názvem Parfém, dnes jsem viděla zase dokumentární film o parfémech, který budou opakovat : Parfém - dotek Francie

28. 3. 2013, 09:20 - ČT 2

Dokument, Fr. 55 min, Skryté titulky, stereo vysílání

Reklama

drátenička 26.03.13 00:29

:) Koukala jsem a líbilo se mi to. Byly tam zajímavé informace, něco by mě ani na mysl nepřišlo

dzona 26.03.13 07:27
@drátenička píše:
Byly tam zajímavé informace, něco by mě ani na mysl nepřišlo

Co třeba? To s tou syntetikou? Elenna je velký zastánce syntetiky. A asi k tomu má důvody.

Velmi zajímavý pořad, i manžela zaujal:-) mě docela dostala „výroba“ resp vymýšlení parfému od Hermes-výběr silic z mandarinek..

Hortensie 27.03.13 08:05

@Kateřina Hubálková Já se docela divím, že se ještě něco vyrábí nesynteticky. Měla jsem představu, že už jsou parfémy pouze z chemických sloučenin, i když jsem věděla, že ve Francii existuje Grasse - a tam se sklízí přírodní pravé suroviny pro výrobu.

Mandarinka 27.03.13 10:22

Dobrý dokument. Je škoda, že prezentovali jenom vůně módních domů, takže to vyznělo tak, že parfémy jsou pro lidi, kteří si nemůžou dovolit jejich šaty. Líbil se mi ten kontrast mezi francouzskými sběračkami a prodavačkami, kterým se musí nadiktovat, čím voní Chanel No.5, protože nemají páru :)

Mandarinka: jj to je pravda, tohle mě trošku zarazilo, stejně jako nutnost půlročního školení pro prodavačky:-) jestli je pak výsledek stejný jako v sephoře, tak potěš pr…:-)

Ewii 09.04.13 11:39

@Kateřina Hubálková ty školení se týkají holek, co dělají přímo pod značkou … taky jsem ho absolvovala..„o­byčejné“ prodavačky a brigádnice, které berou do Sephory a spol. žádné školení nemají..berou každého kdo alespoň trošku vypadá a něco málo o kosmetice a parfémech ví..bylo by to asi dost nákladné proškolit takto všechny prodavačky, ne jen přímo BC (beauty consultanty)..ale je pravda, že školení je super a pokud má člověk zájem dostane do hlavy spoustu zajímavých informací.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist