Parfum: Príbeh vraha

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Intense77
Znalkyně 302 příspěvků 02.05.09 18:13
Parfum: Príbeh vraha

Čítali ste knihu alebo videli film ? čo si o tom myslite ?

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 02.05.09 18:14

Viděla jsem film.
Rozhodně upoutá… hezké kostýmy, trochu morbidní.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 02.05.09 18:40

videla jsem ukazky v kine kdysi a jit na to odmitla

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 02.05.09 18:49
Příběh vraha

Film jsem viděla před časem a přišel mi „ujetý“, nejvíc ta davová scéna na náměstí :roll: samozřejmě šílený závěr. Teď jsem v knihovně objevila knížku a musím říct, že ta je super. Jak už to tak bývá, film je dost ochuzen a pozměněn, řekla bych ovšem, že na úkor vyznění a pochopení děje, důležité věci byly úplně vypuštěny. Moc se mi líbí „šťavnatý“ styl, jakým je knížka napsána a hlavně je vidět, že autor musel mít znalosti v oblasti parfémů…I na mateřské s druhým dítětem jsem knihu přečetla takřka jedním dechem :shock: …

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 20:09
zuzirozi píše:
Film jsem viděla před časem a přišel mi „ujetý“, nejvíc ta davová scéna na náměstí :roll: samozřejmě šílený závěr. Teď jsem v knihovně objevila knížku a musím říct, že ta je super. Jak už to tak bývá, film je dost ochuzen a pozměněn, řekla bych ovšem, že na úkor vyznění a pochopení děje, důležité věci byly úplně vypuštěny. Moc se mi líbí „šťavnatý“ styl, jakým je knížka napsána a hlavně je vidět, že autor musel mít znalosti v oblasti parfémů…I na mateřské s druhým dítětem jsem knihu přečetla takřka jedním dechem :shock: …

Já jsem si pořád říkala, jestli se tu o tom filmu někde psalo. Mně se líbil moc, ale já jsem zaujatá, já mám děsně ráda herce Alana Rickmana a můžu všechny filmy s ním… Knížku neznám, přečtu. Ale film skvěle pracoval s obrazem, úvodní scéna na rybím trhu přímo smrděla , nebo dívka s mirabelkami, scény z Grasse… Závěr byl tristní, film se povětšinu času tvářil, že by se to mohlo i stát… Že je to jakási fantasmagorie mi ale došlo ještě před závěrečnou davovou scénou - Jean-Baptiste jde za tou Rickmanovou dcerkou, všichni spí, on jde těsně kolem cizího psa (nebo jej překračuje, už nevím) a PES SE ANI NEPOHNE .
Pes očividně nebyl mrtvý - bylo jasno, něco nehraje… Závěreční naháči mě už moc nepřekvapili :P

Na poličce 52 parfémů 1539 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 02.05.09 20:26

Film určitě stojí za shlédnutí. Souhlasím, že některé scény jsou trochu ujeté a nechutné.. Ale rozhodně jsem se nenudila. Škoda, že není více filmů o parfémech :cry:.

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2569 příspěvků 02.05.09 20:26

Mě se film líbil…až na ten závěr :!: …to byl děs a přišlo mě,že to tam vůbec nepasovalo…jinak Alan Rickman je můj oblíbenec a fakt sexy chlap(v tomto filmu sice moc sexy není,ale v reálu ano)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5766 příspěvků 02.05.09 20:29

Akorát kapku starší ročník ne? :lol:

Na poličce 56 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 1 vzorek V tužebníku 26 parfémů

Intense77
Znalkyně 302 příspěvků 02.05.09 20:43
To : ledifia

Podľa mňa psa nezabil len ten Jean-Baptiste nemal vôbec žiadnu telesnú vôňu, preto si ho pes nevšimol. Knihu som nečítala (zatiaľ) na vo filme sa mi najviac páčila hudba.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 02.05.09 20:46
[quote:vz1y465h]­…všichni spí, on jde těsně kolem cizího psa (nebo jej překračuje, už nevím) a PES SE ANI NEPOHNE.
Pes očividně nebyl mrtvý - bylo jasno, něco nehraje… Závěreční naháči mě už moc nepřekvapili

To je právě to, co jsem měla namysli, když jsem psala, že ve filmu byly důležité věci vypuštěné - člověk ani pak vlastně nechápal, PROČ to celé Jean-Baptiste dělá. Šlo o to, že zjistil, že vůbec nijak nevoní ani nesmrdí, prostě není cítit. Už odmalička ho kvůli tomu neměly rády jiné děti nebo kojné ho nechtěly domů a tak. On sám to pak zjistil, když byl dlooouho sám, že prostě není cítit. A proto si vyrobil mj. tento parfém, pro sebe! Byl pro jiné bytosti takřka neviditelný, proto ti psi :!: Jinak fantasmagorie je to naprostá, ale dost dobře napsaná a člověk se tam i něco dozví o parfémech (nebo aspoň takový zelenáč jako já :lol: )

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 20:48

Tak jsem to nemyslela, že by ho zabil, prostě neznám psa, který by bez povšimnutí nechal kolem sebe někoho takhle projít, vůně-nevůně.
Hudba taky ohromná.
Rickman je hlavně dobrý herec - ale ono mi taky není 20, víš, viky :P :P :P

Na poličce 52 parfémů 1539 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 161 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 20:58

Film jako úvod do světa vůní to byl jedinečný…! A Dustin Hoffman, obstarožní parfémářská celebrita za zenitem, jak vyhazuje šátek s vůní…
Ta zoufalost Jean-Baptisty, jak nemůže pořád najít, co hledá, byla hrozná. Člověk odsoudí jeho činy a zároveň mu ho musí být líto…
Už jen kvůli té závěrečné scéně si tu knížku budu muset přečíst, v tom filmu mi připadala taková vlepená
Taky jsem se pídila, jestli v Paříži stál nebo stojí ten úžasný most s přilepenými s dílnami, obchůdky a domečky, ale nikdo nevěděl…

Tohle jste viděli?

http://www.perfumemovie.com/

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 02.05.09 21:17

Čítala som knihu a dojem z nej si nebudem kaziť filmom.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.05.09 21:21

Film je hezký, ale na knihu nemá. Tu jsem četla před lety v originále :wink:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 21:24

To tak bývá skoro vždy… To zklamání kdysi z filmového Vítězného oblouku si neumíte představit…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist