Parfum: Príbeh vraha

Fotoalbum tématu (14) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Intense77
Znalkyně 302 příspěvků 02.05.09 18:13
Parfum: Príbeh vraha

Čítali ste knihu alebo videli film ? čo si o tom myslite ?

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:

Širín
sv. Parfema z Kecálburgu 7023 příspěvků 02.05.09 18:14

Viděla jsem film.
Rozhodně upoutá… hezké kostýmy, trochu morbidní.

Na poličce 10 parfémů 17 miniatur 4 odstřiky 437 vzorků V tužebníku 2 parfémy

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 02.05.09 18:40

videla jsem ukazky v kine kdysi a jit na to odmitla

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 02.05.09 18:49
Příběh vraha

Film jsem viděla před časem a přišel mi „ujetý“, nejvíc ta davová scéna na náměstí :roll: samozřejmě šílený závěr. Teď jsem v knihovně objevila knížku a musím říct, že ta je super. Jak už to tak bývá, film je dost ochuzen a pozměněn, řekla bych ovšem, že na úkor vyznění a pochopení děje, důležité věci byly úplně vypuštěny. Moc se mi líbí „šťavnatý“ styl, jakým je knížka napsána a hlavně je vidět, že autor musel mít znalosti v oblasti parfémů…I na mateřské s druhým dítětem jsem knihu přečetla takřka jedním dechem :shock: …

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 20:09
zuzirozi píše:
Film jsem viděla před časem a přišel mi „ujetý“, nejvíc ta davová scéna na náměstí :roll: samozřejmě šílený závěr. Teď jsem v knihovně objevila knížku a musím říct, že ta je super. Jak už to tak bývá, film je dost ochuzen a pozměněn, řekla bych ovšem, že na úkor vyznění a pochopení děje, důležité věci byly úplně vypuštěny. Moc se mi líbí „šťavnatý“ styl, jakým je knížka napsána a hlavně je vidět, že autor musel mít znalosti v oblasti parfémů…I na mateřské s druhým dítětem jsem knihu přečetla takřka jedním dechem :shock: …

Já jsem si pořád říkala, jestli se tu o tom filmu někde psalo. Mně se líbil moc, ale já jsem zaujatá, já mám děsně ráda herce Alana Rickmana a můžu všechny filmy s ním… Knížku neznám, přečtu. Ale film skvěle pracoval s obrazem, úvodní scéna na rybím trhu přímo smrděla , nebo dívka s mirabelkami, scény z Grasse… Závěr byl tristní, film se povětšinu času tvářil, že by se to mohlo i stát… Že je to jakási fantasmagorie mi ale došlo ještě před závěrečnou davovou scénou - Jean-Baptiste jde za tou Rickmanovou dcerkou, všichni spí, on jde těsně kolem cizího psa (nebo jej překračuje, už nevím) a PES SE ANI NEPOHNE .
Pes očividně nebyl mrtvý - bylo jasno, něco nehraje… Závěreční naháči mě už moc nepřekvapili :P

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 02.05.09 20:26

Film určitě stojí za shlédnutí. Souhlasím, že některé scény jsou trochu ujeté a nechutné.. Ale rozhodně jsem se nenudila. Škoda, že není více filmů o parfémech :cry:.

Na poličce 50 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

janicka24
sv. Parfema z Kecálburgu 2567 příspěvků 02.05.09 20:26

Mě se film líbil…až na ten závěr :!: …to byl děs a přišlo mě,že to tam vůbec nepasovalo…jinak Alan Rickman je můj oblíbenec a fakt sexy chlap(v tomto filmu sice moc sexy není,ale v reálu ano)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

viky
sv. Parfema z Kecálburgu 5742 příspěvků 02.05.09 20:29

Akorát kapku starší ročník ne? :lol:

Na poličce 50 parfémů 18 miniatur 22 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Intense77
Znalkyně 302 příspěvků 02.05.09 20:43
To : ledifia

Podľa mňa psa nezabil len ten Jean-Baptiste nemal vôbec žiadnu telesnú vôňu, preto si ho pes nevšimol. Knihu som nečítala (zatiaľ) na vo filme sa mi najviac páčila hudba.

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

zuzirozi
Učednice 104 příspěvků 02.05.09 20:46
[quote:vz1y465h]­…všichni spí, on jde těsně kolem cizího psa (nebo jej překračuje, už nevím) a PES SE ANI NEPOHNE.
Pes očividně nebyl mrtvý - bylo jasno, něco nehraje… Závěreční naháči mě už moc nepřekvapili

To je právě to, co jsem měla namysli, když jsem psala, že ve filmu byly důležité věci vypuštěné - člověk ani pak vlastně nechápal, PROČ to celé Jean-Baptiste dělá. Šlo o to, že zjistil, že vůbec nijak nevoní ani nesmrdí, prostě není cítit. Už odmalička ho kvůli tomu neměly rády jiné děti nebo kojné ho nechtěly domů a tak. On sám to pak zjistil, když byl dlooouho sám, že prostě není cítit. A proto si vyrobil mj. tento parfém, pro sebe! Byl pro jiné bytosti takřka neviditelný, proto ti psi :!: Jinak fantasmagorie je to naprostá, ale dost dobře napsaná a člověk se tam i něco dozví o parfémech (nebo aspoň takový zelenáč jako já :lol: )

Na poličce 9 parfémů 1 miniatura 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 6 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 20:48

Tak jsem to nemyslela, že by ho zabil, prostě neznám psa, který by bez povšimnutí nechal kolem sebe někoho takhle projít, vůně-nevůně.
Hudba taky ohromná.
Rickman je hlavně dobrý herec - ale ono mi taky není 20, víš, viky :P :P :P

Na poličce 50 parfémů 1464 miniatur 30 odstřiků 498 vzorků V tužebníku 141 parfémů

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 20:58

Film jako úvod do světa vůní to byl jedinečný…! A Dustin Hoffman, obstarožní parfémářská celebrita za zenitem, jak vyhazuje šátek s vůní…
Ta zoufalost Jean-Baptisty, jak nemůže pořád najít, co hledá, byla hrozná. Člověk odsoudí jeho činy a zároveň mu ho musí být líto…
Už jen kvůli té závěrečné scéně si tu knížku budu muset přečíst, v tom filmu mi připadala taková vlepená
Taky jsem se pídila, jestli v Paříži stál nebo stojí ten úžasný most s přilepenými s dílnami, obchůdky a domečky, ale nikdo nevěděl…

Tohle jste viděli?

http://www.perfumemovie.com/

Trillian
sv. Parfema z Kecálburgu 3391 příspěvků 02.05.09 21:17

Čítala som knihu a dojem z nej si nebudem kaziť filmom.

Na poličce 140 parfémů 10 miniatur 15 odstřiků 6 vzorků V tužebníku 32 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.05.09 21:21

Film je hezký, ale na knihu nemá. Tu jsem četla před lety v originále :wink:

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

ledifia
sv. Parfema z Kecálburgu 2259 příspěvků 02.05.09 21:24

To tak bývá skoro vždy… To zklamání kdysi z filmového Vítězného oblouku si neumíte představit…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist