Parfumerie snů - jak by měla vypadat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.03.08 17:00

Pravidelně tady nadáváme na protivné prodavačky, špatné zásobování, neochotu, neznalost… Tak to pojďme zkusit z druhé strany :) Jak by vypadala parfumerie, do které byste rády chodily? Držte se v realistických mezích (jistě, ideální parfumerie je taková, kde mi zdarma narovnají do tašky komplet exkluzivní sadu Serge Lutense a pak mě čtyři svalnatí zřízenci odnesou na nosítkách domů) a navrhněte, jak by to tam mělo vypadat, jak by se měly chovat prodavačky atd.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 02.03.08 17:22

A já se zrovna zamyslím…

1. mělo by tam být spíš příšeří - samozřejmě tak akorát, aby i moje máma přečetla, co je na flakonech napsáno; rozhodně ne parfémy pod ostrým a sálajícím světlem. K tomu buď ticho, nebo opravdu nevtíravá, nejlépe klasická hudba - párkrát se mi stalo, že mě tucavý řev z parfumerie vypudil dřív, než jsem vyzkoušela, co jsem chtěla.
  2. kvalitní papírky - to co třeba teď měli v Douglasu nebylo k ničemu. Silnější a dobře savé prosím :)
  3. testery i u méně známých vůní. V drogeriích někdy vídám malinké testříčky, buď v univerzálních flakonech, nebo něco jako velké miniatury (15 ml) s rozprašovačem. To by klidně stačilo. Vedoucí prodejny má určitě odpozorováno, u kterých vůní by stačil malý tester a u kterých je potřeba velký.
  4. větší sortiment… vím, že je to potíž, ale určitě by se to dalo zlepšit. Proč se nezeptat formou nějakého anketního lístečku přímo zákaznic, které značky jim nejvíc chybí? A když jsme u těch anket - proč je nepořádat pravidelně na různá témata? Spousta lidí ráda vyplňuje dotazníčky a výsledky by pak mohly viset někde u vchodu na plakátku. Např. „na anketu o celebritách z minulého týdne odpovědělo 1000 lidí, 60% vůně celebrit zajímají, 40% ne“. Jen pro ten pocit komunikace mezi prodejnou a zákazníkem. Každá taková drobnost by posílila dojem, že obchod chce prodávat parfémy , ne dojit prachy .
  5. jinak pro mě určitě spíš samoobslužná než pultová
  6. a prodavačky… to je kámen úrazu. Nejlepší by bylo, kdyby tam nebyly vůbec :) jen nějakej robot za kasou. Ale taková technologie ještě není na začátku 21. století zvykem. Takže - co nejméně nápadně někde stát, usmívat se - nemusí se zubit, ale prostě se netvářit moc otráveně - a nechodit se ptát, jestli chci poradit. Na regály rozmístit cedulky „chcete-li poradit s výběrem, požádejte naše asistentky“, aby bylo zákazníkům jasné, že zahájení rozhovoru s prodavačkou je čistě na nich. Prodavačky by měly být vybavené znalostmi - ty, které to zajímá, nechť je mají přímo v hlavě, ty ostatní by mohly mít nějaký telefonní seznam, do kterého by se dalo nakouknout, zda ta která vůně existuje, případně jaké má složení atd. Prostě ohledně personálu by to chtělo zapracovat nejvíc, ve všech parfumerkách bez rozdílu. Parfémy sice nejsou umělecká díla v galerii, ale ani housky…
Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Fleur  02.03.08 18:18
  1. vedle testovacích papírků by mohla ideální parfumerie nabízet i papírové kapesníčky (u favorizovaných vůní je lepší odnést si domů intenzivnější čichový vjem); v jejich sousedství by se také mohla nalézat dóza s malým množstvím čerstvě mleté kávy, aby si mohl nos znavený čichovými vjemy odpočinout…

Katy  02.03.08 18:19

Krásně jste se zasnila, moc hezky jste to vyjádřila :-) To by byla nádhera. Jen doplním k bodu 6, který se týká prodavaček. Nesměli by tam být ani hoši od ochranky…
A teď realita: tento týden, asi 11 h dopoledne, Douglas: jdu si přivonět konkrétní toaletky, hledám, prodavačka se ptá, já souhlasím s její pomocí - výsledek, hledá, hledá, aha, testr nemáme, ale nabízí mi jinou vůni s dominatním jasmínem, odmítám, nechápe… ještě se jdu podívat sama na jiné vůně. A hoch z ochranky už je tu, funí mi na záda. Zkoušet moc nemohu, přímo u regálu sedí totiž bába na stoličce, kýbl u nohou a hadrem otírá lahvičky testrů a regály. Tak jo, přijdu jindy, až bude čisto. Ještě že právě nevytírali podlahu … :-( Třeba se parfumerie snů jednou dožijem :-))

Irena
sv. Parfema z Kecálburgu 2493 příspěvků 02.03.08 18:26

Já bych byla pro začátek skromná a přála bych si, aby vedení a personál parfumerií vzali v úvahu některé samozřejmé věci. Parfémy nelze vybírat jako žluté melouny, tedy uchopit, očichat a věřit, že doma nebudeme příliš zklamaní. Parfém je drahý (opravdu je, i pro ty movitější), je naším celodenním společníkem, a tudíž bychom si s ním měli porozumět a investovat do toho, který skutečně budeme nosit. To znamená, že

• je třeba jej dlouho hledat a postupně zužovat skupinu těch vhodných
  • horké favority vyzkoušet na zápěstí
  • vítězem klání se v parfumerii celkově navonět a pokud možno si odnést domů vzorek dvou i tří kandidátů na koupi a s parfémem se vyspat
  • vítěze castingu zakoupit za korektní cenu

Očekávala bych tedy přístup otevřený hledání, tápání, zkoušení, několika opakovaným návštěvám bez nákupu, protože jen spokojený zákazník se rád a často vrací. Šokuje mě, že prodavačky v Guerlainově institutu v Praze jsou otrávené, když neodejde po první návštěvě s novou vůní. Podle mě by se měly urazit, kdyby to vzal někdo tak hopem. Vůně se přece nekupuje podle její hlavy, ale podle srdce a základu.

Na poličce 28 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 17 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 02.03.08 20:21

Naprosto se všem tady souhlasím, zejména mě vadí to přehnané světlo na regálech,
parfém to není diamant a zlato, kterým světlo dodává na jiskření, světlo v takových dávkách jako v obyčejných parfumeriích je pro parfém špatné. Naopak , temnější koutky by mě víc přitahovaly podívat se , co je tam za poklad :).
Když vybavím parfumérii svých snů, tak se mi jeví nějaký malý starožitný obchůdek se starším usmívajícím se pánem nebo paní za vysokým dřevěným pultem, parfémy by staly na dřevěných policích, kde by se dalo svobodně je vyzkoušet, nejvíce vzacne kousky by se nacházely za skleněným uzavřeným pultem a já bych poprosila toho staršího pána mě je všechny ukázat :), což by on ochotně udělal :).

Musí tam být i dřevěný stolek s židlí kde by se dalo klidně posedět a vést rozhovor.

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 02.03.08 20:38

uvítala bych jako poradce i muže,klidně 4%, bylo by to velmi osvěžující.Dále možnost sehnat na objednávku i " menšinové " vůně, které nejsou v běžném sortimentu.Věr­nostní slevy. Vialky se vzorky vůní na vyzkoušení na doma /!/, mě osobně navoněný kapesníček nestačí.Změna osvětlení tak, aby rozžhavené žárovky neměnily obsah testerů k nepoznání.Naučit slušnému a diskrétnímu chování ochranku, aby se na mne v prázdném obchodě nelepila a nedávala mi tím najevo, že bych mohla krást.Nemít sortiment jak přes kopírák, profilovat se.

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.03.08 20:50
Chava píše:
uvítala bych jako poradce i muže,klidně 4%, bylo by to velmi osvěžující.

Jednoho takového znám, občas k němu zavítám do parfumerie, když jedu k rodičům. Parfumerie není samoobslužná, pán je tam sám a jeho znalosti jsou obdivuhodné. Je velmi milý, úslužný a věnuje mi veškerý svůj čas. Vím od něj, že některé produkty zkouší sám na sobě, což je úsměvné, ale na druhou stranu to vypovídá o jeho zájmu. Legrace byla, když jsem u něj nakupovala dekorativní kosmetiku, radil mi s výběrem řasenky, radil, jak ji správně nanášet, protože on to měl zkrátka vyzkoušené :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Chava
Parfémová maniačka 675 příspěvků 02.03.08 20:53

kde je ten milý muž? Jaké město a parfumerie ?

Na poličce 1 parfém 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 02.03.08 21:13
Chava píše:
kde je ten milý muž? Jaké město a parfumerie ?

Město nevalné pověsti - Most (sama bych tam kvalitní parfumerii nehledala). Zrovna nedávno mi kamarádka povídala, že se parfumerie přestěhovala z původního místa a zapomněla jsem se zeptat, kam. Musím to napravit. Každopádně je to pan Charipar a strávila jsem tam několikrát pár příjemných chvilek, aniž bych cokoliv koupila. Vždy je moc ochotný.

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 02.03.08 22:50
Chava píše:
kde je ten milý muž? Jaké město a parfumerie ?

A druhý takový je v Černé Růži v Madeleine.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

janas
sv. Parfema z Kecálburgu 5643 příspěvků 02.03.08 23:32
Oleka píše:
Naprosto se všem tady souhlasím, zejména mě vadí to přehnané světlo na regálech,
parfém to není diamant a zlato, kterým světlo dodává na jiskření, světlo v takových dávkách jako v obyčejných parfumeriích je pro parfém špatné. Naopak , temnější koutky by mě víc přitahovaly podívat se , co je tam za poklad :).

Když vybavím parfumérii svých snů, tak se mi jeví nějaký malý starožitný obchůdek se starším usmívajícím se pánem nebo paní za vysokým dřevěným pultem, parfémy by staly na dřevěných policích, kde by se dalo svobodně je vyzkoušet, nejvíce vzacne kousky by se nacházely za skleněným uzavřeným pultem a já bych poprosila toho staršího pána mě je všechny ukázat :), což by on ochotně udělal :).

Musí tam být i dřevěný stolek s židlí kde by se dalo klidně posedět a vést rozhovor.

Tak to musím souhlasit, takhle bych si to přestavovala taky! Takové obchody jsou v Istambulu. Ale tam jsem voňavkářství nenavštívila, ale očumovala jsem koberce. Bylo to i se servírováním čaje.

Na poličce 12 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 9 parfémů

mimi
Nevyléčitelná závislačka 1012 příspěvků 03.03.08 09:19

tak chlapa v parfumerii som zazila… a tiez musim konstatovat, ze bol velmi mily, ochotne poradil s vyberom, dal vyskusat, a bol milo prekvapeny, ked som sa vratila a vonu si kupila…
Ale suhlasim s niektorymi pripomienami k parfumeriam.. mne by stacilo, aby testery boli cerstve, pretoze sa mi stava, ze vone su „pokazen“ flakon je prehriaty od svetiel, a vona je no.. fuj… a tretia vec, alebo by som ju mohla menovat ako prvu, a to, aby mi predavacka neskocila po krku s otazkou „mozem vam poradit“ sotva vkrocim do obchodu a nestacim ani pristupit k pultu..

Na poličce 5 parfémů 29 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Fay
Znalkyně 481 příspěvků 03.03.08 10:41

Tak naprosto by se mi libil Adin koncept a hlavne kdyby bylo mozny dostat nejaky maly vzorecek na prezkouseni na normalni den, abych mohla zjistit, jak by se mi s tou vuni zilo… nicmene to asi neni realny, takze alespon ty lepsi papirky a navic by bylo super, kdyby u kazdyho parfemu byly oznaceny jeho nazvem :D Nebo aspon znackou a k tomu nejaky tuzky na zapsani konkretniho nazvu. Myslim, ze by to bylo fakt prinosny, zvlast treba pro nekoho, kdo jde vybirat darek nebo tak a chce zkouset vic veci najednou. Vlastni zkusenost, navic uz jsem vyzkousela otevrit v parfumerii kabelku a hledat propisku - nedoporucuju :P

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 102 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 03.03.08 11:27
Fay píše:
Myslim, ze by to bylo fakt prinosny, zvlast treba pro nekoho, kdo jde vybirat darek nebo tak a chce zkouset vic veci najednou. Vlastni zkusenost, navic uz jsem vyzkousela otevrit v parfumerii kabelku a hledat propisku - nedoporucuju :P

Co ti pak stalo ? Přiběhla ochránka ? :)

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist