Parfumové profesie

Mandorla 23.01.14 10:24

Parfumové profesie

Aké profesie sa zaoberajú vôňami? Teda ak vynechám možnosti profesionálny parfumér alebo predavačka v parfumérii. ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

mimi 23.01.14 11:01

kuchar, ale tymi neparfemovymi :mrgreen:

Madelane 23.01.14 13:24
  • degustátor vína (to je radosť pracovať :D)
  • aromaterapeut
  • bylinkár (ak je to teda profesia, a podobné predajne napr. s čajom/čajovne)
opoponax 23.01.14 13:56

V jednom dokumente boli uvedené aj profesie ako napr.: Ovoniavač podpazušia (pre firmy, ktoré vyrábajú antiperspiranty). :roll:

Tassia 23.01.14 13:59

@opoponax …to musí robiť len nejaký zúfalec … 8o Ale nechcem sa nikoho dotknúť. ;)

opoponax 23.01.14 14:05

@Tassia :mrgreen:
Ešte mi napadlo, že existujú aj lovci nových vôní, ktorí cestujú svetom, aby našli niečo úplne nového, je ich zatial na svete celkom 5.

Tassia 23.01.14 14:15

@opoponax to znie zaujímavejšie…
Podľa mňa aj pestovatelia kvetín, ktorí pestujú pre parfumérske spoločnosti, musia mať nos vycvičený, aby dodali presne to, čo sa požaduje napr. turecká ruža, indická vanilka, damašská ruža…

Borealis 23.01.14 15:16

emisní komisař

jo, na našich vesnicích by se jich uživilo :)

http://ostrava.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

/ od těch studentů je to dobrá iniciativa, na nejedné vsi je aktuálně nedýchatelno, akorát to tam nikdy nikdo neměří a
ani neřeší /

Borealis 23.01.14 15:17

no a pak samozřejmě degustátoři, kvalitáři v potravinářství, kontroloři potravin…prostě všichni co dělaj senzorické zkoušky.....som­meliéři
 hmmm

Mandorla 23.01.14 16:23
@opoponax píše:
@Tassia :mrgreen:
Ešte mi napadlo, že existujú aj lovci nových vôní, ktorí cestujú svetom, aby našli niečo úplne nového, je ich zatial na svete celkom 5.

Naozaj zaujímavé- oni vlastne pracujú ako akísi hľadači inšpirácie? A aká je pravdepodobnosť, že by som sa stala šiestou nich? ;)

opoponax 23.01.14 18:06

@Mandorla inak, aj mňa to ihneď napadlo, že by som sa k nim rada pripdala. Šanca je stále, človek nikdy nevie. :D

barbucha 23.01.14 19:21
@Borealis píše:
no a pak samozřejmě degustátoři, kvalitáři v potravinářství, kontroloři potravin…prostě všichni co dělaj senzorické zkoušky.....som­meliéři
hmmm

Tam ale nejde primárně (už vůbec ne výhradně) o vůni :think: Skladba, chuť, kvalita, čerstvost (u vína plus barva) - je tam spousta dalších kritérií.

navrhuju recenzenta vůní - co takovej Luca Turín?! :lol:

slniecko 23.01.14 19:29

no a policajný pes napríklad :andel:

kakadu 23.01.14 20:15
marly 23.01.14 22:59

Potravinárski chemici, ktorí vyrábajú prírodne identické arómy. Jeden taký ma dokonca skontaktoval, aby sme si porovnali skúsenosti a dojmy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama

TOPlist