Paříž

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zuz.ka
sv. Parfema z Kecálburgu 3965 příspěvků 08.01.11 22:03
Paříž

Chtěla jsem Vás poprosit o tipy na ubytování, kde se najíst, co stojí za to vidět (kromě obligátních památek), trhy (hlavně ty bleší), parfumerie :wink: . Máme v plánu vyrazit v květnu.
JakýsTakýs plán mám, ale tipy a rady uvítám. Díky :wink:

Na poličce 41 parfémů 1 miniatura 39 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 7 parfémů
Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 08.01.11 22:39

Zuzko, jestli nejste vázaní termínem, třeba kvůli letenkám, tak si to naplánujte na týden mezi 1. a 8. květnem, to mají Frantíci státní svátek (oni ho mají vždycky v pondělí), odjedou z města a Paříž je prázdná. Akorát si tam budete připadat trošku jako v Africe, černoušci nikam nejezdí… :D

Konkrétní bydlení ti neporadím, my bydlíme u známých, ale vím, že spousta lidí bydlí v hotelech skupiny Accor - podle toho, co chtějí vidět. Jeden je na nábřeží Bercy (myslím, že je tam Ibis i Etap vedle sebe), je to na metru, pěšky se dá dojít do filmového institutu, do parku Bercy přes takovou tu parádní moderní lávku přes Seinu…a ještě je v těchto místech plovárna na lodi Piscine Josephine Baker, docela zajímavá věc.
V této části je fr. nár. knihovna, ta tedy až tak zajímavá není, ale směrem do centra je L'Institut du monde arabe, což je moderní budova s takovou zvláštní architekturou a zařízením, dá se zdarma vyjet na střechu a je tady krásný výhled na část centra.

Blešáky moc nedoporučuju, byla jsem na dvou a jsou to fakt blešáky, staré krámy, žádné poklady. To bych tě spíš poslala na „kukačku“ do uměleckých krámků ve Viaduc des Arts - je to starý viadukt, v každém z jeho oblouků je jeden obchůdek nebo dílna, ateliér s tou zvláštní francouzskou módou a moderním uměním, nábytek, restaurátorské dílny, květinářství…nahoře na viaduktu je potom park Promenade Plantee, což je vlastně uzoučký pás vzrostlé zeleně, stromy, jezírka, záhony, kterým procházíš v úrovni 2. patra obytných domů, nad ulicí. Je dlouhá několik km a končí nádherným sadem sakur. škoda, že v květnu už budou asi po odkvětu - když začnou padat okvětní lístky, je to tam jak v takové té sněžící kouli, ale na růžovo, všude na zemi je nastláno, tak nějak si představuju cestu do ráje.  

Jinak určitě stojí za to nakoupit na piknik a jít se s tím rozložit na most Pont des Arts (u Louvre) - večer tam běží nepřetržitý mejdan, buď si najdete místečko, nebo se k někomu privtělíte…jestli jedeš s láskou, tak je nutné vzít zámek, napsat na něj svoje jména, zamknout k drátěnému zábradlí mostu a klíč hodit do Seiny - jen tak bude svazek pevně zachován…jsou jich tam stovky a jednou za čas chodí zřízenec a zámky odcvaká, aby se jim most nezhroutil, tak nevím, jestli to pak nekončí rozchodama…takhle to tam vypadá: http://www.ketry.cz/viewtopic.php?f=11& … =50#p22430

Pak není (Čechům) úplně známá kavárna Angelina, která je kousek od Louvru, a kde si můžeš za 7,30 slovenských dát tu nejčokoládovější čokoládu se šlehačkou na světě. V sezóně se na ni stojí fronta před kavárnou.

Dala bych ti ještě nějaké tipy, jezdíme každý rok, ale co chcete vidět? Pár věcí je na tom odkazu výš, ale mně už poslední roky nebaví fotky doplňovat…

Jak jedete - autem?

Na poličce 1 parfém 32 miniatur 28 odstřiků 107 vzorků V tužebníku 253 parfémů

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 08.01.11 22:58

jestli jsem ti to jeste neposilala (protoze uz par lidem jo a zapomnela jsem komu), tak muzu poskytnout pruvodce od smida, je to dobry zacatek ;) hod mi do posty email, pokud ho budes chtit

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 08.01.11 22:59
jasmina píše:
jestli jsem ti to jeste neposilala (protoze uz par lidem jo a zapomnela jsem komu), tak muzu poskytnout pruvodce od smida, je to dobry zacatek ;) hod mi do posty email, pokud ho budes chtit

To je ten, co vyšel v Reflexu? Ten je dobrý! Myslím, že je tam i ta Angelina.

emily
Nevyléčitelná závislačka 1779 příspěvků 08.01.11 23:00

Kde chcete bývať? /ak ďalej od centra rátajte s tým, že budete dlhšie a viac cestovať/ Autom tam asi neplánujete ísť však?
My sme bývali „bližšie“ pri centre, v kľudnej štvrti Montparnasse. 100m bola stanica metra, 10min. Luxemburgske zahrady, aj dostupnosť ďalších „najhlavnejších“ atrakcií bola výborna.
Hotely 2-3* sú tam zvyčajne rovnaké, teda pomerne malý životný priestor v izbe, ale tam sme trávili minimum času, takže sa dalo.

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 2 odstřiky 116 vzorků V tužebníku 11 parfémů

Makulenka
Parfémová maniačka 529 příspěvků 08.01.11 23:09

Doporučuji hotel Opera- byli jsme tam na svatební cestě..sice trošku dražší,a le byli jsme nad míru spokojení!

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Makulenka
Parfémová maniačka 529 příspěvků 08.01.11 23:10

Je to na pěší dojití k louvru , eifelovce… prostě do „centra“

Na poličce 7 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 08.01.11 23:10

Holky, doporučte nějaké ty parfumerie, já to chci letos vydrancovat!! :twisted:

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 08.01.11 23:12

Jo, Eifellovka - jestli chcete jet nahoru, je dobré si koupit lístky na výtah dopředu přes internet (stejně tam ale budete stát v dlouhatánské frontě). Pěšky se dá dojít jen do 2. p.

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 08.01.11 23:28

Ja odporúčam Sephoru na Rue Rivoli, majú tam komplet exkluzívky Guerlainu :) okrem iných úžasných vecí..

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

chavah
sv. Parfema z Kecálburgu 5238 příspěvků 09.01.11 08:59
Katlynka píše:
Ja odporúčam Sephoru na Rue Rivoli, majú tam komplet exkluzívky Guerlainu :) okrem iných úžasných vecí..

a co ceny vůní obecně? I u Frantíků to bude asi drahota, ne?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5088 příspěvků 09.01.11 09:05

Pokud se vydáte do Paříže v době, kdy je státní svátek (jak tady někdo doporučoval), bude všechno zavřeno (kromě malých potravinářských krámků s potravinami patřící Arabům). Takže návštěvě v době jakéhokoli svátku vřele doporučuji se návštěvě vyhnout…

Na poličce 11 parfémů 0 miniatur 9 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 2 parfémy

Katlynka
Parfémová maniačka 919 příspěvků 09.01.11 11:36

Chavah, pozerala som sa len po Lutensovi, a ten tam stál okolo 82 euro. Čo je skoro rovnako ako v ich e-shope. Ale neviem ako je to s ostatným sortimentom, ten som len očuchávala :)

Na poličce 29 parfémů 2 miniatury 23 odstřiků 75 vzorků V tužebníku 6 parfémů

Tigra
sv. Parfema z Kecálburgu 5105 příspěvků 09.01.11 11:58

Svátek trvá jeden den (to pondělí, jak jsem psala výše) a památky, muzea a restaurace jsou samozřejmě otevřené.

jasmina
sv. Parfema z Kecálburgu 2176 příspěvků 09.01.11 13:23

skoro vse zavreno je tam i v nedeli - vcetne obchodaku

guerlain exklusivky maji i v lafayette - a koneckoncu tam maji asi uplne vse, co by mohlo parfemoholika zajimat, lze se tam zfetovat do bezvedomi :mrgreen: takze netreba obehavat parfumerky po jedne, pokud nebude mit clovek cas ;)

mozna lutense tam nemaji, to bych kecala, rozhodne si ho nepamatuju (lutense v ne bel jars jsem videla na champs v sephore)
ale v palais royale je to krasne a v jeho butiku taky, tak se vyplati skocit rovnou tam ;)

jj, pruvodce je od smida

Na poličce 32 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 1 parfém
Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist