Parížanky a ich tajné "beauty tips"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 19.01.10 16:44
Parížanky a ich tajné "beauty tips"

Aké sú tajné tipy krásy Parížaniek a Francúzskych žien ako takých? Sú vždy chic a elegantné, majú krásnu pleť a dokonale upravené vlasy, majú v sebe to „joie the vivre“. Viete niečo o tom, aká je napredávanejšia kozmetická značka vo Francúzku?

Robila som v posledných dňoch taký malý rešerš na túto tému a tu je zopár info, ku ktorým som sa preGooglila.

Francúzske ženy:

• neprezrádzajú svoje tajomstvá krásy ženám z iných krajín ale nehovoria si ich ani medzi sebou (to ma ale od pátrania po nich neodradilo) :mrgreen:
  • ani za nič na svete nepriznajú, že si farbia vlasy a tvrdia, že je to ich prirodzená farba
  • neodfarbujú sa na blond ale volia prirodzené odtiene (blond vyžehlené vlasy sú typickým rukopisom Američaniek)
  • aj svojej najlepšej kamarátke radšej povedia, že idú na „business meeting“ ako by mali priznať, že sú práve na ceste ku kaderníčke (chodia tam neraz i 2× do týždňe kvôli stylingu)
  • chodia ku kozmetičke 1× do týždňa a dbajú tak o dokonale zdravú pleť (v našich končinách ženy na návštevu kozmetického salónu z vysoka kašlú a potom radšej kamuflujú a kamuflujú)
  • 1× do roka chodia do kúpeľov a doprajú si wellnes
  • investujú do kvalitnej kozmetiky (najpredávanejšiu značku sa mi nepodarilo zistiť, v Anglicku je to napríklad momentálne Clarins)
  • každá žena (aj tie menej solventné) má aspoň jedny „malé čierne“ šaty z diele niektorého módneho domu, najčastejšie Dior, Chanel alebo YSL a berie to ako životnú investíciu
  • nekupujú veľa dizajnérskych kúskov ale niekoľko bežne dostupných kusov oblečenia v bežných reťazcoch, ktoré sa dajú spolu veľmi dobre kombinovať
  • majú vždy dokonalé zladené doplnky
  • nikam nejdú nenalíčené a bez upravených nechtov, s „obrýzganým“ lakom na nechtoch už vôbec nie
  • základom sú kvalitné topánky, kabelka, v zime kožené rukavice a v lete šatka na hlave (ja keď si uviažem na hlavu šatku vyzerám ako debil, žiadne Joie De Vivre ani „Je ne se qua“ sa nekoná :mrgreen: )
  • za každú cenu chcú byť štíhle a žiaľ majú i niekoľko nezdravých stravovacích návykov, ako napr. kávu po každom jedle (diuretikum), alebo si zapália cigaretu vždy, keď pocítia hlad medzi hlavnými jedlami, a tieto tipy si predávajú z generácie na generáciu

Pridávam dve videá. Na tom prvom robí reportáž Martine McCutcheron, ktorá hrala Natalie vo filme Láska Nebeská. Spýta sa troch opýtaných žien na uliciach Paríža na ich tajné triky, tak si pozrite, či jej to niektorá z nich prezradí :wink: http://www.youtube.com/watch?…

Na tom druhom trochu afektovaná Francúzska zopár tipov prezradí :wink: http://www.videojug.com/film/secrets-of … rench-chic

Budem rada, ak prihodíte tiež nejaké to info :wink: Mňa to tak chytilo, že som si dnes letela kúpiť šnúru „perál“, kvalitnú pleťovú masku, objednala sa u kozmetičky a urobila som si francúzsku manikúru :mrgreen:

Na poličce 21 parfémů 3 miniatury 11 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 29 Další »
Reakce:

dracatko
Nevyléčitelná závislačka 1365 příspěvků 19.01.10 16:52
  • vždycky jí pomalu, v klidu a soustředí se jen na jídlo
  • k jídlu pijí víno, nikdy si ho nedají samotné
  • používají nejvíce zeštíhlujících krémů na světě
  • nikdy nemluví o dietách, vždycky se tváří, že tak štíhlé jsou bez námahy
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 19.01.10 17:04

Ano, tiež prisahajú na krémy proti celulitíde.
Nikdy nenosia tepláky a vyťahané tričko, ani „na doma“.
Ich najväčšou devízou krásy je vášeň.
Veria, že žena, ktorá sa prestane o seba starať, to má v hlave trošku pomotané a preto sa tak svedomito o seba starajú :D

Jediný konkrétny produkt, ktorý sa mi podarilo zistiť je obľúbený krém Juliette Binoche: http://images.google.sk/imgres?… … N%26um%3D1

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 19.01.10 17:45

No beru tohle vlákno jako recesi :lol:

Možná kdyby nepily kávu po litrech a nehulily jako vzteklé, tak se nemusí nechat x týdně matlat v salónech předraženou chemkou 8)

Všeho s mírou :)

barbucha  19.01.10 18:07

Zajímavé téma…pro mě ovšem jen teoreticky, protože celkem nesouhlasím s tou druhou tetinou, co doporučuje ke stylovému french looku trochu toho utrpení - preferuju spíš pohodlí před šněrovačkou :wink:

A v souvislosti s tím vším povykem kolem Francouzek mi připadá pozoruhodné, jaké mají (v běžných bytech) koupelny! Proti nim jsou ty naše hotové paláce luxusu a sterilní čistoty…tak se trochu obávám, aby to nebylo navrch huj a vespod fuj :lol:

Celkem mi připadá, že mají hodně společného s Ruskama, potažmo Ukrajinkama - až na ten vybroušený styl samozřejmě. Jak jsem viděla mnohokrát třeba v Kyjevě: tetina opustí poměrně mizerný kvartýr s ubohou plesnivějící koupelničkou, leč opustí ho v modelu poslední sezóny a na dvaceticentime­trových podpatcích a maže na pravidelnou manikuru…

bianca9
Znalkyně 282 příspěvků 19.01.10 19:22

naprostý souhlas s barbuchou..­...dělám recepční na hotelu a Francouzi patří mezi „špínu“…z pokoje vyjde dokonalá dáma,ale to,co je na pokoji,to už s dámou nemá nic společného

Na poličce 30 parfémů 2 miniatury 44 odstřiků 66 vzorků V tužebníku 0 parfémů

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 19.01.10 19:40
Garfield píše:
No beru tohle vlákno jako recesi :lol:Možná kdyby nepily kávu po litrech a nehulily jako vzteklé, tak se nemusí nechat x týdně matlat v salónech předraženou chemkou 8)
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

LuciaG
sv. Parfema z Kecálburgu 4506 příspěvků 19.01.10 19:43
bianca9 píše:
naprostý souhlas s barbuchou..­...dělám recepční na hotelu a Francouzi patří mezi „špínu“…z pokoje vyjde dokonalá dáma,ale to,co je na pokoji,to už s dámou nemá nic společného

Myslím, že toto nezávisí od národnosti ale od konkrétneho človeka. Takto sa správajú aj mnohí Angličania, ale iní zas nie, je to individuálne. Poznám ľudí, ktorí majú v byte neporiadok a von idú v oblečení s fľakmi a nie tip-top vystrojení, ale nie o tom som chcela.

Nepísala som to preto, aby sme sa teraz začali rýchlo s nimi porovnávať, jednoducho ma zaujíma ich životný štýl a viem, že nie som jediná :D Takže nie recesia ale zbieranie informácií.

domenica
sv. Parfema z Kecálburgu 25852 příspěvků 19.01.10 19:49

Necháme si svůj český (a slovenský) smyslu pro pořádek a čistotu domova :D … a inspirujeme jen uměním mnohých pařížanek být elegantní, přitažlivá a zajímavá v exteriéru :D

Ale vážně. Francouzský šarm pro mě není prázdný pojem. :wink:

derad
sv. Parfema z Kecálburgu 6189 příspěvků 19.01.10 20:15
domenica píše:
Necháme si svůj český (a slovenský) smyslu pro pořádek a čistotu domova :D … a inspirujeme jen uměním mnohých pařížanek být elegantní, přitažlivá a zajímavá v exteriéru :DAle vážně. Francouzský šarm pro mě není prázdný pojem. :wink:
domenico, ty vládneš slovům jako Monet štetci :)
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 103 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Zdenka Holčíková
Nevyléčitelná závislačka 1130 příspěvků 19.01.10 20:21

Lucia :

Taky jsem to chtěla napsat. Nezdá se mi, že češky jsou výlupek čistoty. Bydlím na „prajské“, což je území, které náleželo v minulosti Prusku. Nejsem rodačka a jak mě ti prajzáci štvou tím předháněním, kdo zamete dřív, nebo vypucuje okna… :angry:

No, francouzi prostě patří historicky k národům, které měly ve zvyku se nechat obsluhovat. Měli na to. Taky by mi to nevadilo. Ale přiznám se, ani mi nedělá problém ocitat se v opačné roli. Hodnota člověka netkví v jeho sociálním statutu.
Zpět ke kráse ženy.
Opravdu si myslím, že skutečná krása ženy vychází z jejího nitra. Krásu musí žena vyzařovat. Chce to každá, ale málokterá je tímto obdařena. U francouzek (a zejména Pařížanek) se s tím setkáváme asi proto častěji, že na rozdíl od češek, je mnoho okolností, které k vnitřní sebedůvěře, vyrovnanosti, spokojenosti francouzek přispívají. A samozřejmě k nim patří v nemalé míře i francouzi - jejich protějšky.

Lucie, však na tvém obličeji je vidět, že jsi šťastná. Myslím, že opravdový elixír krásy je láska…

Zdenka Holčíková
Nevyléčitelná závislačka 1130 příspěvků 19.01.10 20:26

No a vlastně jsem podpověděla i sama sobě. O francouzích se přeci říká, že jsou vyhlášení milovníci… :wink:

barbucha  19.01.10 20:38

To je ten správný výraz - sebedůvěra! A sebevědomí…nám obecně dost chybí, a pak je to na cekovém vyznění zevnějšku znát.
I když, Zdenko, pochybuju, jak je to s tím vyhlášeným milovnictvím, jen když se podívám na historické reprezentanty zmíněného národa - totiž jejich krále. Žádný národ neměl na trůně tolik milovníků stejného pohlaví nebo vůbec neschopných milovníků, jako zrovna Francouzi :wink: Aspoň jsem neslyšela o žádném například českém knížeti, kterého museli do manželského lože odvléct násilím :lol: Ale fakt je, že si tu pověst sami úspěšně a pečlivě pěstují…

Arome Doris
Nováček 9 příspěvků 19.01.10 20:40

noooo, ja si myslim, ze jsou francouzky a jejich povestny sarm tak trochu mytus, ktery samy s chuti prizivuji… moje osobni zkusenosti mi bohuzel do cesty prihraly temer vzdycky do cesty francouzky hystericke nafoukane a pokrytecke nanyny…
ale nepopiram, styl to ma 8)

Na poličce 3 parfémy 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Arome Doris
Nováček 9 příspěvků 19.01.10 20:41
barbucha píše:
To je ten správný výraz - sebedůvěra! A sebevědomí…nám obecně dost chybí, a pak je to na cekovém vyznění zevnějšku znát.
I když, Zdenko, pochybuju, jak je to s tím vyhlášeným milovnictvím, jen když se podívám na historické reprezentanty zmíněného národa - totiž jejich krále. Žádný národ neměl na trůně tolik milovníků stejného pohlaví nebo vůbec neschopných milovníků, jako zrovna Francouzi :wink: Aspoň jsem neslyšela o žádném například českém knížeti, kterého museli do manželského lože odvléct násilím :lol: Ale fakt je, že si tu pověst sami úspěšně a pečlivě pěstují…

jojo to taky..... :lol: vubec radi si pestuji jakykoliv typ mytu a povesti o sobe a sve krajine…

Na poličce 3 parfémy 1 miniatura 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 29 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist