*PELARGONIE/MUŠKÁT

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

meda85
Znalkyně 438 příspěvků 10.08.10 20:25
*PELARGONIE/MUŠKÁT

to mi moc voní…každý večer když je zalívám a odstraňuji odkvetlé kousky tak toužím po téhle vůni…snad je prý v Tocade, ale ta se už skoro nedá sehnat… poradí někdo kde by se vyskytoval ten pach starých dobrých muškátů??

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 55 odstřiků 54 vzorků V tužebníku 64 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 10.08.10 22:01
meda85 píše:
to mi moc voní…každý večer když je zalívám a odstraňuji odkvetlé kousky tak toužím po téhle vůni…snad je prý v Tocade, ale ta se už skoro nedá sehnat… poradí někdo kde by se vyskytoval ten pach starých dobrých muškátů??

síce neporadím, ale hrozne by ma zaujímalo, ako vonia elisabeth arden blue grass. tam by to malo byť tiež… neviem, neviem, sú na ňu rozporuplné názory ale práve kvôli muškátu a levanduli ma láka… hoci arden ako značku nemusím a táto stará vôňa by k tomu mala byť prerobená:-)

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 10.08.10 22:27

Méďo 85, zkus vyzkoušet Moschino Friends. Ta pelargónie ve složení je a někteří ji tam i cítí.Já jsem bohužel cítila spíš libeček, ale uvidíš sama :wink:

A pak jsem muškáty cítila ještě v jiné pánské vůni, ale ve které… :conf: Snad si vzpomenu…

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 11.08.10 00:01

:conf: Já jsem muškát dost cítila v Youth Dew Amber Nude… A musel pryč… :whistle:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 11.08.10 00:32

Vůně muškátu mi přijde vysloveně „kovová“ (taky ji mám ráda, každé léto mám obyčejné „chlupaté“ červené muškáty a když s nimi něco dělám, tak si pak dlouho očichávám ruce). Tocade mi nepřijde typicky muškátová, je hlavně sladce ambrová, i když ten muškát se tam dá taky vyčenichat, ale zabalený do sladka. Ale muškát cítím například v Rive Gauche a v Calandre , ty obě mají také jakousi kovovou příchuť. To je ovšem úplně jiný typ vůní. Ta Blue Grass by mě taky zajímala.
Nicméně Tocade je krásná.

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

rakuli
sv. Parfema z Kecálburgu 6032 příspěvků 11.08.10 08:23

Nevím, jesti v ní je až tak cítit, ale obsahuje ho L'Eau d'Ambre (Artisan)

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 129 parfémů

barbucha  11.08.10 12:47
meda85 píše:
kde by se vyskytoval ten pach starých dobrých muškátů??

Mně ho připomínají, ani nevím proč ovšem, všechny chyprovky. Tak nějak ze zásady.
(mimochodem mi muškát voní též, aby nenastala mýlka)

moudjahidine
sv. Parfema z Kecálburgu 4062 příspěvků 11.08.10 13:01

Nevím, zda je ve složení, ale rozhodně ji dost cítím ze začátku v Blue Amber.

Na poličce 37 parfémů 3 miniatury 43 odstřiků 378 vzorků V tužebníku 4 parfémy

1Miru
sv. Parfema z Kecálburgu 18726 příspěvků 11.08.10 15:43

…v Tocade ani v Blue Amber - ne

ALESSANDRO DEL ACQUA
ALLEGRO CON BRIO Cale Fragranze d´Authore
 (ALZD)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

meda85
Znalkyně 438 příspěvků 11.08.10 18:02

ALESSANDRO DEL ACQUA..... jasně, dyť jsem trubka, mám ho v tužebníku a někde jsem ho už očichala, díky moc, jdu se pídit…

Na poličce 61 parfémů 0 miniatur 55 odstřiků 54 vzorků V tužebníku 64 parfémů

daniela
Nevyléčitelná závislačka 1785 příspěvků 24.08.10 16:40

Taky mám vůni listů pelargónií ráda, jako dítě jsem té vůni říkala „hruškový kompot“ :)

Ta vzpomínka se mi vybavila při zkoušení Eau du Ciel od Annick Goutal (i když podle složení tam pelargónie není).

Na poličce 194 parfémů 246 miniatur 5 odstřiků 227 vzorků V tužebníku 23 parfémů

tapuz
sv. Parfema z Kecálburgu 4616 příspěvků 10.09.10 00:48

Tweed

Na poličce 197 parfémů 2 miniatury 38 odstřiků 149 vzorků V tužebníku 25 parfémů

janali
Nevyléčitelná závislačka 1538 příspěvků 20.09.10 22:19

no. ja som tú blue grass kúpila na slepo a teraz smelo môžem pridať ďalšiu muškátovú: jicky!
ale ako som na to prišla, sa radšej nikto nepýtajte. tie dve vône by som mala ešte porovnať, ale čo mi pripomenulo jicky bol silný zápach insekticídu, či skôr repelentu proti komárom! až ma zasvrbeli oči, ktoré som si pretrela rukou len z veľkej diaľky dotknutou blue grass:-)
a tak mi konečne došlo, že dojem repelentu, ktorý som mala aj z jicky aj z blue grass, musel byť tiež výsledkom nejakej kombinácie muškátu, levandule a karafiátu… rozhodne v nej ten muškát ani levanduľa nevoňajú tak, ako som čakala
blue grass je krásna vôňa, no nie na mne. škoda, že je tak málo ľudí, ktorým sadne – ale na druhej strane, dobre pre nich!

Na poličce 21 parfémů 4 miniatury 43 odstřiků 414 vzorků V tužebníku 94 parfémů

Fleur  21.09.10 09:07

Mně se muškát překrývá spíše s mošusem, lehkou zapudrovaností a tou „hruškovitostí“, kterou zmiňuje Daniela. Takže pro mě by to mohla rovněž být Eau du ciel (nebeský pyl!) nebo trošku Jette Joop.

haifa
Nevyléčitelná závislačka 1699 příspěvků 21.09.10 10:41

Obsession Night- MOC SE MI LÍBÍ

Na poličce 89 parfémů 0 miniatur 1 odstřik 13 vzorků V tužebníku 60 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Střihněte si změnu - 7 tipů na krátký sestřih pro všechny věkové kategorie

Krátké sestřihy už dávno nejsou jen pro babičky a maniacké pixie slečny. Styl ala kastrol nahradil nespočet variací střihů, díky kterým si je může dovolit každá žena. Včetně vás.

Celý článek »
TOPlist