pěstování citrusů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radmila.k
Znalkyně 335 příspěvků 27.12.09 16:31
pěstování citrusů

Ahoj, pěstujete doma citrusy? Zasázela jsem semínka a potřebuju rady, co dál- co dělat, aby vyklíčila, kde nejlépe rostou, vhodnou teplotu, světlo, hnojivo a tak (tedy doufám, že vzejdou). Nepočítám s nějakou úrodou jedlých plodů (v domácím prostředí to snad ani nejde), jde mi o tu radost z doma vypěstovaných rostlinek.

Na poličce 6 parfémů 1 miniatura 3 odstřiky 3 vzorků V tužebníku 4 parfémy
Reakce:

Leisha
sv. Parfema z Kecálburgu 2194 příspěvků 27.12.09 16:44

Ja jsem je pestovala kdysi…a protoze zastavam pristup, ze prirozenym vyberem mi doma zbydou kvetiny vhodne, tak jsem je nikdy moc nerozmazlovala… …takze seminko vyklici bez nejakych potizi, ale melo by byt zahrnute hlinou. Nejak specialne hnojit se to nemusi (vsecko hnojim Kristalonem a kytky jsou s tim v pohode, ale do jara urcite nicim), a citrusy prezijou i panelakove klima, prestoze se vsude pise, ze jim to nedela dobre… …takze idealne, az ti to vyklici a poroste, tak by to melo mit dost neprimeho svetla a pres zimu do 15 stupnu, ale ja jsem nabyla dojmu ze citron je previt neznicitelnej a pokud netrvas na tom, aby kvetl a plodil (coz ted par let stejne nebude, a bez naroubovani taky moc ne), tak staci nezapomenout zalivat a on si poradi se vsim :-)

Na poličce 53 parfémů 8 miniatur 14 odstřiků 68 vzorků V tužebníku 10 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 27.12.09 16:59

… už dlouho mám citron, 2 pomeranče i grep ze semínka … ( a taky bylo avokádo, ale chtělo prorůst stropem a po razantním zkrácení nepřežilo :oops: ) … nedělám s nimi taky žádné velké caviky a rostou dobře … pomeranč kvete, naroubovala jsem ho … jinak by měly přirozeně začít kvést myslím ve veku cca 10 let, což už ty moje zbývající pomalu mají, tak jsem zvědavá … už se těším, jak je budu opylovávat bzzzz :D ( když nezarodí, tak pilou 8) )

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Oleka
sv. Parfema z Kecálburgu 4891 příspěvků 27.12.09 17:05

Měla jse ananas (vypěstovaný z vršku od normalního jedlého ananasu), ale nepřežil to :? :lol:

Na poličce 47 parfémů 12 miniatur 0 odstřiků 15 vzorků V tužebníku 14 parfémů

evixx
sv. Parfema z Kecálburgu 6406 příspěvků 27.12.09 17:06

… mně také ne :D … a ještě mám datli ( venku pak datly )

Na poličce 11 parfémů 1 miniatura 15 odstřiků 290 vzorků V tužebníku 54 parfémů

Garfield
sv. Parfema z Kecálburgu 3380 příspěvků 28.12.09 14:49

Pěstovala jsem mandarinky a citroník,jak už tu někdo psal, jsou to rostliny nenáročné na hlínu, hnojení, myslím, že chtějí akorát světlo. Čím míň si jich člověk všímá, tím líp :wink: Stromečky mi vydržely docela dlouho, citroník dokonce plodil,jenže bohužel, pak jsem s jinou kytkou dotáhla puklice a to byl konec všeho zeleného :?

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

FlirtBoy
sv. Parfema z Kecálburgu 2899 příspěvků 28.12.09 20:15

já bych taky jednou rád rozjel výrobu domácího Givenchy Monsieur, ale pořád mi do toho něco leze :cry: :)

Na poličce 286 parfémů 16 miniatur 13 odstřiků 53 vzorků V tužebníku 15 parfémů

Luna
sv. Parfema z Kecálburgu 2656 příspěvků 28.12.09 20:18

Mně zdechne všechno, snad i to, co je umělý… nemám talent. no… spíš na to seru a zapomínám. :?

Můj tata pěstoval mandloně a fíky, ale dopadlo to taky dost neslavně. To, že vypadá jak starej Arabáč ještě neznamená, že mu tyto plodiny vyrostou, že… :roll:

Na poličce 8 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

manolia
sv. Parfema z Kecálburgu 5227 příspěvků 01.07.12 15:02

Sice to není přímo citrus, ale nevadí, dala jsem klíčit pecku z avokáda podle návodu :D, uvidíme, co z toho bude.
 http://www.magazinzahrada.cz/…avokado.html

Na poličce 14 parfémů 1 miniatura 4 odstřiky 44 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 Váš příspěvek

Nový článek:

Tři hlavní chyby, kterými zvýrazníte kruhy pod očima

Maskujete je korektorem, ale kruhy pod očima jsou nakonec vidět ještě víc? Nejspíš děláte jednu z těchto chyb.

Celý článek »
TOPlist