Pěstování kytek

Fotoalbum tématu (11) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.10.08 13:36
Pěstování kytek

Tak jsem si, jako naprostý pěstitelský laik, zakoupila orchideje do koupelny. K nim i hnojivo a pečlivě dle návodu zalévala, rosila a hnojila. Prý ´mají kvést celoročně, ale mně po 3týdnech „péče“ květy opadaly. Tak jsem zkrátila ty stonky a teď nevím, co s nimi ? Vykvetou ještě?

Na poličce 26 parfémů 26 miniatur 41 odstřiků 134 vzorků V tužebníku 8 parfémů
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
Reakce:

Popelka
sv. Parfema z Kecálburgu 3440 příspěvků 30.10.08 13:47

To ti opadaly nějak brzo, máš tam světlo?Mě vydržely kvést asi 4 měsíce potom jsem ustřihla stonek, ale moc a od té doby stále přirůstají listy a kořeny ale nový stvol nikde :cry: takže taky nevím co s tím :?:

Na poličce 49 parfémů 5 miniatur 2 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 5 parfémů

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 30.10.08 14:50

(Poznávám Rako Fiore :) Ten dekor se mi taky líbil, ale nakonec jsme zamítli barvu.)

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

Catananche
Parfémová maniačka 656 příspěvků 30.10.08 15:15

Pokud si správně pamatuji přes orchideje je tady tuším nejpovolanější Samantha, téma podle něhož tak usuzuji je zde http://ada.konicky.net/forum/viewtopic. … 98&start=0

Jako zahradník teoreticky vím, že orchideje moc světla nepotřebují, milují vysokou VZDUŠNOU vlhkost, ne však mokré kořeny, a substrát má být hrubý, propustný, spíš jenom drcená kůra, prodávané substráty moc nevyhovují… Škůdce mívají nejčastěji puklice, svilušky, štítenky. Přestože to vím se jim ale u mě moc nedaří :lol:

Na poličce 17 parfémů 5 miniatur 26 odstřiků 81 vzorků V tužebníku 10 parfémů

Alena
sv. Parfema z Kecálburgu 5554 příspěvků 30.10.08 15:48

tak já si v létě zakoupila 3 orchidee hlavně kvůli nádherným krytům na květináče, mezi námi - ty kryty byly dražší než samotné orchidee!! a v současné době mám jen živořící zelené listy, které se mi zdá, že gumovatí a nedožijou se vánoc :cry:

kytky jsem zalévala přesně dle návodu prodavačky - 1× týdně na chvíli ponořit do misky s vodou a s hnojivem, nechat pořádně odkapat a denně rosit.. myslím si, že už mi nikdy nevykvetou, jak mi prorokovala moje maminka :cry: stejně si myslím, že mi je uhranula :lol:

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 10 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 1 parfém

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.10.08 15:56

No, kočky, vše, co popisujete dělám - jsou pod oknem, světla dost - zavlažuju a hnojím podle návodu, substrát je taky předpisový a rostou jim nové listy ( takové červené uprostřed těch listových růžic, jen jestli je šance, že ještě vyrostou i květy ? :conf:

Ado, jo jo, Rako Fiore - barvu jsem prosadila proti manželovi ( proti fialové protestoval všemi prostzředky ) - máme i fialovou přilehlou ložnici, tak jsem chtěla, aby to ladilo a myslím, že se povedlo - zkusím to večer fotnout :wink:

Co jste nakonec vybrali ?

mimosa
Znalkyně 313 příspěvků 30.10.08 16:57

Já se také snažím o pěstování orchidejek, ale teda taky nic moc… Akorát vím, že po odkvětu se má stvol uříznout až nad druhým očkem, ne až dole! A jak už zde někdo psal, jedenkrát týdně prolít vodou, hnojit sprejem i na listy. Teď mi odkvétá jedna orchidej a zároveň na stvolu jí vyrazil další s poupátky :D

Na poličce 4 parfémy 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 4 parfémy

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.10.08 17:13

Tak pro Adu:
Takto jsem namyslela koupelnu ( ten stolek pod umyvadlo jsem skoro zkopla z jejich katalogu )

Ona nejde vyfotit najednou, je hrozně velká…

Aby mi ladila s fialovou ložnicí z „levného nábytku IKEA“ ( to říkala jedna designérka v TV )…

( manžel si podkládá v noci hlavu - já aktuálně nohy 8) )…teda, ona to není fialová, ale „nachová“… :wink:

…a ještě komodka, kde mám svoje parfémové poklady

Ada
sv. Parfema z Kecálburgu 3744 příspěvků 30.10.08 17:15

Vypadá to dobře. U nás jsme se na fialové shodli oba, že ne-e, a zvolili jsme teplo-studenou kombinaci.

Na poličce 40 parfémů 134 miniatur 27 odstřiků 322 vzorků V tužebníku 9 parfémů

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 30.10.08 17:25

Jako další zahradník teoretik se přidám se svou trošku do mlýna…ty odkvetlé květní stvoly odstříhávat nemuselas (myslím, že je to možná i na škodu, protože mně z toho po odkvětu vyrašily květy od znova), jinak asi hodinu po zalití se má ta voda v květináči vylít, nebo zalívat tak, že je jen postavíš do nějakého lavóru s vodou a oni si sami vezmou kolik potřebují. Nejlepší voda na zálivku - samozřejmě dešťovka, jinak převařená z kohoutku, jednou za týden zalívat, v době plného růstu ob týden střídat zálivku a zálivku s rozpustným hnojivem (speciální na orchideje a broméliovité), pravidelně rosit…takhle to mají orchideje u mně doma a zatím přežívají 8)

Jo, a jako substrát se mi osvědčil čistý keramzit, v tom koupeném substrátu mají někdy tendenci zahnívat, keramzit je, řekla bych, takový víc inertní :)

Tak hodně úspěchů a orchidejím dlouhý život ve Tvé péči :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.10.08 17:26

Takže v jakých odstínech ? Vybrali jste z toho Raka ? Jak vlastně pokračuješ s novým bytečkem ? Hoď sem taky foto…
Já už jsem tak šťastná, že jsme ten barák konečně dokončili…Teď si porodím Stelinku a budu si užívat mateřskou v hotovém domečku a na upravené zahrádce. Když se narodila Sofi, bydleli jsme v rozestavěném domě - místo zahrady válečné zákopy a já musela makat jak šroub, abychom to všechno dodělali… :roll:

Kerze
sv. Parfema z Kecálburgu 14258 příspěvků 30.10.08 17:29

Protea - mám to v keramzitu. A ty stvoly odshora sesychaly, tak jsem to suché ustřihla, myslím, že by z toho už nic nevyrašilo…No, nechám se překvapit - třeba ty květy vyrostou znovu, když rostou listy…

protea
Nevyléčitelná závislačka 1742 příspěvků 30.10.08 17:33

Třeba si jen potřebují zvyknout na nové prostředí :D Ale koupelna je pro pěstování pokojovek ideální místo, hlavně když tam máš okno - dostatek světla, určitě i tepla a vzdušné vlhkosti…ony se umoudří :wink:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů

klubko
sv. Parfema z Kecálburgu 7108 příspěvků 30.10.08 18:06
Kerze píše:
Takže v jakých odstínech ? Vybrali jste z toho Raka ? Jak vlastně pokračuješ s novým bytečkem ? Hoď sem taky foto…
Já už jsem tak šťastná, že jsme ten barák konečně dokončili…Teď si porodím Stelinku a budu si užívat mateřskou v hotovém domečku a na upravené zahrádce. Když se narodila Sofi, bydleli jsme v rozestavěném domě - místo zahrady válečné zákopy a já musela makat jak šroub, abychom to všechno dodělali… :roll:

Kerze, krásné, fialovou mám moc ráda! Nejvíc se mi líbí na těch obkladech ty lístečky :wink: A to, co tady popisuješ, nás bohužel taky čeká. Momentálně bydlíme v rozestavěném, hořejšek a půda nejsou dodělané, místo zahrádky orná půda… Asi se teď v duchu usmíváš a říkáš si: Jen si to pěkně užij :lol:

Jinak koupelnu a záchod máme v takové té terracotta barvě. Já zas rezolutně odmítala modrou :) Ale máme zatím jen dolní koupelnu se sprcháčem, tu větší horní už si víc „vymazlím“ :)

Na poličce 7 parfémů 3 miniatury 4 odstřiky 59 vzorků V tužebníku 4 parfémy

cinkja
sv. Parfema z Kecálburgu 3398 příspěvků 30.10.08 18:23

Já aktuálně vlastním orchideje čtyři, dvě jsem dostala v září k narozeninám a stále kvetou. Jednu mám už více jak rok, od loňského září ( též k narozeninám), kvetla téměř do Vánoc, pak postupně opadala a od té doby nic…zelená se, zelená, občas vyroste list a když už se konečně zaraduji, že leze stonek, on to vzdušný kořen :cry: To samé se opakuje s další, kterou mám od února ( pro změnu výročí svatby). Zvlhčuji je každý den večer, jednou týdně ponořím do vody s hnojivem - dle pokynů květinářky.
Teď to tedy opět vypadá nadějně, pokud to však zase bude kořen, tak :bang:

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 214 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 23 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

6 důvodů, proč vám nefunguje krém proti celulitidě

Koupila jste si krém proti celulitidě, který doporučuje 9 z 10 žen, ale vám prostě nefunguje? Nepřiklánějte se hned k té desáté a nejdříve se zamyslete, jestli neděláte jednu z následujících chyb.

Celý článek »
TOPlist