Petice k záchraně parfémů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 10.04.14 13:59
Petice k záchraně parfémů

Znate to - sice jsem kapka v mori ale nemusi prset, hlavne kdyz kape ;)

Preposilam odkaz na petici venovanou zachrane parfemu kvuli neustalym restrikcim ze strany EU kvuli alergiim atd. Text je dlouhej a v anglictine, pro neanglictinare jsem ho narychlo projela prekladacem (viz dalsi prispevek).

Koho to trapi, prosim podepiste.

http://www.parfumo.net/…n/index.html

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
 
Ef
sv. Parfema z Kecálburgu 2167 příspěvků 10.04.14 14:00

Evropská komise by měla chránit zdraví a kulturního majetku Parfémy :
My , níže podepsaní spotřebitelé , tímto vyjádřili svou námitku ke změně v současné době navrhované , což by učinilo bezbarvý rozsah evropské parfumerii .

Proto důrazně proti jakékoliv další přísady omezení .

Vezměte prosím na vědomí , že my , níže podepsaní , podporovat příspěvek " iniciativy spotřebitelů " pro ochranu parfémů jako kulturní aktiva " .1 Tento příspěvek byl předložen v rámci veřejné konzultace o alergenních vonných látek v souladu s nařízením ES č. 1223 / 2009 o kosmetických products.2 , 3

S našimi podpisy , budeme požadovat, aby se činitelé získat ucelený pohled nad rámec úzkých mezích Vědeckým výborem pro bezpečnost spotřebitele ( SCCS ) opinion.4 Tento široký a kompletní pohled musí obsahovat následující aspekty a zájmy :

Ochrana spotřebitele ,
Kulturní identita ,
Ekonomické úvahy ,
Zájmy spotřebitelů nad rámec pouhé ochrany zdraví a bezpečnosti .

Nic by se tvrdit, že ochrana spotřebitele jezanedbatelný problém. Proto vítáme skutečnost, že ES č. 1223/2009 , jak zastavit do nehlášené použití potenciálně alergenních látek v kosmetických přípravcích . Nicméně , parfumerie a jeho status jako kulturní aktiva je nutně ohrožen , pokudriziko alergenních reakcí kůže je silně nadhodnocené , jakoreakce na otázku může být snadno rozpoznatelné a tudíž se vyhnout . Konkrétněji :

I když studie prokázaly, žealergická reakce na vůně jeudálost, která se vyskytuje jen zřídka , 5spotřebitel je v nejlepší pozici , aby pozorovat žádnou negativní reakci na konkrétní parfém , když on nebo ona používá to . Z tohoto důvodu , on nebo ona může obejít jakékoli riziko alergické události jednoduše vyhnout parfém v otázce .
Výzkum prokázal, že je nemožné, aby alergické akce , které mají být spuštěny pomocí parfému třetí osobou v blízkosti na vnímavého jedince . Relevantní studie , prováděné na německé Federální agentura životního prostředí [ Bundesumweltamt ] , dospěl k závěru, žepouhý akt vdechnutí případných kontaktních alergenů nebyl ve skutečnosti vést k rozvoji alergických příznaků zkušebním subjects.6 , 7

Kromě toho , že vědecké důvody , na nichž se závěry stanoviska SCCS byly založeny jsou sporné v několika ohledech . Konkrétně se jedná o výsledky oprava testů , z nichž vychází stanovisko SCCS nenesou žádný vztah ke skutečnému použití parfému . V těchto testech ,potenciálně alergenní látka byla aplikována v koncentracích vyšších než normální parfémy aplikaci daleko a bylo dovoleno zůstat v kontaktu s kůží po dobu 48 hodin bez možnosti odpaří . Za normálních podmínek použití , parfém se odpaří do 24 hodin a v průběhu této doby , jeho koncentrace klesá plynule . Závěrem lze říci, že simulace provedené v oblasti výzkumu uzemnění názor SCCS nejsoupřesné prediktorem výskytu alergické reakce jako výsledek používání parfému , protože se jim nepodařilo zrekonstruovat podmínky, za kterých je parfém skutečně nosí . Z tohoto důvodu se tyto studie hrubě nadhodnocují rizika reakcí v souvislosti s parfémy za realistickou circumstances.8

Každé nařízení , které směšuje jemné vůně s jinými parfémované produkty snižuje stav parfému zpracováním to stejným způsobem , jako něco mnohem méně dobré :

Parfémové jeumělecká forma : kulturní studie po celém světě stále více uznávají, vůně skladby jako umělecká disciplína , a muzea pro čichové umění jsou otevřeny . Existují parfémy , které jsou srovnatelné s jednoduchým umění a parfémy , které se podobají vysoce sofistikované umělecké kompozice . Zejménadruhá bude podstatně omezen , či dokonce znemožnit , mělo by toto nařízení výsledek v dalších omezení na různých parfumerie .
Parfémy, působí jako velvyslanec evropské kulturní identity : vyjadřuje regionální charakteristiky ( ať už Makisté bylinky , levandule z Provence , nebo jedle z Černého lesa ) . Stejně tak , Parfémy, posiluje pozitivní koncept národní identity ( např. typicky francouzsky, italsky nebo anglicky) . Podobně , tradiční evropské parfumerie ztělesňuje celoevropský umění ( na rozdíl od např. na Blízkém východě tradici vůně ) .
Parfémové je součástí evropské kulturní historie , z dvorské ručně vyráběných parfémů buržoazní položka k demokratizaci dnes . Účast v parfumerii nemohou být snížena na rozšíření činnosti na trhu pro spotřebitele , ale je spíšespolečenský vývoj sám o sobě .

Stávající nařízení o kosmetice již omezuje rozsah apatykářským je přísad a proto uměleckého vyjádření o zákazu některých látek a snížení koncentrací k dispozici pro použití ostatními . Další omezení typu v současné době navrhované budou pokračovat nejen tento destruktivní trend ( v souvislosti se oba , " jednoduchý umění " a " umělecké prostředky" ) , 9 , ale také poslat zprávu , že Evropa se obrátil zády na důležitý aspekt jeho vlastní bohaté kulturní dědictví .
Z ekonomického hlediska jenavrhovaná legislativa bude mít nepříznivý dopad na malé a střední podniky po celé Evropě . V důsledku zákazu a omezení vonné látky , pracovní místa by byla ztracena následovně :

V podnicích vyrábějících jemné fragrances10
V podnicích vyrábějících aromatické látky a parfém oils11
V zemědělských podnicích zaměstnaných v surovinách extraction12

Na některé a pravděpodobné důsledky současného návrhu nařízení nejsou přijatelné .

S ohledem na velmi zvládnutelné nebezpečí potenciálu , my , níže podepsaní , chtějí , aby se naše vlastní rozhodnutí o tom, které parfémy , které obsahují to, co ingredience , budeme používat . Chceme,různé vůně v parfémech , které mají být zachovány , a mít možnost v budoucnu .
OCHRANA EVROPSKÉ KULTURY ,
OCHRANA evropské identity ,
OCHRANA evropské historii
( Minulých, současných a budoucích )

A ochrana před zdravotními riziky , nejsou v rozporu .

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Medojedka
sv. Parfema z Kecálburgu 13412 příspěvků 10.04.14 17:03

@Ef Poslala jsem svůj hlas. Za pokus to stojí :!

Příspěvek upraven 10.04.14 v 18:07

Na poličce 93 parfémů 10 miniatur 89 odstřiků 74 vzorků V tužebníku 7 parfémů
 
paty
sv. Parfema z Kecálburgu 8056 příspěvků 10.04.14 17:53

@Ef Evi,podepsáno ;)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Madelane
Parfémová maniačka 638 příspěvků 10.04.14 21:27
:palec:
Na poličce 50 parfémů 11 miniatur 31 odstřiků 282 vzorků V tužebníku 6 parfémů
 
drobececek  10.04.14 22:14

Podepsáno. I Funitelem. :palec:

 
haifa
Nevyléčitelná závislačka 1703 příspěvků 10.04.14 23:57

Podepsano

Na poličce 72 parfémů 0 miniatur 4 odstřiky 14 vzorků V tužebníku 61 parfémů
 
slniecko
sv. Parfema z Kecálburgu 6190 příspěvků 11.04.14 00:09
:kytka:
Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
munu
sv. Parfema z Kecálburgu 3594 příspěvků 11.04.14 00:11

Podepsano :)

Na poličce 0 parfémů 0 miniatur 5 odstřiků 1 vzorek V tužebníku 1 parfém
 
Zdena
Nevyléčitelná závislačka 1296 příspěvků 11.04.14 07:11

Podepsáno :mavam:

Na poličce 14 parfémů 0 miniatur 31 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 13 parfémů
 
therion
sv. Parfema z Kecálburgu 5372 příspěvků 11.04.14 07:18

Podpísané.

Na poličce 104 parfémů 7 miniatur 9 odstřiků 415 vzorků V tužebníku 5 parfémů
 
micuska6
sv. Parfema z Kecálburgu 4229 příspěvků 11.04.14 08:25

Pridala som sa.

Na poličce 74 parfémů 0 miniatur 0 odstřiků 0 vzorků V tužebníku 0 parfémů
 
Unseen  11.04.14 09:22

Taky jsem podepsala… :)

 
Tana1112
sv. Parfema z Kecálburgu 5163 příspěvků 11.04.14 10:11

Podepsáno.

Na poličce 17 parfémů 0 miniatur 3 odstřiky 0 vzorků V tužebníku 3 parfémy
 
Harriet
sv. Parfema z Kecálburgu 3768 příspěvků 11.04.14 10:40

Podpisané :kytka:

Na poličce 38 parfémů 13 miniatur 16 odstřiků 140 vzorků V tužebníku 3 parfémy
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Nový článek:

Růže je růže je růže…

 

Růže a parfém – spojení těchto dvou slov už bylo tak často skloňováno ve všech pádech, že napsat na toto téma něco novátorského by se rovnalo (znovu)objevení Ameriky. Považujte proto následující růžové zamyšlení pouze za poctu mé nejoblíbenější květinové složce v parfémech; nemám ambice zdokumentovat vůně, ve kterých se růže v jisté podobě nachází. Bylo by to ostatně nemožné – zkuste spočítat zrnka písku na pláži!

Celý článek »
TOPlist